ראש ממשלה בחקירה: ארנון מילצ'ן נחקר באזהרה בחשד לשוחד

 
עודכן 00:23 06/09/2017

פרסום ראשון • המשטרה חקרה כמה פעמים בלונדון את המיליארדר, מה שהופך אותו באופן רשמי לחשוד בנתינת שוחד ואת נתניהו כחשוד בקבלתו – התפתחות דרמטית בחקירת תיק 1000. בנוסף נחשף, כי החוקרים ובראשם ראש יאח"ה הפתיעו את מילצ'ן. גורם המקורב לרה"מ בתגובה: "לא יהיה כלום כי לא היה כלום"

 
 
 
 
 

התפתחות דרמטית בחקירות נתניהו: המשטרה חקרה באזהרה כמה פעמים בסוף השבוע שעבר את המילארדר היהודי אמריקני ארנון מילצ'ן בחשד לשוחד, כך נחשף אמש (שלישי) בחדשות 10. זוהי הפעם הראשונה שבה נחקר המילארדר, שכן עד כה הוא מסר עדות בלבד.

 

העובדה כי הוא נחקר בפועל הינה דרמטית, כיוון שהיא הופכת את מילצ'ן לחשוד בפועל בתיק המתנות, וממילא את נתניהו כחשוד בקבלתו. מוקדם יותר הערב פורסם לראשונה בחדשות 10, כי חקירתו של מילצ'ן עומדת במוקד מחלוקת קשה בין הגורמים השונים בצמרת המשטרה. עוד נחשף, כי צוות החוקרים, ובראשו ראש יאח"ה תנ"צ כורש בר נור, הפתיעו את המיליארדר בזמן ששהה בלונדון.

 

>> ראש ממשלה בחקירה - כתבות נוספות:

אלשיך: "אם תוקפים אותנו מימין ומשמאל - אז אנחנו פועלים ישר

השר נפתלי בנט: "לא בריא שראש הממשלה טרוד בחקירות"

ראש אגף החקירות לשעבר: "מאמין שיוגש כתב אישום נגד נתניהו"


 
התפתחות דרמטית. המילארדר ארנון מילצ'ן
התפתחות דרמטית. המילארדר ארנון מילצ'ן צילום : GettyImages/אימג'בנק
 

ראש יחידת "להב 433", ניצב רוני ריטמן, העומד בחוד החנית של החקירות, שלח לאחר החקירה מכתב חריף, בו הוא טען כי האופן שבו בוצעה החקירה מול מילצ'ן בחו"ל יכול להסב נזק של ממש. לטענתו ניתן היה לסיים את החקירה באופן מהיר ויעיל יותר.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כאשר בכוונת צוות החקירה לבצע פעולת חקירה מסויימת, ניתן להגיע אליה במגוון דרכים. רצוי וראוי כי ייערך סיעור מוחות ובו כלל הנוגעים בדבר יוכלו להביע דעתם בהתאם למיטב ניסיונם המקצועית, ובסופו של דבר תתקבל ההחלטה לגביי הדרך הטובה ביותר לביצוע פעולת החקירה. גם במקרה זה לאחר בחינת כל דרכי הפעולה האפשריות הוחלט על דרך הפעולה הנבחרת, ולמעלה מן הצורך נאמר כי אף הושגה המטרה במלואה".

 

בתוך כך, לאחר שבסוף השבוע האחרון פורסם בחדשות 10 כי ראש אגף החקירות, מני יצחקי, היה אמור לפרוש בימים אלו, הוא התבקש שלא לעשות זאת על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. יצחקי היה אמור לפרוש כבר לפני כשנה אך בחר להשאר, לאור חקירות נתניהו. כאשר הגיע לנקודה שהרגיש שהוא יודע מה יהיו ההמלצות בחקירה, החליט לעזוב, אך מנדלבליט ביקש ממנו להישאר עד שיוגשו ההמלצות.

 

גורם המקורב לראש הממשלה מסר בתגובה לפרסומים בתקשורת הערב: ״כל ניסיון לייחס גוון לא ראוי לחברות העמוקה ורבת השנים של ראש הממשלה נתניהו עם ארנון מילצ׳ן הוא חסר בסיס וממילא נדון לכישלון. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי לא היה כלום״.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.