הרצאה בשתי דקות: עולם התעסוקה המשתנה

 
עודכן 10:20 07/09/2017

בשתי הדקות הקרובות נבין כיצד המהפכה הטכנולוגית משפיעה גם על העבודה העתידית של כולנו

 
 
 
 
 

כפי שרובכם יודעים, אנחנו נמצאים היום בעיצומה של מהפכה טכנולוגית מתמשכת. מהמצאת הקיטור, דרך פס הייצור החשמלי, המחשב וטכנולוגיית המידע בשנות ה70, ועד המצאת האינטרנט והמכשירים החכמים ממש לא מזמן.


אבל העתיד עוד לפנינו. כמו שהטכנולוגיה משתנה, כך גם שוק התעסוקה משתנה. המון מקצועות יעלמו או ישנו פנים. ולכן גם ההשכלה וההכשרה לצעירים משנות פניהן. כיום יש כבר פחות מקום לתואר אקדמי שאורך שנים.
וכאן נכנסים לתמונה לימודי ההנדסאות.


הנדסאות אלו לימודים שמאפשרים לצאת עם תואר סמי אקדמי, יישומי. במרבית המכללות, הלימודים גם מחוברים בסופם למעסיק בתחום. ואז את פרויקט הגמר, ניתן לעשות כהתמחות אצלו.


והיכן עובדים? מהנדסי מכונות ימצאו עצמם בחברות התעשייתיות המובילות בישראל- בתחום המתכת, הפלסטיקה, המזון ועוד. אך לא רק התעשייה מחכה להם, אלא גם מעסיקים בתחום המסחר והשירותים. למשל- מרכזי שרות לאחזקת ותיקון רכבים של המותגים המובילים שמזמן עברו לטפל ברכבים חכמים והם כבר לא המוסך הישן של פעם, או רכבת ישראל, חברת חשמל, חברות מיזוג אויר, מעליות. ועוד.


כולם ממתינים להנדסאים איכותיים, בעלי ידע בתחומי המדע וההנדסה לצד מיומנויות טכניות וכישורים דוגמת פתרון בעיות מורכבות, מחשבה ביקורתית, יצירתיות, עבודת צוות ועוד.


בעולם שמשתנה מול עיננו, ושצפוי להמשיך ולהשתנות עוד יותר, השכלה טכנולוגית יישומית, שבבסיס שלה יש כישורים ומיומנויות רלבנטיים, תאפשר לבוגרת ולבוגר שלה, להתמודד בצורה טובה יותר עם השינוי הצפוי.
מה תהיה המפכה הטכנולוגית הבאה, גיא, וכיצד היא תשפיע עלינו? לא אתיימר להגיד שאני יודעת. אך אני חושבת שעם ידע טכנולוגי רלבנטי, המציאות צפויה להיות מזמינה יותר.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.