"רולטה רוסית": הדור הבא של המלחמה הקרה – שנמצאת בעיצומה

 
עודכן 22:13 11/09/2017

כשהתפרקה ברית המועצות היה מי שהכריז על קץ ההיסטוריה, אבל היום שוב נושבות מהקרמלין רוחות של מלחמה קרה. למרות היוזמות הצבאיות, המלחמה הקרה גירסה 2.0 מתנהלת בכלים החדשים: האקינג, שיימינג ושליטה במקורות המידע • הפרק השני בסדרת הכתבות

 
 
 
 
 

הברית שכרתו ארצות הברית וברית המועצות במלחמת העולם השנייה הפכה מיד לאחריה למלחמה קרה. הן ניהלו מירוץ חימוש יקר, היו קרובות לעימות ישיר במשבר הטילים בקובה ונלחמו בעקיפין בקוריאה, ויאטנם, דרום אמריקה, אפריקה ובאפגניסטן.


עם התפרקות ברית המועצות היו שסברו שמעתה ארה"ב תנהל את העולם, אבל הרוסים לא ממש השלימו עם ההכרזה על הפסד שלהם. מאז כניסתו של ולדימיר פוטין לתפקיד נשיא המדינה הוא פלש לגיאורגיה, סיפח את חצי האי קרים של אוקראינה, פרש כוחות ששינו את מפת השליטה בסוריה וגם הציב מאה אלף חיילים רוסים בגבול המזרחי של נאט"ו.

 

>> לפרקים נוספים בסדרה "רולטה רוסית":

פוטין לא רצה להיות נשיא - והפך לאחד מהאנשים החזקים בעולם


אבל בדור הנוכחי המלחמה הקרה מתבטאת בעצימות גבוהה יותר באופן אחר. תחקיר מצא שבשנים האחרונות רוסיה התערבה במערכות בחירות ב-27 מדינות. היא עושה זאת בעיקר על ידי פריצה למחשבים, שיימינג ושליטה על מקורות המידע. עבור התחום הראשון, צעירי רוסיה הפכו את תחום הפצחנות לאומנות. את השליטה במידע מנהלים בעיקר מערוץ RT המקומי, שדואג להעביר את הנראטיב שמתאים לאינטרסים של המדינה, וגם של המנהיג.

 

 
שובה של המלחמה הקרה. טראמפ ופוטין (ארכיון)
שובה של המלחמה הקרה. טראמפ ופוטין (ארכיון) צילום : רויטרס
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.