"המקור" בתיעוד מיוחד: כך נראית מערכת הבריאות מהטובות בעולם

 
עודכן 17:06 26/10/2017

בישראל מערכת הבריאות מאופיינת במחקר יעיל וברופאים טובים, אבל עמוסה במיוחד. בשווייץ, בעלת אותו מספר תושבים, המצב מצוין. רביב דרוקר מנסה לענות על השאלה – מה אנו יכולים ללמוד וליישם בבתי החולים שלנו?

 
 
 
 
 

המהירות, היעילות והמקצועיות של חדר המיון יכולים להכריע אם נמות או נחיה. התרגלנו לקטר על מערכת הבריאות הישראלית, מה שנתפס כמכת גורל אולי יכול להיעשות אחרת. אולי ביקור בחדר המיון לא צריך להפוך לסיוט. בשוויץ זה נראה אחרת לגמרי.


איך בעולם שבו ניתן לפתות רופאים עם כסף גדול, השוויצרים מצליחים להשאיר אותם בבתי החולים הציבוריים? ואיך מאה אחוז מהאוכלוסייה זוכים לקבל תרופות יקרות?

 

>> כתבות נוספות ב"המקור":

בעלי מספנות ישראל על פרשת הצוללות: "התרשמתי שיש פה משהו לא ענייני"

איומים, השתלת סמים ואלימות: כך סוגרים חשבון בחסידות גור עם זוג שהכעיס רבנים

"המקור" - תיעוד מיוחד: כך הפך אב הבית במעון רה"מ לאייקון מחאה

 

 
מה אנחנו יכולים ללמוד מהם? רופאים בבית חולים בשווייץ
מה אנחנו יכולים ללמוד מהם? רופאים בבית חולים בשווייץ צילום : חדשות 10
 

מערכת הבריאות בשווייץ נחשבת לאחת ממערכות הבריאות הטובות בעולם. בישראל, מערכת הבריאות מאופיינת במחקר יעיל וברופאים טובים, אבל עמוסה עד אין שיעור - למשל בעניין התורים ובהיעדר מכשירי ה-MRI. מה אנחנו יכולים ללמוד משווייץ וליישם בבתי החולים שלנו?

 

קפצנו לביקור בכמה בתי חולים בשוויץ כדי לבדוק את המצב. מנהלת חדר המיון בבית חולים בציריך, פרופסור דגמה, סיפרה כי אם מישהו צריך בדיקת MRI, זה ייקח לו "זמן קצר מאוד במקרה של שבץ או מקרה דחוף. אם לא מדובר במקרה דחוף - אז כמה שעות".

 

בנוסף, תהינו מדוע שקט יחסית בחדר המיון בלוזאן. "זה מקום מקצועי מאוד ורגוע למדי. אולי זה עניין תרבותי. המטופלים השוויצרים רגועים", משיב ד"ר פייר ניקולא קארון, מנהל חדר המיון בבית החולים, ומתפנה לטפל בפציינט, רגוע, נוסף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.