5 טבעות זהב – התקנון

 
5 טבעות הזהב
5 טבעות הזהב צילום: נענע10
 
עודכן 10:02 09/11/2017
 
 
 
 
 

תקנון

תקנון משחק - "חמש טבעות זהב" מעודכן 6.11

א. תיאור כללי

 1. "חמש טבעות זהב" הינה תכנית טלוויזיה מסוג שעשועון ידע (להלן: "המשחק") המופקת על ידי חברת יולי אוגוסט תקשורת והפקות בע"מ  (להלן: "המפיקה") עבור ערוץ 10 החדש בע"מ (להלן: "ערוץ 10")  בה שני זוגות מתמודדים, (להלן: "המתמודדים" ו/או "המתמודד" ו/או "הזוג" ו/או "בני הזוג") מתחרים זה מול זה בשאלות המופיעות על מסך הממוקם על הרצפה, בניסיון לזכות בכסף ו/או בפרס
  • כל זוג מתחיל את המשחק עם 5 טבעות.
  • חלקו הראשון של המשחק משוחק בתורות על פני חמישה שלבים- בכל שלב כזה מוצגת לכל זוג בתורו שאלה על המסכים באמצעות תמונה/ציור/סרטון [מרביתם בצבעים] ועליו לענות עליה ע"י מיקום חישוק מואר (להלן: "טבעת") על מסך הרצפה, במקום שבו לפי דעתו נמצאת התשובה הנכונה. על כן, מובהר בזאת כי המשחק מחייב יכולת הבחנה בין צבעים.
  • במהלך חלקו הראשון של המשחק סכום הכסף בקופתו האישית של כל זוג ישתנה בהתאם לשלב בו הזוג מצוי . בחלקו השני של המשחק (להלן: "הגמר") יתחרו הזוגות האחד בשני על הזכות לפדות את קופתם. בחלקו הראשון של המשחק ישנם לכל היותר 5 שלבים. בכל שלב מוצגת שאלה אחת לכל זוג (במידה ואותו זוג  עדיין במשחק, קרי נותרו לו טבעות לשחק).
  • לכל שלב גודל טבעת משלו (שהולך וקטן) וסכום כסף שעליו משחקים (שהולך וגדל).
  • אם מיקום התשובה הנכונה או חלק ממנה (לפחות פיקסל אחד) נכנס לשטח הטבעת- התשובה נחשבת לנכונה, קופת המתמודדים מתעדכנת בהתאם לסכום הכסף שאותו שלב שווה, והם ועוברים לשלב הבא.  למען הסר ספק, הקופה אינה נצברת, אלא מכילה בכל פעם את סכום הכסף ששווה השלב שהושלם על ידי המתמודדים כאשר הסכום המקסימלי בו ניתן לזכות הוא 100,000 ₪ אשר יתחלק בין שני בני הזוג שיזכה בתכנית. אופן חלוקת הפרס יוחלט על ידי בני הזוג במסמך בכתב שיועבר לידי המפיקה כמתואר בהרחבה בחלק ו' (פרסים).
  • כאשר המתמודדים טועים וממקמים את הטבעת מחוץ לשטח התשובה הנכונה (להלן: "תשובה לא נכונה") הם מאבדים טבעת אחת מתוך סך 5 הטבעות שקיבלו בתחילת המשחק ומקבלים ניסיון נוסף לענות על אותה השאלה עם טבעת באותו הגודל. המתמודדים יכולים להמשיך לענות על השאלות כל עוד יש ברשותם טבעות.
  • רק כאשר המתמודדים ענו נכון על שאלה הם יוכלו לעבור לשלב הבא וכל הטבעות שנותרו ברשותם יקטנו.
  • ברגע שזוג איבד את כל חמש הטבעות קופתו נסגרת, הוא מפסיק לשחק,  והסכום שצבר עד אותו השלב יהיה הסכום עליו הוא יתמודד בגמר מול הזוג השני. אם בניסיון הראשון, המתמודדים פתרו נכון 5 שאלות (כלומר עברו את כל  חמשת השלבים) הם צברו את הסכום המקסימלי אותו ניתן לצבור בקופה (ללא קשר למספר הטבעות שנשארו ברשותם), כלומר 100,000 ש"ח.
  • לרשותו של כל זוג גלגל הצלה של החלף שאלה בו ניתן להשתמש פעמיים במהלך חלקו הראשון של המשחק על ידי לחיצה על זמזם שנמצא בעמדת המתמודדים.
  • אל שלב הגמר מגיעים שני הזוגות, כל זוג עם סכום כסף בקופה אותה הוא צבר. הזוג שבקופתו סכום כסף גבוה יותר מקבל לידיו טבעת גדולה ביחס לטבעת אותה מקבל  הזוג שצבר פחות כסף בקופה.  במקרה של תיקו מבחינת סכום הכסף בקופה של כל זוג בתום חלקו הראשון של המשחק- ראה פירוט בסעיף 3 לשלב הגמר.
  • בשלב הגמר- בפני שני הזוגות מוקרנת שאלת הגמר כאשר על הזוג המחזיק בטבעת הגדולה להחליט  האם הוא מעוניין לענות בעצמו על השאלה או לתת לזוג השני, המחזיק בטבעת קטנה יותר,  לענות על השאלה במקומו.
  • רק זוג אחד יזכה לפדות את הכסף בקופתו- אם הזוג שעונה על שאלת הגמר עונה תשובה נכונה הוא זה שיפדה את הכסף בקופתו. אם הזוג שעונה על שאלת הגמר עונה תשובה לא נכונה, הזוג השני יהיה זה שיפדה את הכסף מהקופה שלו ויזכה במשחק. למען הסר ספק כל זוג משחק על קופתו שלו.

