בלי טיפול: מדוע מתמהמה התקציב לטיפול בילדים ממזרח ירושלים?

 
עודכן 21:42 13/11/2017

מאז שהוקם קמפוס "חרוב" שמטפל בילדים ובילדות שסובלים מהתעללות והזנחה, אין בו מענה לדוברי ערבית ממזרח העיר, וזאת בגלל שהתקציב ממשרד הרווחה עוד לא הגיע. מהמשרד נמסר: "הבקשה לסיוע במימון הגדלת השירות אושרה לפני כמה ימים"

 
 
 
 
 

קמפוס "חורב" בירושלים, הקמפוס המוביל בכל מה שנוגע לטיפול בילדים שעברו התעללות והזנחה, הוקם לפני כשנה.

 

בקמפוס, שהוקם בשיתוף "הג'וינט" ומכון "חרוב" ומתוקצב על ידי משרד הרווחה, נמצא מרכז ההגנה שאליו מגיעים ילדים ובני נוער נפגעי עבירות והתעללות אבל באופן תמוה הוא משרת רק את המגזר היהודי בירושלים בגלל שמשרד הרווחה עוד לא העביר את הכספים. הנהלת המרכז הקצתה מתחם ייעודי לאוכלוסייה הערבית ולעמותה שתפעיל את השירות אבל החדרים מיותמים וריקים כבר כמה חודשים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אבי גבאי: מוכן להיות מס' 2 של לפיד, השמאל שכח מה זה להיות יהודי

תיעוד בלעדי מכפר קאסם: כך נרצח ראובן שמרלינג ע"י שני מחבלים
מחשש לנקמת הג'יהאד: צה"ל פרס סוללות כיפת ברזל ברחבי הארץ

 

 
קמפוס חורב בירושלים
קמפוס חורב בירושלים צילום : חדשות 10
 

ורד וינדמן, מנכ"לית המועצה לשלום הילד, אמרה לחדשות עשר: "מרכז הגנה הוא מרכז שנותן מענה לילדים במצבי סיכון הכי חמורים של חייהם. המענה הזה לא יכול להינתן ל-40% מאוכלוסיית הילדים בירושלים. זה דבר בלתי מתקבל על הדעת. לא רק שהזכות שלהם לשיקום נפשי והאפשרות שלהם לשיקום כזה נפגעת אלא שגם ההליך הפלילי שצריך אחר כך להתנהל כנגד מי שפגע בהם עלול להיפגע באופן בלתי הפיך כתוצאה מכך".


ממשרד הרווחה נמסר: "זה כמה חודשים פועל במרכז ההגנה צוות דובר ערבית וכבר ניתן שירות לילדים נפגעי אלימות גם בשפה הערבית. הבקשה לסיוע במימון הגדלת השירות אושרה לפני כמה ימים ועם חתימת העמותה על ההסכם - יועבר התשלום".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.