המאבק נגד "פייסבוק ישראל": הפעילים העבירו את המחאה ללובי המשרדים

 
עודכן 02:54 13/09/2017

משרדי החברה שוכנים במגדל ברחוב רוטשילד 22 בת"א, שזכה לתוספת בנייה בתמורה לכך שהציבור יורשה להיכנס ללובי. הפעילים, שלהם סכסוך ארוך עם הנהלת הרשת החברתית, מזמינים את הציבור לעבוד עם הלפטופ או סתם להימלט מהחום למזגן והספות. מחר אפילו יוקרן בו סרט המבקר את פעילות החברה

 
 
 
 
 

לאחרונה גילו פעילים חברתיים כי הלובי של מגדל המשרדים ברחוב רוטשילד 22 בתל אביב מותר לכניסת הציבור. זאת משום שבעלי הבניין זכו לתוספת בנייה חריגה של כעשר קומות בתמורה לכך שהלובי יוגדר בעל "זיקת הנאה לציבור".

 

הציבור הוזמן להנות מהמרחב ולהשתמש בו לעבודה עם מחשב נייד, לשתות קפה, או סתם להימלט מהחום שבחוץ אל המזגן והספות. בנוסף התגלה שהמשרדים של חברת "פייסבוק ישראל" שוכנים בבניין, מה שעורר את עניינם של פעילים שמנהלים סכסוך ארוך עם הנהלת הרשת החברתית.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

ביקשו להוכיח אהבות - וגילו שהילד הוחלף בבית החולים

נהיגה בשוליים ונסיעה באדום: עבירות התנועה הנפוצות שתועדו ע"י אזרחים?

כיבוש שטחים ומתקפת האקרים: המדינה שהפכה למעבדת הניסויים של פוטין

 

 
זכויות שניתנו לנו". לובי המגדל ברוטשילד 22 ת"א
זכויות שניתנו לנו". לובי המגדל ברוטשילד 22 ת"א צילום : חדשות 10
 

"יש לנו אפשרות לכרוך את שני הדברים יחד", הסביר יגאל רמב"ם בתוכנית "הצינור", לא יכולים למנוע מאתנו זכויות שניתנו לנו". המשטרה כבר הוזמנה למקום כמה פעמים אבל הפעילים לא נרתעים ומחר (חמישי) אפילו יקרינו בלובי סרט שמבקר את מדיניות פייסבוק, "פייסבוקסטן", בשעה 19:00.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "בהתאם לתנאי ההיתר לבניין נדרש היזם להבטיח זיקת הנאה ומתן גישה חופשית לשימוש ציבורי באטריום (לובי) המבנה, כולל הצבת ריהוט לשימוש הציבור. למקום יישלחו אנשי פיקוח על הבניה ותיערך בדיקה מול תנאי ההיתר בכל הקשור לזיקת ההנאה המחויבת ממנו."

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.