ב. כללי המשחק

 

 1. בחלקו הראשון של המשחק 5 שלבים, כאשר כל שאלה בשלב מסוים שווה לסכום כספי קבוע מראש בהתאם לפירוט הסכומים בסעיף 4 שלהלן. ויובהר, סכום הכסף משתנה משלב לשלב, ואינו נצבר. על מנת לעבור שלב על הזוג לענות נכון על השאלה.
 2. לכל שלב טבעת בגודל קבוע מראש המותאמת לשלב המשחקי, בעזרתה עונים על התשובה על גבי מסך הרצפה.
 3. סכומי הכסף הולכים וגדלים משלב לשלב והם אינם מצטברים אלא מתעדכנים בהתאם לשלב שהושלם ע"י המתמודדים. על כן, הסכום המרבי שניתן לצבור הינו 100,000 ₪.
 4. סכומי הכסף לפי השלבים:

שלב 1- 5,000 ₪

שלב 2 - 10,000 ₪

שלב 3 - 25,000 ₪

שלב 4 - 50,000 ₪

שלב 5 - 100,000 ₪

 

 1. בחלקו הראשון של המשחק ישנו מקסימום של 5 שלבים. הקופה של כל זוג תכלול את סכום הפרס המייצג את השלב אותו הם עברו.
 2. על מנת לפדות את הכסף שבקופה על שני הזוגות להתחרות ראש בראש בשלב הגמר.

הטבעות

 1. לרשותו של כל זוג עומדות בתחילת המשחק 5 טבעות.
 2. הטבעות הן חישוקים מוארים ב5 גדלים שונים. לכל שלב- גודל קבוע משלו.
 3. בסיום כל שלב ולפני תחילתו של השלב הבא הטבעות קטנות.
 4. במידה והמתמודדים ענו תשובה לא נכונה הם מאבדים את אחת הטבעות ויקבלו הזדמנות נוספת לענות על אותה שאלה עם טבעת באותו הגודל.
 5. כאשר המתמודדים מאבדים את כל 5 הטבעות הם מפסיקים לשחק בחלקו הראשון של המשחק וקופתם נסגרת. שווי הקופה הינו עד השלב אותו הם עברו בפועל.

 

סדר ההשתתפות במשחק בין הזוגות

 1. בהגרלה המתרחשת לפני תחילת הצילומים ייקבע מי הזוג שישחק ראשון, כלומר יענה על השאלה הראשונה שתופיע בכל שלב, ומי הזוג שישחק שני.
 2. מבלי לגרוע באמור לעיל, במידה ואחד הזוגות איבד את כל 5 הטבעות ורק זוג אחד נשאר לשחק בחלקו הראשון של המשחק, רק בפני אותו זוג שנשאר יוצגו השאלות של השלבים שנותרו עד לסיום חמשת שלבי חלקו הראשון של המשחק, או עד שאותו זוג איבד את כל הטבעות שלו.

סדר ההשתתפות  בתוך הזוגות

 1. גם בתוך כל זוג המשחק מתנהל בתורות- בכל פעם שזוג צריך לענות על שאלה, אחד מבני הזוג הולך אל מסך הרצפה כדי למקם עליו את הטבעת ובן הזוג השני נשאר בעמדת המתמודדים ויכול לכוון אותו, להדריך אותו ולייעץ לו.
 2. לפני שכל זוג משחק בפעם הראשונה, יהיה עליו להחליט מי מבני הזוג ילך אל הרצפה עם הטבעת ומי יישאר בעמדת המתמודדים. זו הפעם היחידה בה הם יכולים להתייעץ ביניהם לפני שאחד מבני הזוג עוזב את העמדה לכיוון הרצפה.
 3. בפעם הבאה שבני הזוג יתבקשו לענות על שאלה על הרצפה, הם יתחלפו ביניהם: בן הזוג שנשאר בעמדה בפעם הקודמת ילך הפעם לרצפה ובן הזוג שהניח את הטבעת בפעם הקודמת על הרצפה יישאר בעמדת המתמודדים.
 4. ההפקה רשאית להפסיק את הסיבוב ולהתחיל אותו מחדש במידה ואחד מבני הזוג ילך פעמיים ברצף להניח את הטבעת על הרצפה.

