חשד: העבירו למגזר החרדי כספים המיועדים למלגות חינוך

 
עודכן 15:45 22/11/2017

המשטרה פשטה על בתיהם של מנהלי עמותת "המתווכת" בירושלים, בחשד כי קיבלו כספי מלגות, אותם העבירו לגורמים במגזר החרדי. 22 חשודים, בהם שני מנהלים, נעצרו במסגרת הפרשה

 
 
 
 
 
צ'קים שנתפסו אצל מנהלי עמותת "המתווכת" בירושלים
צ'קים שנתפסו אצל מנהלי עמותת "המתווכת" בירושלים צילום : דוברות המשטרה
 

מנהלי עמותה חשודים בהעברת כספי מלגות למגזר החרדי. המשטרה פשטה היום (רביעי) על בתיהם של מנהלי עמותת "המתווכת" בירושלים, בחשד שקיבלו כספי מלגות ממשרד החינוך המיועדים לתלמידים, אותם העבירו לידיהם של עשרות גורמים מהמגזר החרדי.

 

בבתים של מנהלי העמותה נתפסו מחשבים, מסמכים ועשרות המחאות בסכומים גבוהים. המנהלים נעצרו ביחד עם מעל 20 חשודים נוספים, בחשד שהיו שותפים וקיבלו את הכספים לידיהם.

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

מאסר עולם ל"קצב מסרברניצה": ראטקו מלאדיץ' הורשע ברצח עם

המשטרה תפצה את ראש ארגון הפשע עמיר מולנר בעשרת אלפים שקלים

4.5 שנות מאסר לעובד מערכת הביטחון בגין פדופיליה

 

ראשיתה של החקירה החלה לפני מספר חודשים, עם הגשת תלונה במשטרה על ידי אגף האכיפה במשרד החינוך, לפיה עלה החשד כי כספי משרד החינוך המיועדים למוסדות חינוך בהם מדרשות ואולפנות, לא הגיעו ליעדם. כמו כן, על פי החשד הכספים הועברו על ידי גורמים בעמותה לידיהם של עשרות אברכים.

 

 
אזיקים
אזיקים צילום : רויטרס
 

עוד מהחקירה עולה שמנהלי העמותה היוו גורם מקשר בין מסגרות חינוך שונות לבין משרד החינוך, ובתוך כך קיבלו כספים המיועדים להעברתם למסגרות החינוך, אשר מיועדים בין היתר לשמש כמלגות חינוך עבור התלמידים. על פי החשד, חלק מהכספים לא הגיע ליעדו המקורי, אלא לידיהם של אברכים וגורמים בעמותה. עוד עלה כי החשודים פעלו בשיטה זו במשך שלוש שנים והגיעו להיקף הונאה המוערך בשני מיליון שקלים.

 

החשודים הובאו ליחידה המרכזית בירושלים, שם נחקרו בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע והלבנת הון. עם סיום החקירה הם יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.