מה חשבה זוכת האוסקר החירשת על תפקיד החירשת ב"ויקי ואני"?

 
עודכן 22:58 05/12/2017

מרלי מטלין הייתה השחקנית החירשת הראשונה – והיחידה – שזכתה באוסקר עד היום. מה דעתה על "ויקי ואני", בה משחקת שחקנית חירשת?

 
 
 
 
 

 

מעט מאוד תפקידים בהוליווד מגולמים על ידי שחקנים בעלי מוגבלויות. הזמנים שונים, האמריקאים מדברים על מגוון תרבותי, אבל עדיין שחקנים בעלי מוגבלויות מלוהקים לרוב לתפקידים ספציפיים מאוד.

 

קרן משפחת רודרמן, הפועלת לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארצות הברית, ערכה כנס מיוחד בהשתתפות השחקנית החירשת זוכת האוסקר מרלי מטלין, שזכורה מהסדרות "ישנן בנות" ו"ניפ טאק", והשחקן נמוך הקומה דני וודברן, שגילם את מיקי בסיינפלד. המוגבלות מצריכה לא פעם התחשבות מהסביבה, כמו במקרה של מטלין, שנעזרת במתרגם לשפת הסימנים כדי לתקשר על הסט, וגם כדי לנהל את הריאיון הזה.

 

>>לכתבות נוספות בנושא:

הכירו את השחקנית החירשת נורית שלום, מהסדרה "ויקי ואני"

איך אומרים חרמן בשפת הסימנים?

 

 

לאט לאט אפשר להריח את תחילתו של שינוי בהוליווד, אבל עדיין מדובר באחד המועדונים הסגורים ביותר. ובמועדון כזה, שאוהב את חבריו לא פחות ממושלמים, לא קל להצליח כאדם עם מוגבלות. אף על פי ששניהם שחקנים מצליחים בעלי קריירות ארוכות, הם עדיין זוכרים את ההתחלה הקשה.

 

 
נורית שלום, השחקנית החירשת ב"ויקי ואני"
נורית שלום, השחקנית החירשת ב"ויקי ואני" צילום : צילום מסך -
 

 

כאן בארץ משודרת בערוץ עשר הסדרה "ויקי ואני", בה מגלמת השחקנית החירשת נורית שלום את דמותה של וונדי, העוזרת של שרת החינוך. אז מה חשבה מטלין על הסדרה?

 

ואי אפשר גם בלי הקשר הישראלי: מטלין היא יהודייה, ולפני חצי שנה ביקרה בארץ במסגרת כנס אחר של קרן רודרמן. עם כל הכבוד לחיי הלילה של תל אביב ולמקומות הקדושים של ירושלים, היה משהו אחר שהשאיר עליה רושם חזק במיוחד.

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.