הדרך החדשה לפתח את כישורי החשיבה של הילדים שלכם

 
עודכן 16:09 04/12/2017
בשיתוף פישר פרייס

זה הזמן לשבור מיתוסים, הילדים שלנו חכמים יותר ממה שהם נראים ויש כמה שיטות שכל הורה צריך להכיר בשביל להפעיל את הראש הקטן למקומות חדשים ומפתחים

 
 
 
 
 

צמיחה רגשית

חשיבה ישנה: חשוב לדבר עם התינוק וליד התינוק בחודשים הראשונים

חשיבה חדשה: זה לא בדיוק מה שאתה אומר, זה איך אתה אומר את זה

כל ספר לימוד להורה המתחיל אומר כי התינוק לומד שפה על ידי ההקשבה לסביבתו. מה שחיוני בחודשים הראשונים לפי מחקר חדש הוא האופן בו אתה מתייחס לילד. "בשלב מוקדם זה, מדובר בהעברת תגובה רגשית אמיתית" אומרת מריה לג'רסטי, פרופסור באוניברסיטת יורק בטורונטו.

 

במחקר שנערך על תינוקות בגיל 5 שבועות עד שלושה חודשים, התגלה כי ילד שאמו רגישה לרגשותיו (לדוגמא צוחקת איתו כשהוא שמח) לעומת מצבים של התעלמות כשמנסה למשוך את תשומת לבה - במקום לחייך ולנסות לנהל שיחה, התינוק נעשה סגור יותר ואטום רגשית.

 

כיצד לפעול? לכוון את הרגשות של התינוק שלך - שימו לב לרגעים שהוא מחייך, ולחייך בחזרה. כשבוכה, להראות רגישות. כך יוכל להבין מצבים חברתיים ולהרגיש בטוח יותר.

 

הכלבלב הנבון של פישר פרייס, החבר הפרוותי והאהוב, מתגמל את תינוקך באמצעות אמרות משעשעות ושירים. כעת עם טכנולוגיית Stages Smart TM שלבי למידה חכמים ותכנים המשתנים בהתאם להתפתחות תינוקך. כל תינוק מתפתח בקצב שלו והטכנולוגיה של מאפשרת לך לבחור את השלב המתאים ביותר לתינוקך. מעל ל- 50 שירים,  אמרות וצלילים בשלושה שלבי משחק מהנים.

 

 
הכלבלב הנבון
הכלבלב הנבון צילום : יחסי ציבור פישר פרייס
 

מחשבות מורכבות


חשיבה ישנה: ילדים אינם מתחילים לחשוב על מחשבות מורכבות עד לגיל הגן.

חשיבה חדשה: הבנה ברמה גבוהה עשויה להתחיל כבר שלושה חודשים.

חוקרים באוניברסיטת בירקבק בלונדון מצאו כי בני 3 חודשים יכלו לזהות את ההבדל בין כלבים וחתולים. כאשר הציגו תמונה של כלב לאחר שצפו במספר חתולים, התינוקות שנבדקו במחקר התבוננו יותר בכלב, סימן שהם זיהו משהו שונה על האובייקט.

 

מה עוד, בגיל 6 חודשים התינוק יכול לזהות הבדלים ברצף ספירה. לאחר ששמע צליל מותאם עם אובייקט רק כמה פעמים (התינוק רואה שני חפצים, שומע שני גוונים), בן 6 חודשים יכול לדעת מתי מספר הצלילים אינו תואם את מספר האובייקטים.

 

אדון דיבורון של פישר פרייס, הוא משחק התפתחות המלמד צורות, מספרים ומיון בעזרת מוזיקה, אורות וצורות. כל תנועה של הילד שלכם במשחק ילמד בעזרת משובים קוליים את המיון הנכון, התאמת הצורות למקום הנכון מה שיגרה את ראש ילדיכם ויפתח אותם לקראת הצעדים הבאים.

 

 

 
אדון דיבורון
אדון דיבורון צילום : יחסי ציבור פישר פרייס
 

הכרת אובייקטים

חשיבה ישנה: המודעות לכך שמשהו קיים גם כאשר הוא מחוץ לטווח הראייה מופיע בערך 8 חודשים.

