"הווטרינר לא עבד בשבת - והזברה מתה": החי כיף בראשל"צ נסגר

 
עודכן 17:20 09/01/2018

העירייה הורתה על סגירת גן החיות למבקרים בעקבות מותה של הזברה תמי, בעקבות סיבוך בהמלטה. לטענת אישה שביקרה במקום, היעדרותו של הווטרינר הובילה להחמרה במצבה

 
 
 
 
 

עיריית ראשון לציון הורתה היום (שלישי) על סגירת גן החיות חי כיף שבעיר - זאת בעקבות מותה של הזברה תמי, שאירע בעקבות סיבוך בהמלטה.

 

מ"מ וסגן ראש עיריית ראשון לציון, מוטי עג'מי, הודיע להנהלת החי כיף כי החליט לסגור את שערי המקום למבקרים, עד להשלמת התחקיר באשר לנסיבות מותה של הזברה.

 

אירוע המוות התרחש ביום שבת, כאשר מבקרים במקום זיהו אצל תמי בת ה-24 תחילתה של המלטה. כמקובל בהמלטות של חיות בר, הוחלט שלא להזיז את הזברה ממקומה ולא להתקרב אליה, זאת כדי לא להלחיץ אותה. עם זאת, התברר כי ההמלטה לא התקדמה במשך שעות, וכי הגור נפטר ברחם אמו.

 

לטענת אורלי כהן, שביקרה באותו יום בחי כיף, אירוע ההמלטה לא התקיים כהלכתו, ובפוסט שכתבה אתמול בפייסבוק, טענה כי לא נכח וטרינר בכיר במקום, שהיה יכול להציל את הזברה. "מיד ראיתי שהלידה לא תקינה כי הרגליים של הגור יצאו קודם, ופשוט נתקעו שם. מיד התחלתי לחפש איש מקצוע, או עובד, מישהו ששייך למקום. רק לאחר שעה מצאתי איזה עובד זוטר שהתקשר למישהו ודיווח לו, והוא ענה שאין מה לעשות כי אין וטרינר ביום שבת".

 

עיריית ראשון לציון טענה כי הטיפול בזברה תמי נמשך שעות ארוכות, כאשר היא פונתה לבית החולים הווטרינרי בבית דגן, ושם טופלה במקום על ידי אנשי מקצוע. עוד נטען כי הזברה מתה לאחר חזרתה לחי כיף, ככל הנראה מדום לב, וכי היא והגור שנשאה ברחמה לא שרדו את ההמלטה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.