השאלות

 1. כל שאלה מורכבת מתמונה או סרטון אנימציה המוקרנים על מסך הרצפה ושאלה הנשאלת בע"פ  על ידי המנחה.
 2. לחלק מהשאלות יתלוו סרטון, תמונה או קטע קול שיתנו מידע מקדים על השאלה.
 3. בהתאם לשאלה שנשאלה על ידי המנחה, על כל מתמודד בתורו להניח את הטבעת על מסך הרצפה במקום בו לדעתו נמצאת התשובה הנכונה.
 4. מהרגע שהמתמודד עזב את העמדה לכיוון הרצפה יהיו לרשותו 30 שניות למקם את הטבעת על הרצפה.
 5. בן הזוג שנשאר בעמדה יכול כאמור לייעץ לבן הזוג שממקם את הטבעת אך ההחלטה הסופית בדבר מיקום הטבעת היא של בן הזוג שנמצא על מסך הרצפה.
 6. על  המתמודד להשאיר את הטבעת בדיוק במקום האחרון בו הייתה בתום 30 השניות. אין להזיז את הטבעת בתום 30 השניות.
 7. רק טבעת שהונחה בפועל על מסך הרצפה תשמש לבחינת התשובה.
 8. תשובה תחשב נכונה אם כולה או חלק ממנה נמצא בתוך שטח הטבעת.
 9. במידה ו- 30 השניות טרם הסתיימו, אבל המתמודד החליט לעזוב את מסך הרצפה, הזמן ייעצר, והמתמודד אינו רשאי לחזור לרצפת המשחק במטרה להזיז את הטבעת.
 10. התשובה הנכונה צריכה להיות גלויה בתוך גבולות הטבעת הפנימיים. אם הטבעת עצמה (כלומר מסגרת הטבעת) מכסה את אזור התשובה הנכונה ולא ניתן לראות אף חלק מהתשובה בתוך הטבעת, התשובה אינה נכונה.
 11. תשובה נכונה תעביר את בני הזוג לשלב הבא וקופתו של הזוג תתעדכן בסכום הכסף ששווה אותו שלב.
 12. תשובה לא נכונה תגרום לזוג לאבד טבעת ויהיה עליהם לנסות ולענות על אותה השאלה שוב, באמצעות טבעת באותו הגדול, או להשתמש בגלגל ההצלה, כל עוד אלו עומדים לרשותם.

גלגלי ההצלה

 1. לכל זוג מתמודדים ישנו גלגל הצלה של החלף שאלה בו ניתן להשתמש פעמיים במהלך המשחק.
 2. משמעותו של גלגל ההצלה הוא שבמקום השאלה עליה המתמודדים אמורים לענות הם יקבלו שאלה חלופית
 3. ניתן להשתמש בגלגל ההצלה ולהחליף שאלה רק בתום ניסיון אחד לפחות לענות על אותה שאלה. יובהר בזאת כי לא ניתן להשתמש בגלגל ההצלה במהלך הניסיון לענות על השאלה, כלומר בזמן 30 השניות שניתנות להנחת הטבעת.
 4. על המתמודדים לבקש מיוזמתם להשתמש בגלגל ההצלה על ידי לחיצה על הזמזמם שימוקם בעמדת המתמודדים.

שלב הגמר

 1. שלב הגמר מכיל שאלה אחת והוא הקובע מי משני הזוגות יפדה את סכום הכסף בקופתו ויזכה במשחק.
 2. הזוג שבקופתו יש סכום כסף גבוה יותר יזכה ליתרון בשלב זה.
 3. במקרה של סכום זהה בשתי הקופות של שני זוגות המתמודדים יוכרע מי הזוג שיזכה ביתרון בשלב הגמר באופן הבא:
  • במידה והמשחק של שני הזוגות נעצר כשבקופת כל אחד מהזוגות פחות מ100,000 ש"ח [קרי, לפני השלב האחרון או בתום השלב האחרון של החלק הראשון של המשחק ללא פתרון השאלה של השלב האחרון על ידי אף אחד מהזוגות] היתרון בגמר ינתן לזוג שהגיע לתחילת השאלה האחרונה שלו עם יותר טבעות.
  • במידה והמשחק של שני הזוגות נעצר כשבקופת כל אחד מהזוגות 100,000 ש"ח [קרי בתום תשובה נכונה שנתנו שני הזוגות בשלב האחרון של החלק הראשון של המשחק] היתרון בגמר ינתן לזוג שאחרי פתרון נכון של השאלה האחרונה של החלק הראשון נשארו ברשותו יותר טבעות.
  • בכל יתר המקרים, היתרון בגמר ינתן לזוג שיענה נכונה על שאלת שובר שוויון".

