40 שנה לביקור סאדאת: אף בכיר מצרי לא הסכים להגיע לטקס בישראל

 
עודכן 22:31 08/11/2017

פרסום ראשון: בכירים מצרים שהוזמנו להגיע לאירוע החגיגי בבית הנשיא שבירושלים, סירבו. שגריר ישראל בקהיר פנה לרעייתו של נשיא מצרים לשעבר, אך היא דחתה את ההזמנה וציינה כי אינה מעוניינת

 
 
 
 
 

פרסום ראשון: שורה של בכירים מצרים, שהוזמנו להגיע לטקס חגיגי בבית הנשיא בירושלים לציון 40 שנה לביקורו ההיסטורי של נשיא מצרים לשעבר אנוואר סאדאת בישראל, סירבו.


לקראת הטקס, שיתקיים בבית הנשיא ב-22 בנובמבר, פנו אנשיו של הנשיא ראובן ריבלין למשרד החוץ וביקשו כי יסייעו בהבאת אישיות מצרית בכירה שתשתתף באירוע ואף תנאם בו. פקיד ישראלי בכיר ציין כי בעקבות בקשת ריבלין פנה שגריר ישראל במצרים, דוד גוברין, לרעייתו של נשיא מצרים לשעבר, ג'יהאן סאדאת, והזמין אותה להגיע, אך היא דחתה את ההזמנה וציינה כי אינה מעוניינת.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בעקבות פגישותיה עם פוליטיקאים ישראלים בארץ: שרה בריטית התפטרה

מדוע לא מונה מחליף לעזרא סיידוף - שנתיים לאחר שהושעה מתפקידו?
אשת התקשורת לשעבר שאמרה שאלכס גלעדי אנס אותה: "מרגישה רדופה"

 

 
ג'יהאן סאדאת
ג'יהאן סאדאת צילום : חדשות 10
 

במקביל, פנה משרד החוץ לבכירים במשרד החוץ המצרי בקהיר והזמין גם אותם להגיע לאירוע ולשאת דברים - אולם כולם השיבו בשלילה וציינו כי השגריר המצרי בישראל, חאזם חייראת, הוא שייצג את ממשלת מצרים באירוע. בבית הנשיא ובמשרד החוץ אמרו לחדשות עשר כי הם עדיין מנסים לגייס נציג מצרי בדרג בכיר יותר לאירוע. עם זאת, פקידים בכירים בירושלים מודים כי הסיכוי לכך קלוש.


ביולי 2016 ביקר בישראל שר החוץ המצרי סאמח שוכרי - ביקור ראשון בדרג כזה אחרי יותר מעשור ובחודש ספטמבר התקיימה פגישה פומבית ראשונה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי בשולי העצרת הכללית של האו"ם בניו-יורק. למרות זאת, סוגיית ההשתתפות המצרית בטקס לציון לביקור סאדאת בישראל היא עדות נוספת לשלום הקר בין המדינות ולעובדה שבכירים מצרים לא מעוניינים להגיע לביקורים פומביים בישראל.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.