"עישנתי עם מפקד שלי": חיילים מזמינים ב"טלגראס" סמים לבסיסי צה"ל

 
עודכן 01:49 21/11/2017

"זה מגיע לבסיס עם פיצה מדי פעם, ובתוך אין פיצה – יש סמים", מספר אחד החיילים, "כולם עושים את זה". דובר צה"ל: "פועלים כל העת למגר תופעות מסוג זה. מהמשטרה נמסר: "מבצעים אכיפה נחושה כנגד עבירות בתחום הסחר בסמים". שי מזרחי, מומחה טכנולוגיה, מזהיר: "גם אם יעיפו את טלגרם תצוץ אפליקציה חדשה"

 
 
 
 
 

האפליקציה המוצפנת "טלגראס" משמשת גם את חיילי צה"ל להזמנת סמים לבסיסים. "אתה יכול לקנות מה שאתה רוצה, אם-די-אם-איי, קוק. זה לא רק סמים קלים, סמים קשים גם יש שם", מספר חייל סדיר שמעשן בבסיס, "זה מגיע לבסיס עם פיצה מדי פעם, ובתוך אין פיצה - יש סמים".

 

"כשאתה קרבי יש לך מלא לחץ ואתה לא יכול לחזור הביתה, אז מעשנים מדי פעם וזה לא בן אדם אחד זה 30, 45 אנשים. כולם עושים את זה. עישנתי גם עם מפקד שלי", מפרט החייל, "כשאומרים שאנחנו חיילים אפשר לקבל בפחות כסף, לא לשלם מאה שקל לגרם, במיוחד אם אתה לוחם או ביחידה מיוחדת".

 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

היום: ארגון המורים ישבית את הלימודים בבתי הספר התיכוניים
החורף מגיע: גשם, הצפות וסיכוי קל לשלג בחרמון

לקראת היום הבינ"ל למניעת אלימות נגד נשים: ב-2017 נרצחו 14 נשים ע"י בן זוג או קרוב משפחה

 

שי מזרחי מומחה טכנולוגיה מסביר: "לסוחרי סמים ולאנשים בכלל בתחום הפשיעה הרבה יותר קל לעבוד עם טלגרם. יש שם צ'אט סודי שמוחק את עצמו כל שנייה. יש אפשרות לפתוח קבוצות אנונימיות. גם אם יעיפו את טלגרם תצוץ אפליקציה חדשה".

 

 
"כולם עושים את זה" (אילוסטרציה)
"כולם עושים את זה" (אילוסטרציה) צילום : גטי אימג'בנק
 

"היום הם לא מפחדים", אומרת אורנה לשם, מנכ"לית "אל-סם", "כמו שבן הולך ומזמין את רשימת הקניות הם עושים רשימת קניות זה הכל. יש חוקים על אלכהול מיישמים את זה - כאן זה באופן חופשי וגלוי".


מדובר צה"ל נמסר: "בצה"ל פועלים כל העת על מנת למגר תופעות מסוג זה. צה"ל ימשיך לאכוף פעילות שאינה חוקית בגין כל משרת שיעבור על חוק השיפוט הצבאי ויפגע בערכי צה"ל והמשמעת הצבאית. כמו כן,  צה"ל פועל במישור ההסברתי סביב נושא 'הבחירה בחיים' במגוון רחב של מופעים ביחידות בכלל צה"ל".


מהמשטרה נמסר: "המשטרה מבצעת אכיפה נחושה כנגד עבירות בתחום הסחר בסמים, תוך ביצוע מגוון פעולות גלויות וסמויות. ככל שמתקבל מידע בנושא, אנו נוקטים במגוון פעולות ואמצעים יחודיים על מנת להגיע לחקר האמת ולחשוף את מצבעי העבירה, בין אם בוצעה בקרן רחוב, במעבר גבול, באמצעות אפליקציה או כל רשת חברתית אחרת".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.