 

   • שאלת שובר השוויון היא שאלה זהה לשני הזוגות והיא תוצג למתמודדים על גבי מחשבי לוח [אחד לכל זוג] עליהם הם יצטרכו למקם טבעת וירטואלית, בדומה לשאלות שהוצגו על מסך הרצפה במהלך המשחק.
   • למתמודדים יהיו 30 שניות לענות על שאלת שובר השוויון במחשבי הלוח.
   • אם המתמודדים מסמנים את התשובה הנכונה על גבי מחשב הלוח לפני תום 30 השניות שהוקצו להם עליהם לנעול את התשובה על ידי לחיצה על "OK"
   • במידה ורק אחד הזוגות מצליח לענות תשובה נכונה- הוא יהיה זה שיקבל את היתרון בשאלת הגמר.
   • במידה ושני הזוגות הצליחו לענות תשובה נכונה- הזוג שחלק גדול יותר מתוך התשובה הנכונה שלו יהיה בתוך שטח הטבעת, כלומר הזוג שמיקם יותר פיקסלים בתוך הטבעת שלו- יזכה ביתרון בשאלת הגמר.
   • במידה ושני הזוגות הצליחו לענות תשובה נכונה וגם מיקמו את אותו מספר פיקסלים בתוך הטבעת, הזוג שנעל את התשובה מהר יותר- יזכה ביתרון בשאלת הגמר.
   • במידה ושני הזוגות הכניסו בדיוק את אותו השטח של התשובה הנכונה אל תוך הטבעת וסימנו את התשובה בפרק זמן זהה- תשאל שאלת שובר שיווין נוספת.

 

 1. הזוג המוביל יקבל בשאלת הגמר לידיו טבעת גדולה (זהה בגדולה לטבעת איתה משחקים בשלב 2 של החלק הראשון של המשחק) הזוג השני יקבל טבעת קטנה (זהה בגודלה לטבעת איתה משחקים בשלב 4 של החלק הראשון של המשחק)
 2. בפני המתמודדים תוצג שאלת הגמר ולאחריה הזוג שקיבל יתרון יתבקש להחליט האם הוא בוחר לענות בעצמו על השאלה או לתת לזוג השני לענות עליה.
 3. אם הזוג שעונה על שאלת הגמר עונה תשובה נכונה הוא זה שיפדה את הכסף בקופתו. אם הזוג שעונה על שאלת הגמר עונה תשובה לא נכונה, הזוג השני יהיה זה שיפדה את הכסף מקופתו האישית ויזכה במשחק.

ג. הנחיות :

1.    המשתתפים לא ידברו ולא יתייעצו, לרבות ע"י מתן סימנים, עם אף אחד מהקהל או המשתתפים האחרים במשך המשחק אלא לפי כללי המשחק המפורטים בתקנון זה. המשתתפים לא יעשו במהלך המשחק כל שימוש שהוא בעזרים כלשהם לרבות באמצעי תקשורת, דוגמת טלפון סלולארי ו/או מחשב. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, המשתתפים לא יפעלו בכל דרך שהיא על מנת לברר את השאלות או התשובות באורח לא הוגן.

2. ההפקה זכאית לפסול משתתפים שעברו על כללי המשחק והתקנון ו/או רימו במשחק לפי שיקול דעתה המוחלט.

3.מבלי לגרוע מהאמור לעיל, רשאית ההפקה להחליף שאלה ולהתחיל את השלב מחדש לאחר  שהמשתתפים כבר השיבו עליה, אם יתעורר חשד כי אחד מהמשתתפים נעזרו בקהל, או בכל אמצעי פסול אחר ומכל סיבה אחרת, לרבות אם המנחה בטעות חשף או רמז בפני  המשתתפים את התשובה הנכונה, וזאת עפ"י שיקול דעתה הבלעדי של ההפקה.

4.יובהר, כי המנחה רשאי להזכיר למשתתפים כל אחד מכללי המשחק והדבר לא יחשב כרמז.

5. אם מסיבה כלשהי התרחשה תקלה טכנית שסייעה למשתתפים במתן התשובה, רשאית ההפקה לפסול את השאלה ולהציג במקומה שאלה חדשה וזאת עפ"י שיקול דעתה הבלעדי של ההפקה.

6.במהלך המשחק, המשתתפים עשויים לקבל או לשמוע עצות והסברים מאחרים, לרבות המנחה והקהל אם הורשו לכך על ידי ההפקה, לגבי שאלה או תשובה לשאלה. ההחלטה האם לפעול על-פי עצות המנחה או הקהל היא לחלוטין על-פי שיקול דעת המשתתפים ובאחריותם המוחלטת. המשתתפים  מוותרים על כל טענה כי הסתמכו על עצת המנחה, הקהל או כל גורם אחר.

