מזל טוב! :) היום לפני 25 שנים נשלח ה-SMS הראשון

 
עודכן 14:52 03/12/2017

הודעת הטקסט הראשונה והצנועה, "חג המולד שמח", נשלחה על ידי מהנדס בריטי, בלי הרבה ציפיות: "אני לא יודע אם הם חשבו שזה יהיה סיפור הצלחה". שני עשורים וחצי אחרי, כאשר בכל שנה נשלחים 2.2 טריליון הודעות, ברור שמדובר בטכנולוגיה ששינתה את האופן שבו בני אדם מתקשרים זה עם זה

 
 
 
 
 

היום (ראשון) לפני 25 שנים נשלח ה-SMS הראשון, ניסוי טכנולוגי צנוע שעתיד לשנות את האופן שבו בני אדם מתקשרים זה עם זה. שני עשורים וחצי לאחר מכן, האנושות שולחת 2.2 טריליון הודעות טקסט בכל שנה.


הודעת הטקסט הראשונה נשלחה על ידי ניל פפוורת', מהנדס בריטי, ותוכנה היה פשוט מאוד: "חג מולד שמח". בזמנו, טלפונים לא יכלו לשלוח הודעות אלא רק לקבל אותן, אז פפוורת' נאלץ לכתוב את ההודעה במחשב.

 

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

נתניהו התקפל: ביקש להחריג את עצמו מחוק ההמלצות

"הלב נקרע לגזרים": סמל רון קוקיא הובא למנוחות

למרות התנגדות ליברמן: "חוק המרכולים" אושר בממשלה


"אני לא יודע אם הם ממש חשבו שהודעות הולכות להיות סיפור הצלחה", אמר המהנדס בראיון לרשת סקיי הבריטית. ואכן, לקח לטכנולוגיה החדשה זמן עד שהפכה לפופולרית. בשנת 93' הופיעו הטלפונים הראשונים שהיו בעלי יכולת לשלוח ולקבל הודעות, אבל ככל שטלפונים הפכו פופולריים יותר, כך גם גבר השימוש בהודעות טקסט.

 

 
"לא חשבו שזה יהיה סיפור הצלחה". המהנדס ששלח את ההודעה הראשונה (אילוסטרציה)
"לא חשבו שזה יהיה סיפור הצלחה". המהנדס ששלח את ההודעה הראשונה (אילוסטרציה) צילום : רויטרס
 

לפי אליזבת' בורטון, מומחית לטכנולוגיה מהמוזיאון למדע בלונדון, הודעות טקסט היו השלב הראשון לקראת הסמארטפון המודרני. הן שינו את האופן שבו אנחנו מתקשרים: במקום לדרוש את תשומת הלב המיידית של מי שאנחנו מתקשרים אליו, הודעת הטקסט אפשרה לנו לבחור מתי לענות.


הודעות את הטקסט גם הייתה החלוצה בתקשורת המונים: אדם אחד יכול לפנות בטקסט להרבה אנשים במקביל. כשטוויטר החל לפעול ב-2006, הוא הגביל את כמות התווים ל-140, אותה המגבלה שהייתה קיימת בהודעות טקסט.
השיא של ה-SMS היה בשנת 2012, אבל מאז רשתות חברתיות ובעיקר אפליקציית ה-Whatsapp הפכו אותו לפחות רלוונטי בהדרגה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.