"נשרוף אתכן": כך מאיימים חרדים על זוג מסעדניות לסביות מי-ם

 
עודכן 20:50 23/11/2017

מאז שהשפית רעות כהן ובת זוגה העבירו את המסעדה שלהן לִכתובת חדשה ומרכזית בבירה, הן סובלות מהתנכלויות מצד תושבים חרדים, רק בגלל נטייתן המינית והעובדה שהמסעדה לא כשרה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות עשר ניתן לראות כיצד השכנים החדשים של העסק מאיימים על המסעדניות, ומשחיתים את רכושן. "הם יודעים רק לקלל, פשוט חיות", טענה כהן

 
 
 
 
 

קללות, התנכלויות ואיומים - כך נאלצות להתמודד השפית רעות כהן ובת זוגה, עם אלימות השכנים החרדים, בגלל המסעדה הלא כשרה שהן פתחו בירושלים.


מהתיעוד ניתן לראות כיצד השכנים החרדים של המסעדה החדשה מאיימים על בנות הזוג, גורמים נזק לרכושן, ואפילו נראים לוקחים חפצים מהמסעדה.


לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מקורבי רה"מ: נתניהו שוקל לפטר את סגנית שר החוץ חוטובלי

רואנדה: מוכנים לקלוט למעלה מעשרת אלפים מבקשי מקלט מישראל

נמנעה כניסת 34 ישראלים לקפריסין הטורקית; 2 מטיילים נעצרו

 

השתיים עברו לרחוב יפו, אחד הרחובות המרכזיים בעיר הבירה, לפני כחודש ומאז סובלות מהצקות ואלימות. במשך שנים הייתה לכהן מסעדה מוכרת ברחוב עזה, אך היא רצתה לשדרג אותה ולעבור למקום גדול ומרכזי.

 

כהן ידעה שהמסעדה, שהיא מסעדה לא כשרה, תהיה בסמיכות לבית חב"ד ובית כנסת מרכזי של הציבור החרדי. אבל לא חשבה שיש בכך בעיה. כשהיו במסעדה הקודמת התרגלו להפגנות חרדים אך הפעם הן טוענות כי מדובר בעליית מדרגה מדאיגה.

 

 
"איימו שישרפו אותנו". רעות כהן, שפית, בעלת מסעדת "דינר" הירושלמית
"איימו שישרפו אותנו". רעות כהן, שפית, בעלת מסעדת "דינר" הירושלמית צילום : חדשות עשר
 

בשבוע האחרון, אחרי שהמסעדה נפתחה המאבק של החרדים נגדן הסלים. כך למשל, בתיעוד, נראה אחד החרדים, מפרק את המנדף של המסעדה, ששווה 100,000 אלף שקלים.

 

"באתי להציג את עצמי ואז התחלתי לסבול. הם אמרו לי 'את לא תהיי כאן, אנחנו נשרוף אתכן'. הם פשוט חיות. יודעים רק לקלל", טענה השפית כהן בראיון לחדשות עשר. לדבריה, ההתנכלויות הגיעו גם בגלל נטייתה המינית.

 

בעקבות כך נאלצה כהן לסגור את המסעדה לזמן מה. היא החליטה לנסות ולפתוח היום שוב את המסעדה אך יודעת, שאם לא תהיה התערבות של הרשויות, המאבק החרדי כנגד מסעדה לא כשרה ראשונה ברחוב יפו רק יתגבר.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.