7.חל איסור מוחלט להכניס לתוך האולפן טלפון סלולארי, מצלמה, מכשיר קשר, כלי כתיבה, ארנק, דף נייר או כל אמצעי עזר אחר שיכול לסייע למשתתפים במתן תשובות לשאלות. אי ציות לכללים אלה או חשד לאי ציות מקנה להפקה את הזכות לבטל את הזכייה של משתתפים אשר נעזרו באחד מן האמצעים שלעיל.

8.למען הסר ספק, המפיקה תהא רשאית לבטל את הזכייה גם באופן רטרואקטיבי אם יתברר, לדעת המפיקה, לאחר הזכייה כי המשתתף זכה לאחר שנעזר באחד מן האמצעים שלעיל, או נהג באופן בלתי הוגן אחר.

9. מובהר בזאת כי פסילת השתתפות של אחד מבני הזוג במשחק ו/או ביטול זכייתו על פי שיקול דעת המפיקה, משמעותה פסילה ו/או ביטול הזכייה של שני בני הזוג לצוות. במצב זה,  שני בני הזוג יצאו מהמשחק ואף אחד מהם לא יורשה להמשיך להשתתף בו ו/או לזכות בו בפרס מכל סוג שהוא.

10.במקרה שהמשתתפים מכירים את משתתפי הקבוצה שמשחקת נגדם או שיש להם קשר אל מישהו מהקהל או מהנוכחים באולפן, [מלבד אנשי ההפקה אותם הם פגשו בתהליך המיון לתוכנית] הם מחויבים ליידע את  אנשי ההפקה בדבר בטרם תחילת המשחק, וההפקה רשאית שלא לאפשר למשתתף להשתתף במשחק.

11.כל השאלות שנעשה בהן שימוש בתכנית ייקבעו באופן מוחלט על ידי ההפקה ובכלל זאת סדר הצגת השאלות. התשובה הנכונה היא זו שנקבעה על ידי ההפקה כתשובה הנכונה והמתאימה על ידי הצגת החלק הרלוונטי מהתמונה.

12.מובהר בזאת כי השאלה שתוצג למתמודדים תתייחס אך ורק לתמונה הספציפית אותה בחרה ההפקה  כפי שהיא תוצג בתכנית על גבי מסך הרצפה, וזאת גם אם קיימות תמונות דומות ו/או מוכרות ו/או אחרות של נושא התמונה.

13.אם בזמן כלשהו, המנחה לא שומע או טועה בהצגת השאלה או התשובות, ההפקה תהיה רשאית לעצור את המשחק, לתקן את הטעות או להחליף שאלה, הכל לפי שיקול דעתה הבלעדי. אם המשתתף כבר ענה על השאלה בהתבסס על הטעות כאמור, להפקה יהיה שיקול דעת מוחלט להחליט האם יש להחליף את השאלה, לתקנה או להתייחס לתשובה כפי שניתנה.

14.ההפקה תהיה רשאית לפי שיקול דעתה, בכל עת (ואף במהלך צילומי התוכנית) לשנות את חוקי המשחק ושלביו השונים, לרבות סכום הפרסים בתוכנית, אפיון המתמודדים, סכומי הכסף המוצעים במשחק וכן תוצאות הגרלת המתמודדים ומיקומם על הבמות, והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי ולמשתתפים בתוכנית לא תהיה כל טענה ו/ואו תביעה בעניין. כל שינוי כאמור ייחשב כתוספת לתקנון או שינוי, לפי העניין, ויחייב את כל המשתתפים.

ד. מיון המשתתפים

1.  המשתתפים  ייבחרו על ידי ההפקה באחת מן הדרכים שלהלן:

 • מי שההפקה תפנה אליו או תבחר בו בדרך אחרת על מנת להשתתף בתכנית.
 • בהתאם לרישום שנעשה למערכת התכנית.
 • בכל דרך אחרת שההפקה תחליט עליה לפי שיקול דעתה, לרבות באמצעות פניה לקבוצות של מועמדים או למועמדים ספציפיים.

2. המועמדים ימסרו פרטים נכונים ומלאים בכל העניינים שיישאלו על ידי ההפקה, בכתב, בעל פה או בדרך אחרת וההפקה תהיה רשאית לעשות בהם שימוש במהלך התכנית.

3.ציוות המועמדים לכדי משתתפים בתוכנית ייעשה לפי שיקול דעתה הבלעדי של ההפקה.

4.  היה ומועמד ייבחר להשתתף כמשתתף בתכנית, צוות ההפקה יפנה אליו טלפונית על פי המידע שישאיר המועמד. צוות ההפקה יודיע למועמד את המועד והמקום שנקבעו להקלטת התכנית ויזמינו למשרדי ההפקה לשם מילוי טפסי השתתפות וכתב הסכמה, וחתימה עליהם.

