מחוברת לחיים: כך זהר הצליחה להתגבר על הסרטן האלים

 
עודכן 07:02 09/12/2017

לפני שנתיים וחצי, כשהיתה בת 28, גילתה זהר גלס שהיא חולה בסרטן. היא עזבה את אוסטרליה, שם חיה, וחזרה להתגורר בחיק המשפחה האוהבת בישראל. הרופאים אמרו, ביושר, שהמאבק במחלה חסר סיכוי אך זהר סירבה לוותר, שינתה את חייה וזכתה בסוף טוב

 
 
 
 
 

ביום הולדתה ה-28 התגלה בגופה של זהר גלס גידול סרטני ממאיר בשד. גלס התמסרה לטיפול הקונבנציונלי בכל הכוח: היא עברה טיפולים כימותרפיים, הקרנות וניתוחים להוצאת הגידולים. אך אלה לא עזרו - לאחר כל הניתוחים היא עברה בדיקה שגילתה כי בגופה יש 30 גידולים חדשים. פרופ' משה ענבר, יועץ בכיר במכון האונקולוגי "אסותא", שאבחן את גלס מספר שהיא הוגדרה כ"בלתי ניתנת לריפוי על ידי טיפול אונקולוגי". "אני הערכתי את סיכוי הריפוי שלה אז כאפס", הוא אומר. בלית ברירה, הרופאים אמרו לגלס שאין תרופה והפנו אותה למציאת הוספיס.

 

השינוי הגיע לאחר שרופא סירב לקחת אותה לניסוי חדש ואמר לה שבסרטן לא נלחמים. גלס הבינה שהיא אולי לא מסתכלת על המצב כפי שצריך לבחון אותו. "הבנתי שכל הטיפולים שעשיתי עד עכשיו זו מלחמה אבל 'בסרטן לא נלחמים' כי הסרטן עצמו הוא לא מחלה. הסרטן עצמו הוא תופעת לוואי של מערכת לא מאוזנת, של גוף לא מאוזן, של חיים לא מאוזנים. אז למה לעזאזל אני מנסה להוריד כל הזמן את הגידולים? למה אני רק מתמקדת בהם? למה לא להתעסק בלהחלים?", היא אומרת.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

"שמענו פיצוץ חזק מאוד": תושבי הדרום שוב תחת אש

"אנחנו ארגון פשע?": זוהי משפחת ג'רושי שעומדת במרכז תיק ביטן

"הדם שלו עדיין על ידיך!": הרוצח הישראלי שנידון למוות בתאילנד

 

 
זהר גלס בזמן שחלתה בסרטן
זהר גלס בזמן שחלתה בסרטן צילום : חדשות עשר
 

גלס מספרת שעברה לתזונה טבעונית ושינתה את התפיסה המחשבתית. היא מחליטה לחזור לאוסטרליה, חיפשה סיפורי החלמה חיוביים, הקליטה ושיננה משפטים שממש ריפאו אותה. "גם אם הכל בולשיט, אז לפחות אמות אופטימית", היא אומרת כעת. גלס תרגלה מדיטציות, שחייה ויוגה וממש התאהבה בתהליך. "בהתחלה זה היה נורא מלאכותי, מלא ספקות ונורא ציני", היא מעידה בכנות.


באוסטרליה, הרופאים סיפרו לגלס שיש לה גידול חדש - הפעם בגולגולת. היא לא נלחצה מהם והם תהו אם אולי הגידול לוחץ על פונקציה מסוימת במוח ומשפיע על התנהגותה. "הסרטן לא מעניין אותי. מעניין אותי אורח חיים בריא", הכריזה בפני אחת הרופאות.

 

 
זהר גלס לאחר שהחלימה מסרטן
זהר גלס לאחר שהחלימה מסרטן צילום : חדשות עשר
 

כעבור שבעה חודשים, הבדיקות העידו כי גופה של גלס נקי מגידולים. כעת היא יוצאת למאבק אחר: לסייע לאנשים אחרים ולשנות את חייהם. "לא המצאתי תרופה לסרטן. בסך הכול שיניתי את הגישה שלי וקיבלתי תוצאות נהדרות", היא מסכמת.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.