הנכה שגידף את יו"ר הקואליציה ביטן: "דיברתי מדם ליבי"

 
עודכן 17:17 29/11/2017

אמנון בן אטף, פעיל בארגון 'נכים הופכים לפנתרים', התעמת עם ביטן ולא ברר מילים. "לצערי ביטן אינו נחשב איש תרבות – לכן דיברתי איתו בשפתו", אמר המפגין בראיון ל"חמש עם רפי רשף". ביטן הגיב: "אני היחידי שעוסק בנושא הנכים"

 
 
 
 
 

מתקפת הנכים נגד יו"ר הקואליציה ביטן.

 

קבוצת "נכים הופכים לפנתרים" חסמה הבוקר (רביעי) את הכניסות לשכונה שבה מתגורר ביטן. זאת בדרישה להעלאת קצבאות הנכים לגובה שכר המינימום. במפגש הטעון, התעמת הנכה אמנון בן אטף עם ביטן, וקילל אותו. "מאפיונר, מניאק ושונא נכים", כך קרא לו בן אטף כשעמד לידו.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

מחאת הנכים: מפגינים שיבשו את התנועה בירושלים

שר הרווחה: נוסיף 1.98 מיליארד שקלים לקצבת הנכים

מחאת הנכים: מפגינים חסמו את הכניסה לביתו של דוד ביטן

 

בראיון ל"חמש עם רפי רשף" אמר בן אטף כי הוא אינו מתחרט על התבטאויותיו. "דיברתי מדם ליבי, אמרתי דבר שנמצא אצלי בבטן כבר הרבה זמן. מכל חברי הכנסת ואנשי הציבור, ביטן הוא היחידי שממש שונא נכים. שאנחנו מסתובבים בכנסת והולכים לוועדות הוא אפילו לא עוצר להסתכל עלינו", טען בן אטף.

 

המפגינים ביקשו לשוחח עם ביטן, שיצא מביתו מלווה בשוטרים. הוא התבקש לשוחח עם המפגינים וענה כי הוא לא מוכן לדבר איתם. "אני ישבתי עם הנציגים שלהם וסיימנו את העניין", אמר, "אם הם לא רוצים את ההסכם, שיגידו, ואז אני אצא מהעניין".

 

 
אמנון בן אטף, פעיל במחאת הנכים
אמנון בן אטף, פעיל במחאת הנכים צילום : חדשות עשר
 

בן אטף אמר כי מאבק הנכים הגיע לנקודת מפנה: "לא השאירו לנו ברירה ונעשה דברים שעד היום לא עשינו. לא יכול להיות שישחקו אתנו עם מתווים. הוא אפילו לא הסתכל לכיוון שלנו".

 

בתיעוד מהמפגש הטעון נראה בן אטף שולח ידיים לעברו של יו"ר הקואליציה: "הידיים ששלחתי היה כדי להגן על עצמי מפני השוטר, היה שם שוטר שניסה למנוע ממני לעמוד לידו וזו זכות של כל אזרח לעמוד ליד נבחר ציבור", טען בן אטף.

 

עוד הוסיף בן אטף ואמר כי "אני יודע שיש מילים שלא אומרים, במיוחד לא אנשים שהם בני תרבות, אבל לצערי האדון ביטן לא נחשב איש תרבות אז דיברתי אתו בשפתו".

 

ח"כ ביטן אמר בתגובה ל"חמש עם רפי רשף": זה לא היה נעים אבל זה לא היה מביך. אני התרגלתי לזה. הבעיה שלי היא היחידה שלא נותנים לשכנים לצאת מהבתים והחניות, זה בלתי אפשרי. אם אני לא סופר אותם, אז איך זה שאני היחידי שעסק בזה לאורך זמן? הם כל הזמן עוצרים אותי בכנסת ואני לא יכול לעבוד. אני כל פעם צריך לעצור ולהסביר לכולם. אי אפשר לעבוד ככה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.