5.  הליהוק נעשה באופן זוגי לצוות מתמודדים. לא ניתן להחליף בן זוג בכל שלב שהוא בהפקת התכנית. כל שינוי שכזה מצריך אישור מראש מההפקה.

6. חלק מהמועמדים יוזמנו ו/או ישמשו כגיבוי (STAND BY) למשתתפים לפי שיקול דעתה הבלעדי של ההפקה. ההפקה תשתדל, במידת האפשר, כי מועמדים שהוזמנו ושימשו כגיבוי, יוזמנו לתכנית/פרק אחר כמשתתפים או, במידת האפשר ישתתפו באחת התוכניות ו/או הפרקים המוקלטים באותו יום, אך אינה מתחייבת לכך.

7. ידוע למשתתף כי הוא מחויב להגיע לאולפנים בשעות שנקבעו לכך מראש. עם זאת, ידוע  למשתתף כי ייתכן ויגיע לאולפן אך לא ישתתף בצילומי התוכנית בפועל.

8.כמו כן, ידוע למשתתף כי גם אם ישתתף בצילומי התכנית אין כל הבטחה שאכן יופיע בתכנית וזאת בהתאם לשיקולי ואילוצי ההפקה, ולמשתתף לא יהיו כל טענות בעניין.

9. כל  משתתף יביא ליום הצילום לפחות שני סטים של בגדים מתאימים, לפי הנחיית המפיקה.

10.ידוע למשתתפים כי השתתפותם במשחק באולפן מחייבת אותם להשתתף גם בפלטפורמת האינטרנט ו/או הסלולאר במידה ויידרשו לכך, וזאת במסגרת פעילות משחקית אינטראקטיבית של התכנית ככל שתתקיים באתר ערוץ 10, והכל בהתאם לדרישת ההפקה וללא דרישה לתמורה כלשהי.

11. הגעה למשרדי ההפקה טרם הקלטת התכנית ו/או הפרק הרלוונטי, חתימה על טפסי השתתפות וכתב ההסכמה, המצ"ב, מהווים חלק בלתי נפרד מהתקנון והסכמת המועמד להגיע לצילומים בזמן ובמקום כפי שנקבעו על ידי צוות ההפקה, הינם תנאים נדרשים להשתתפות בתכנית. אי הסכמת המועמד למלא אחר אחד או יותר מהתנאים הנ"ל תשלול את זכאותו להשתתף בתכנית.

ו. פרסים:

1. עמידה בכל קריטריונים הבאים הכרחית לקבלת הפרס:

 • כל הפרטים שהמשתתף נדרש למלא, הינם נכונים ומלאים.
 • המשתתף הינו תושב ישראל.
 • המשתתף עמד בתנאי תקנון זה ולא השפיע ו/או ניסה להשפיע על תוצאות המשחק בצורה בלתי הוגנת.

2. מובהר כי במידה ויוענק פרס כספי במסגרת התכנית , הוא יתחלק בין שני בני הזוג באופן שווה, אלא אם בתוך 30 ימים מיום שקיבלו בני הזוג הודעה על קבלת הפרס יעבירו בני הזוג לידי המפיקה הסכמה לגבי אופן שונה של חלוקת הפרס ביניהם וזאת במסמך כתוב וחתום על ידי שניהם. במידה ויוענק פרס שאינו כספי ואשר לא ניתן לחלוקה, יחולק פרס זהה ושווה בערכו לכל אחד מבני הזוג.

3. משתתפים אשר זכו בפרסים, יהיו זכאים לפרסים אלה בכפוף לקבוע בתקנון זה, לכתב ההסכמה ולכל דין, בכל מקרה של אי התאמה, תקבע המפיקה את התוצאה שתחול.

4. במידה והמשתתף יהיה זכאי לפרס כספי, מועד תשלום הפרס יהיה בתנאי תשלום שוטף + 90 מיום שידור התכנית בפועל ובכפוף לשידורה, והתשלום ייעשה על ידי ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ערוץ 10 החדש בע"מ באמצעות המחאה לפקודת הזוכה או העברה בנקאית לפי שיקול דעת ערוץ 10 החדש בע"מ בלבד. מובהר בזאת כי אין המפיקה אחראית על תשלום הפרס כאמור ולמתמודדים לא יהיו כל טענות בקשר לכך כלפי המפיקה.

5. כל משתתף שזכה בפרס כספי, חייב שיהיה לו חשבון בנק על שמו. מובהר בזאת כי משתתף ללא חשבון בנק כאמור לעיל, לא יהיה זכאי לקבלת כל פיצוי חלופי, ו/או שווה ערך ו/או כל פיצוי מההפקה לרבות הצמדות ו/או ריביות כלשהן בשל אי הפקדת הסכום בהתאם להוראות תקנון זה.

