מחאת הנכים נמשכת: הפגנה נערכה מול בית נתניהו בקיסריה; הכנסת תערוך דיון מיוחד

 
עודכן 11:53 05/09/2017

הנכים מחו מול ביתו הפרטי של רה"מ בדרישה להעלות את קצבתם לרמה של שכר המינימום במשק. המחנה הציוני ומרצ השיגו את מספר החתימות הדרוש לכינוס הכנסת בפגרה, בעוד שבועיים. "אנחנו פה להגיד לנתניהו, לא הטבות, אנחנו רוצים כסף בחשבון", קראה אחת המפגינות

 
 
 
 
 

מפגיני מחאת הנכים התייצבו היום (שלישי) מול הכניסה לביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה. מוקדם יותר הבוקר נחסמה הכניסה ליישוב עקב ההפגה, ועומסי תנועה נרשמו במקום. כמו כן חוסמים הציגים מארגוני הנכים את כביש 70, באזור בת שלמה לכיוון יקנעם.

 

המפגינים מבצעים בשבועות האחרונים חסימות יזומות של כבישים, בדרישה להעלאת קצבת הנכות שלהם לרמה של שכר המינימום במשק. סיעות האופוזיציה המחנה הציוני ומרצ הצליחו לגייס את מספר החתימות הדרושות לכינוס דחוף ומיוחד של הכנסת בפגרה בעניין קצבת הנכות, והדיון נקבע ל-18 בספטמבר, בעוד כשבועיים, בשעה 11:00. "הממשלה מבזה את הנכים ואנחנו חברי הכנסת חייבים להתייצב ולשים למחדל הזה סוף", אמר אחד מהיוזמים, ח"כ איציק שמולי. "אנחנו לא מוכנים לוותר ולא לשתוק לאור הטרטור וההונאה של הממשלה את הנכים".

 

כתבות נוספות בנושא >>

מחאת הנכים: כביש 4 נחסם לתנועה מצומת קוקה קולה
מחאת הנכים - קטעו נאומו של שר האוצר: "תתבייש לך, הרגתם אותנו"

מחאת הנכים: כביש 2 נסגר לתנועה באזור חיפה - ונפתח מחדש

 

 

 

"נכה לא חצי בן אדם", קראה אחת המפגינות הבוקר בכניסה לקיסריה, "והנכים הופכים לפנתרים. חסימה מלאה מכל הכיוונים. אנחנו פה להגיב לבנימין נתניהו - לא הטבות, אנחנו רוצים כסף בחשבון. לא אחרי החגים, לא בינואר, היום לשבת עם הארגונים".

 

אתמול חסמו ארגוני הנכים מספר כבישים באזור המרכז. כביש 4 נחסם היום לתנועה ממחלף "קוקה קולה" לכיוון דרום. וכן נחסם הכביש ממחלף גבעת שמואל לדרום. מחלף אם המושבות בפתח תקווה נחסם גם כן והתנועה בבצומת מורשה הופנתה לכביש 5. גם הכניסה לבניין ההסתדרות ברחוב ארלוזרוב בתל אביב נחסמה. כביש החוף נחסם אתמול לתנועה ממחלף הסירה עד למחלף גלילות ונפתח זמן קצר לאחר מכן.

 

 
מפגינים נכים מול בית ראש הממשלה נתניהו בקיסריה
מפגינים נכים מול בית ראש הממשלה נתניהו בקיסריה צילום : הארגונים נכים הופכים לפנתרים ונכה לא חצי בן אדם
 

עוד אתמול פעילים במאבק קטעו את נאומו של שר האוצר משה כחלון בוועידת "כלכליסט" במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. אחד המפגינים קרא לעבר השר: "תתבייש לך - אני ונכים אחרים לא נחגוג את ראש השנה". מפגין אחר אמר: "10 שנים אני בדיור ציבורי ואין לי בית. הרגתם אותנו".

 

 
מחאת הנכים בכניסה לקיסריה
מחאת הנכים בכניסה לקיסריה צילום : הארגונים נכים הופכים לפנתרים ונכה לא חצי בן אדם
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.