ברקע לתקיפה בסוריה - ליברמן: "מוכנים להגן על עצמנו, לא מחפשים הרפתקאות"

 
עודכן 15:16 07/09/2017

שר הביטחון התייחס בריאיון ל"רדיוס 100FM" לטענות ולפיהן תקף חיל האוויר הלילה בסיס לייצור טילים בחמאת. "אנחנו נחושים למנוע מהאויבים שלנו לפגוע או אפילו ליצור אפשרות לפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל"

 
 
 
 
 

הדיווחים על תקיפה בסוריה: שר הביטחון, אביגדור ליברמן התראיין אחר הצהריים (חמישי) לטענות ולפיהן מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה בסיס לייצור טילים בחמאת. ליברמן סרב להגיב באופן ישיר לטענות, אך אמר: "אנחנו מוכנים ונחושים להגן על עצמנו ולהבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

 

"אנחנו לוקחים בחשבון תמיד, לאורך כל השנים, כל אפשרות כל אופציה במזרח התיכון", אמר, "לצערי יש היתכנות לכל, ולכן אנחנו ערוכים ומוכנים. אנחנו לא מחפשים הרפתקאות, ולא רוצים להיגרר קטטה כזאת או אחרת. נעשה הכל על מנת שלא לאפשר קיום פרוזדור שיעי מאיראן לדמשק".

 

>> הדיווחים על תקיפה בסוריה - כל הכתבות:

התקיפה אמנם פגעה בצבא אסד - אך עשויה לשרת אותו • פרשנות

צבא סוריה הודיע: חיל האוויר הישראלי תקף בחמאת, שני חיילים נהרגו

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מתקן לפיתוח טילים במרכז המדינה


 
האתר שהופצץ ע"פ דיווחים - לפני התקיפה
האתר שהופצץ ע"פ דיווחים - לפני התקיפה צילום : אימג'סאט
 

הלילה כאמור טען הצבא הסורי כי מטוסי חיל האוויר תקפו את בסיס הטילים, מה שגרם למותם של שני חיילים, אחד מהם קצין בדרגה המקבילה לסגן אלוף. "תוקפנות זו היא ניסיון נואש להרים את המורל של כנופיות דאע"ש המובסות לאחר הניצחונות המוחצים שהשיג הצבא הסורי במספר מוקדים", נמסר בהודעת הצבא, "הדבר מוכיח כי ישראל תומכת באופן ישיר בארגון דאע"ש וארגוני טרור נוספים".

 

מוקדם יותר התייחס למורכבות האזורית גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, במהלך פגישתו עם הקנצלרית, אנגלה מרקל. "חיזבאללה מסכן את האוכלוסייה המקומית ומפר באופן עקבי את החלטות מועצת הביטחון של האו״ם", אמר הנשיא, "תשתית הנשק בה מתחמש הארגון, תחייב את מדינת ישראל להגיב".

 

בנוסף סקר ריבלין בפני מרקל את ההשלכות של פעילות חיזבאללה בחסות איראנית בלבנון. "איראן היא גורם חתרני המוביל את התבססות הציר השיעי בסוריה ובמזרח התיכון כולו", אמר, "דבר זה מהווה איום ישיר על מדינת ישראל ועל היציבות האזורית כולה. באופן זה עלולה איראן לדרדר את האזור כולו למלחמה".

 

 

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.