6.המפיקה, ערוץ 10 וכל מי מטעמם רשאים לדרוש כל אישור מהזוכה, כגון אישור מרשויות המס, אישור זיהוי וכד'.

7. איחור בהעברת תשלום פרס כספי, לא יחייב את המפיקה ו/או הערוץ  בפיצוי מכל סוג שהוא.

8. במידה והמשתתף יהיה זכאי לפרס שאינו כספי, מועד מסירת הפרס ייקבע ע"י היבואן ובכל מקרה למפיקה ו/או לערוץ 10 לא תהיה כל אחריות בגין איחור במסירה ו/או בקשר למוצר ו/או לשירות אשר מהווים את הפרס, טיבם, איכות או בכל הקשור אליהם.

9. כל הסכומים האמורים לעיל ו/או סכומי הפרסים האמורים בתכנית הינם ברוטו וכפופים לניכוי מיסים ו/או תשלומי חובה על פי דין. למען הסר ספק תשלומי מיסים וכל תשלום חובה על פי דין כאמור, יחולו על המשתתפים שזכו בלבד.

10.ההפקה אינה מתחייבת כי משחק כלשהו או תכנית כלשהי ישודרו בפועל. במידה והמשחק/ תכנית לא ישודרו במלואם, לא יהא זכאי המשתתף לקבל את הפרס ולא תהא לו כל טענה ו/ או תביעה בעניין כלפי ההפקה.

 

ו. הוראות כלליות:

 

1.כל משתתף חייב להשתתף בעצמו, לא ניתן להחליף או להעביר את הזכאות להשתתפות בתוכנית.

2.כל משתתף חייב להשתתף עם בן הזוג איתו הוא הגיע לשלב הליהוק ואתו הוא נבחר ולוהק ע"י ההפקה. לא ניתן להחליף בן זוג ללא אישור מראש ובכתב  מההפקה.

3. על המשתתפים להגיע לאולפנים בהם יתקיימו צילומי התוכנית, באופן עצמאי, מספר שעות לפני תחילת הצילומים על-פי דרישות ההפקה.

4.  במהלך התוכנית יפנה המנחה אל המשתתפים, לרבות בשאלות שיישאלו (מעבר לשאלות אשר יוצגו באמצעות תמונות על גבי מסך). המשתתפים ישתפו פעולה עם המנחה וישיבו לשאלותיו. כמו כן המשתתפים ישתפו פעולה עם דרישות ההפקה, לרבות לאחר צילומי התוכנית.

5.כל משתתף חייב לחתום על כתב הסכמה המצורף לתקנון (להלן: "נספח א") ולשמור בסודיות מוחלטת את תוצאות התכנית, השאלות שנשאלו, התשובות הנכונות וכל פרט אחר ביחס לתכנית ו/או למשחק, וזאת עד למועד שידור התכנית בערוץ 10 , או עד שתודיע לו ההפקה בכתב כי אין בכוונתה לשדר את התכנית.

6.המשתתף מצהיר ומאשר כי ידוע לו כי התכנית הינה תכנית שעשוע, כי לא מובטחת לו זכייה כלשהי בפרס וכי הוא אינו מסתמך על כל זכייה.

7.למשתתף לא יהיו כל טענות ו/או דרישות לגבי רמת הקושי של השאלות שנשאל, לרבות טענה כי שאלות אלה היו קשות יותר משאלות אחרות.

8.במקרה ובמסגרת הזמן של התכנית ו/ואו הפרק ו/או יום צילומם הרלוונטי לא יסתיים משחק מסוים, יתכן ויימשך המשחק מהנקודה בה הופסק המשחק בתכנית ו/או בפרק ו/או יום הצילום הבא/ים. במקרה זה, המשתתפים מתחייבים להמשיך את השתתפותם בפרק ו/או בתכנית ו/או יום הצילום הבא/ים, גם אם זו תצולם ביום צילומים אחר. היה ולא יסכים לכך המשתתף, יפסיד את כל זכויותיו עד כה (ככל שאלה נצברו) ויהיה חייב בפיצוי ההפקה בכל נזק כספי שיגרם לה בשל כך. במקרה כזה, תהיה רשאית ההפקה לבטל את המשחק כולו או לקבוע כל הוראה אחרת. כמו כן, ההפקה רשאית להחליט לא לשדר את התכנית או לקבל כל החלטה אחרת בהתאם לנסיבות העניין ולפי שיקול דעתה.

