אלי כהן על העברת תקציב 2019: "מנענו סחטנות פוליטית"

 
עודכן 03:46 14/01/2018

שר הכלכלה התראיין ל"המטה המרכזי" ואמר כי העברת התקציב לשנתיים מקלה על עבודת הקואליציה. כהן התייחס גם לוויכוח עם מנכ"ל בנק הפועלים: "שיפסיק לעשוק את הלקוחות"

 
 
 
 
 

תקציב 2019: שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) התראיין ל"המטה המרכזי" ואמר כי העברת התקציב לשנתיים ולא לשנה אחת מקל על עבודת הקואליציה.

 

"לדעתי זה טוב. הרי להעביר תקציב ערב לפני תחילת השנה מלחיץ, כי ברגע האחרון אתה חייב להעביר אותו ואז נוצרת סחטנות. בשיטה החדשה אתה יכול להעביר אותו בלי בעיה", אמר כהן.

 

עוד אמר כהן כי "לא רק שאין כאן סחטנות, נכנס לראשונה סעיף שאומר שכל ח"כ שירצה תוספת מהתקציב זה ירד מהשר של אותה מפלגה. כלומר הכנסנו עוד סעיף שבא ומונע סחטנות ברגע האחרון".

 

השר כהן התייחס גם לאופצייה שכחלון יפרוש במידה ויוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה: "אנחנו לא נכנסנו לקואליציה בשביל לאיים, לפרוש ולפרק, אנחנו נכנסנו על מנת לקדם סדר יום כלכלי וחברתי. כאשר יהיו המלצות אנחנו בסיעה נתכנס ונחליט".

 

השר כהן דיבר על הוויכוח שהיה לו בוועידת העסקים בגלובס עם מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו. "אני דיברתי על הרפורמה בבנקים. פינטו סימן לי ביד כי הוא נמצא במצב קשה, אבל אני אמרתי לו שהם הרוויחו למעלה מ-3 מיליארד קשים. הרי 47 שנים לא נפתח אף בנק בישראל. והוא עושה כסף מפרסומות וחסויות, הוא צריך להפסיק לעשוק את הלקוחות".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.