לאור התנגדותו לחוק ההמלצות: בני בגין הודח מוועדת הפנים

 
עודכן 15:30 22/11/2017

יו"ר הקואליציה ביטן הודיע במליאת הכנסת על הדחת עמיתו למפלגת הליכוד מהוועדה, בשל התנגדותו לחוק שיאסור על המשטרה לפרסם המלצות בתום חקירת אישי ציבור ואמירתו כי אין להחילו על נתניהו. אין זו הפעם הראשונה בה בגין יוצא נגד הקואליציה ונענש

 
 
 
 
 

בני בגין הודח היום (רביעי) מוועדת הפנים של הכנסת, כך הודיע במליאת הכנסת יושב ראש הקואליציה ועמיתו למפלגת הליכוד דוד ביטן, בשל התנגדותו של בגין ל"חוק ההמלצות" - החוק שיאסור על המשטרה לפרסם המלצות בדבר הגשת כתבי אישום בתום חקירת אישי ציבור.

 

בגין הביע מוקדם יותר היום את התנגדותו לחוק ההמלצות, שמקדם עמיתו למפלגה דוד אמסלם, בדיוני ועדת הפנים. בין השאר, הציע בגין שהחוק לא יחול על חקירות שכבר פורסמו, ולכן גם לא על החקירות בתיק 1,000 ו-2,000 המתנהלות נגד ראש הממשלה נתניהו. "בנוסח הקיים אין תאריך הגדרה של תאריך תחילת החוק", אמר בגין. "אני רוצה למלא את החסר. שהחוק יחול על חקירות שיתחילו לאחר פרסומו של החוק".

 

>> לכתבות נוספות בנושא - חוק ההמלצות:

פרקליט המדינה ניצן תקף את חוק ההמלצות: "זו פגיעה בעבודת המשטרה"

חוק האיסור על המלצות משטרה עבר בקריאה טרומית
ועדת השרים אישרה את "חוק ההמלצות"; ההצעה תרוכך לפני קידומה

 

 
בני בגין ובנימין נתניהו
בני בגין ובנימין נתניהו צילום : רויטרס
 

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש (ליכוד), הודיע לאחר מכן במליאה שאת מקומו של בגין בוועדת הפנים יתפוס ביטן. בגין אמר כי ההודעה התקבלה ללא ידיעתו.

 

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב על הדחתו של ח"כ בני בגין מועדת הפנים: "נתניהו נוקם בח"כ ערכי שמסרב לתמוך בחוק פרסונלי ומושחת", אמר גבאי. "ראשי סיעות הקואליציה, זה הזמן לומר לראש הממשלה: 'עד כאן'"".

 

זו לא הפעם הראשונה בה בגין יוצא נגד עמדת הקואליציה ונענש. בשנה שעברה, השעה ביטן לשלושה שבועות את חבר הכנסת מוועדת חוקה, חוק ומשפט, לאחר שהיה חבר הקואליציה היחיד שלא הצביע בעד חוק ההסדרה, שהיום היועמ"ש קבע כי אינו חוקתי.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.