שטייניץ: "החרדים צריכים להפנים שהנשים תופסות מקום בצה"ל"

 
עודכן 21:33 20/01/2018

שר האנרגיה גינה ב"המטה המרכזי" את דברי הרב שמואל אליהו בנוגע לרמטכ"ל. "דברים שפוגעים בנשים שתורמות הרבה לביטחון", אמר. לגבי סערת "חוק המרכולים": "אסור לכפות"

 
 
 
 
 

שר האנרגיה יובל שטייניץ התראיין היום (שבת) לתוכנית המטה המרכזי ותקף את הדברים שנאמרו לאחרונה בנוגע לשירות נשים בצה"ל.

 

"לחרדים אין ברירה אלא להבין שהנשים תפסו את מקומן בצה"ל ובמדינת ישראל וימשיכו לתפוס", אמר שטייניץ. עוד הוסיף כי "בעתיד הן גם יתפסו מקומות בבתי הדין הרבנים. אני מגנה בתוקף את דברי הרב שמואל אליהו בנוגע לפיטורי הרמטכ"ל. מדובר בדברים שפוגעים בנשים שתורמות רבות לצבא, שב"כ ומוסד. אני חושב שהרמטכ"ל הוא רמטכ"ל מצוין ואני בעד הארכת הכהונה שלו בשנה נוספת".

 

בהמשך התייחס לסערה שנוצרה סביב "חוק המרכולים". "אף אחד לא אוהב כפייה וגם עלי הכפיה אינה מקובלת", אמר שטייניץ, "צריך אבל לשאול בנוגע לשבת איפה עובר הגבול. כל מה שקשור לתרבות הפנאי צריך לדעתי להיות פתוח, כולל תחבורה ציבורית. חנויות צריכות להיות סגורות. כמובן שצריך גם להתחשב בשכונות חרדיות".

 

לגבי התערבות המדינה בנעשה בערים בשבת אמר כי "כמדינה אנחנו צריכים לתת אוטונומיה לכל עיר ושכונה, אבל לקבוע גבולות. אנחנו רוצים שהציבור החילוני, המסורתי והתיירים שמגיעים לישראל יוכלו לנסוע לבלות בשבת ללא הפרעה, אבל אנחנו גם רוצים לשמור על השבת כיום מנוחה לאומי, יהודי וסוציאלי".

 

לסיום ציין את הנקודה שבה הממשלה טעתה בכל הקשור לסוגיית דת. "המקום שבו התקפלנו שלא בצדק היה הנושא של פשרת הכותל. גם החרדים עשו לדעתי טעות בכך שהתעקשו על הנושא".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.