טיסה נעימה: ב-2017 היו אפס התרסקויות של מטוסים מסחריים

 
עודכן 03:45 03/01/2018

השנה האחרונה הייתה באופן רשמי הבטוחה ביותר בהיסטוריה של עולם התעופה, ומאות מיליוני הנוסעים המריאו ונחתו בשלום • מה השתנה ולמה אנחנו מתרסקים פחות?

 
 
 
 
 

שנת 2017 הייתה באופן רשמי השנה הבטוחה ביותר בעולם התעופה עם 0 הרוגים ו-0 התרסקויות של טיסות מסחריות. עם זאת, כן התרחשו השנה תאונות של מטוסים קלים, גם כאן בישראל וגם בקוסטרה ריקה, שם בערב השנה החדשה משפחה שלמה נהרגה בהתרסקות מטוס קל.

 

גם בתחילת השנה התרסק בקירגיסטן מטוס מטען ענק של "טורקיש איירליינס" מדגם בואינג 747, אז נהרגו 4 אנשי צוות ועוד עשרות על הקרקע. אבל אנחנו, הנוסעים הרגילים, הגענו כולנו בשלום ליעד.

 

מדובר בשיפור משמעותי לעומת 2016, אז נהרגו בהתרסקויות כ-250 נוסעים. בין היתר זכורה טיסת "פליי דובאי" שהתרסקה בחודש מרץ ברוסיה וגבתה חיי 62 נוסעים ואנשי צוות. חודשיים לאחר מכן, טיסה של "איג'יפט אייר", שהייתה בדרכה מפריז לקהיר התרסקה בים ו-66 נוסעים ואנשי צוות נהרגו. ב-2014, אירעו התרסקויות המטוסים המלזיים, כאשר על סיפון כל אחד מהם מאות נוסעים.

 

אז מה התחדש ולמה אנחנו פחות מתרסקים? בשנים האחרונות חודדו ריענוני הבטיחות של ארגון התעופה העולמי לטייסים. חל שיפור תצוגת נתונים משמעותי בתאי הטייסים במטוסים החדישים, וציוד מיוחד הותקן למניעת טיסות בתנאי מזג אוויר קשים. נוסף לכך, חברות התעופה ברחבי העולם מחדשות באופן תדיר את שיאי המטוסים. בישראל, רק בסוף השבוע האחרון, הוחלף מטוס נוסף של אל-על מדגם בואינג 747, ב"דרים ליינר" החדיש.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.