חשיבה חדשה: תינוקות יכולים להבין קביעות אובייקט הרבה יותר מוקדם.

 

פסיכולוגים חושבים כעת שההבנה של קביעות האובייקט עשויה להתחיל כבר שלושה חודשים. כאשר חוקרים מאוניברסיטת אוטגו בניו זילנד בדקו היכן התינוקות חיפשו צעצוע נסתר, הם מצאו שרוב החוכמות הקטנות נראו במקום הנכון כמה שניות לאחר שהסתיר את החפץ. הקאטץ' הוא שהזיכרון נמשך רק כשמונה שניות - אבל זה עשוי להיות הסימן הראשון למיומנות שתגדל ככל שחלפו החודשים".

 

מה זה אומר לנו: למרות שהתינוק עדיין לא יודע לתקשר באמצעות מילים ופעולות, הוא עדיין עשוי להיות מודע לסביבתו יש דעות. לכבד את האינטליגנציה שלו: אם אתה הולך לקחת צעצוע כי זה הזמן לעזוב עבור מעונות יום, לתת לו הודעה מוקדמת, ואז לתת לו לראות מה אתה עושה. אתה יכול לומר, "אנחנו חייבים לשים את הכלב משם עכשיו כי זה הזמן ללכת, אבל אני הולך לשמור את זה כאן אז זה מחכה לך כאשר אתה חוזר הביתה." הוא אולי לא מבין את המילים - ואז שוב, הוא יכול רק - אבל הפעולות שלך להעביר לו שאתה שם לב לרגשות שלו.

 

כסא הכלבלב הנבון של פישר פרייס, נותן מענה למחשבות מורכבות ונותן מענה של לימוד קולות ושירים המציתים את סקרנותו של התינוק, בנוסף לכך גם הכסא מתאים לתקופה ארוכה של למידה והכרה, מה שאומר כי הפעילות תישמר לאורך זמן ותמשיך לחדש. מה שנותן הבנה של תפיסות מורכבות יותר והתפתחות בהתאם. תכני הלימוד משתנים בהתאם להבנה של התינוק ככל שהוא גדל בשלושה שלבים - חקירה, מילוי משימות ודמיון.

 

 
כסא הכלבלב הנבון
כסא הכלבלב הנבון צילום : יחסי ציבור פישר פרייס
 

זיהוי צלילים

חשיבה ישנה: תינוקות צעירים מסוגלים לזהות רק את הקולות של בני משפחה קרובים.

חשיבה חדשה:  בגיל 3 חודשים, התינוק שלך יכול להתחיל להתאים מגוון רחב של קולות עם פרצופים.

אם הדודה מארה"ב מגיע לבקר, הילד שלך יכול ללמוד שהקול שהיא שומעת במטבח הוא שלו. חוקרים מאוניברסיטת אקסטר באנגליה לימדו ילדים בני שלושה חודשים כדי לצמד קולות עם פרצופים ומצאו כי לאחר 90 שניות בלבד של חשיפה, התינוקות ידעו כאשר הקול ששמעו לא תאם את הפנים שלמדו לקשר אליה.

 

מה זה אומר לך: כאשר הדודה מארה"ב תגיע, עליה לדבר עם התינוק שלך בקול הרגיל שלה ואז בקול מצחיק. לא רק שהילד שלך ייהנה מהנאה אינסופית מהמשחק, אלא גם תחזק את יכולתו לזהות את קול הסובבים אותו.

 

פסנתר הכלבלב הנבון של פישר פרייס, מאיר ומעורר אהבה מוקדמת למוזיקה ולמידה. שתי דרכים למשחק - במצב למידה, הקלידים מתגמלים את התינוק באמצעות אמרות ושירים על צבעים, צורות ומספרים. במצב מוזיקה, המוכשרים הקטנטנים יכולים לנגן כרצונם. 5 קלידים מאירים, שירים לשיר בצוותא, צלילים וביטויים.

 

 
פסנתר הכלבלב הנבון
פסנתר הכלבלב הנבון צילום : יחסי ציבור פישר פרייס
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.