פעיל שמאל על עהד תמימי: "ילדה בת 17 שעושה מהצבא שלכם צחוק"

 
עודכן 04:32 20/12/2017

יונתן פולק, פעיל במאבק בנבי סאלח, הכפר בו חיה הנערה הפלסטינית שנעצרה, מכיר היטב את משפחת תמימי: "אם שוטר היה נכנס אליך הביתה ללא צו - זכותך החוקית להדוף אותו"

 
 
 
 
 

יונתן פולק, פעיל שמאל במאבק בנבי סאלח, הכפר בו חיה עהד תמימי, הנערה הפלסטינית שנעצרה לאחר שתועדה מכה חייל, טען כי מדובר במעשה חוקי במדינת ישראל. "אם שוטר היה נכנס אליך הביתה ללא צו וללא עילה זכותך החוקית במדינת ישראל להדוף אותו החוצה", כך לדבריו.

 

לטענתו של פולק, כל האירוע הזה קרה בתוך ביתה של הנערה הזאת, ללא צו. "מהבית הזה לא זרקו אבנים, לא היו שם עימותים, העימותים היו רחוק בתוך הכפר. החיילים נכנסים לתוך ביתן והן מנסות לגרש אותם. הן לא מיידות בהן אבנים, הן לא דוקרות אותם בסכין", אמר והוסיף, "בואו לא נהיה תמימים לא מקבלים את חיילי צה"ל בכפר עם פרחים".

 

 
יונתן פולק, פעיל שמאל
יונתן פולק, פעיל שמאל צילום : חדשות עשר
 

עוד טען פולק כי האירוע שרואים בסרטון המדובר, קורה שעה אחרי שחיילים מהכוח שהגיע לכפר יורים כדור גומי ופוצעים אנושות נער בן 15 בפניו. "הוא נמצא במצב אנוש במשך כמה ימים. רק היום בבוקר הוא התעורר מתרדמת", אמר פולק.

 

"נבי סאלח הוא כפר עם היסטוריה ארוכה של מעורבות בהתנגדות הפלסטינית לשלטון הישראלי. בעשר השנים האחרונות יש שם הפגנות נגד השלטון הישראלי. הן החלו לאחר שמתנחלים מהתנחלות חלמיש השתלטו על אדמות פרטיות של אנשים מהכפרים. במהלך ההפגנות האלה נעצרו מאות אנשים", אמר פולק, שמכיר היטב את משפחת תמימי. "אבי המשפחה, באסם תמימי, הוא אחד מחבריי הטובים ביותר. הוא פעיל פתח ותיק עוד מימי האינתפיאדה הראשונה. הוא היה במעצר מנהלי כמה פעמים, נחקר בשנות ה-90. הוא פקיד ברשות הפלסטינית, יש לו תואר שני בכלכלה. איש משכיל ומעניין", סיפר.

 

לבסוף טען פולק כי "יש פה ילדה בת 17 שעושה מהצבא שלכם צחוק, מאחר והצבא שלכם הוא צבא שאוכף שלטון זר ולא רצוי על אוכלוסיה אזרחית, והוא מפעיל כוח צבאי כנגד אוכלוסיה אזרחית. זה תמיד יראה רע וגם יהיה רע".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.