9. כמו כן תהיה רשאית ההפקה, במקרה שהתקיימה הפרה של התקנון או נסיבות אחרות שמצדיקות זאת, לפסול משחק מסוים ובמקרה זה אף אחד ממשתתפי המשחק לא יהיה זכאי לפרס. כל שינוי כאמור יחייב את המשתתפים ולא תהיה למי מהמשתתפים כל טענה ו/או תביעה בשל כך. מבלי לגרוע מכלליות האמור מובהר, כי המפיקה לא תהיה מחויבת להזמין כל משתתף שהשתתף במשחק ו/או בתוכנית לצילומי משחק נוסף / תוכנית אחרת ו/או לפצותו בכל דרך שהיא.

10.ההפקה תהיה רשאית לשנות את כללי תקנון התכנית, לרבות כללי וחוקי המשחק בכל עת, לרבות סכום ו/או טיב הפרסים על פי שיקול דעתה הבלעדי, ולמשתתף לא תהיה כל טענה ו/או תביעה בעניין. לא תפורסם הודעה על השינוי. כל שינוי כאמור ייכנס לתוקף ויחייב את כל המשתמשים מעת הוספתו לתקנון, לכן מומלץ לבדוק את תנאי התקנון מעת לעת.

11. ההפקה תהיה רשאית לערוך את התכנית, לגרוע ממנה ו/או להוסיף לה לפי שיקול דעתה הבלעדי.

12. ידוע למשתתף כי ההפקה רשאית לעשות שימוש בחומרים המצולמים בהם השתתף לטובת קידום התכנית/ שימוש בקטעים במהלך התכנית וכן העלאת התכנים בכל פלטפורמה קיימת או עתידית ללא הגבלה בזמן ומקום, לרבות במוצרי ו/או יצירות נלוות לתכנית ולצורך ניצולם המסחרי.

13. עצם השתתפות המשתתף במשחק ו/או בתוכנית מהווה אישור מצדו, כי השתתפותו במשחק ובתוכנית הינה בכפוף לכל תנאי ו/או סייג המצוי בתקנון זה ונספחיו וכי נעשתה בהסכמתו המלאה.

14.  עובדי ערוץ 10, יולי אוגוסט הפקות ותקשורת בע"מ וכל מי שלוקח חלק בהפקת התכנית ובני משפחותיהם מדרגה ראשונה של האמורים לעיל, לא יהיו רשאים להשתתף בתכנית והכל על פי שיקול דעתה הבלעדי של המפיקה ו/או מי מטעמה.

15. המפיקה תהיה הפוסקת האחרונה בכל שאלה או מחלוקת באשר להוראות או התנאים בהתאם למפורט בתקנון זה.

16.למען הסר ספק, האמור בתקנון זה גובר על כל התחייבות או מסמך אחר שהועבר למשתתפים על ידי ההפקה, אלא אם נאמר באותו מסמך במפורש כי הוא גובר על התקנון.

17.  בכל מקום בתקנון בו נעשה שימוש בלשון זכר, הכוונה הינה לשני המינים.

 

 

ז. קניין רוחני:

1.       כל זכויות היוצרים וזכויות הקניין הרוחני האחרות בתכנית, בכל רכיביה לרבות סימני המסחר, מדגמים, פטנטים, התמונות והסרטונים המופיעים בה שייכות למפיקה. אין לעשות כל שימוש בכל אלה ללא רשותם.

 

 

 

הנני מאשר כי קראתי בעיון רב את התקנון על כל סעיפיו ונספחיו, הבנתי אותם, ואלו מקובלים עליי ובכפיפות להם אני מוכן להשתתף בצילומי התכנית.

 

 

שם מלא: ________________     חתימה:____________   תאריך: __________

 

 

נספח א'

כתב הסכמה

 

לכבוד:

יולי אוגוסט תקשורת והפקות בע"מ ( להלן: "המפיקה")

 

1.     אני הח"מ, (שם מלא): , ת.ז. _____________, מרח' _____________________________ מבקש/ת להיות מועמד/ת להשתתף ולהופיע בתוכנית הטלוויזיה בשם זמני "חמש מטבעות זהב" ("התוכנית")  המופקת על-ידכם, עבור ערוץ 10 החדש בע"מ (להלן: "ערוץ 10").

2.   אני מאשר/ת כי קראתי את תקנון וכללי התכנית, תוכנם מובן לי ומקובל עלי, והנני מתחייב למלא אחר כל ההוראות והכללים המפורטים בהם.

3.   ידוע לי כי המשחק בתכנית מחייב יכולת הבחנה בין צבעים.

4.   כמו כן, ידוע לי כי אתם רשאים לשנות את הכללים, התקנון וההנחיות בכל עת לפי שיקול דעתכם. אין לי ולא תהיינה לי כל תביעות, טענות ו/או דרישות בקשר לכך.

5.   ידוע לי כי אין כל הבטחה שאוזמן בפועל לצילומים ו/או שאופיע בתכנית ו/או שהתכנית שבה אצולם תשודר. כמו כן, המפיקה רשאית לחזור בה מכל בחירה ולהוסיף הליכי קבלה נוספים.

6.   ידוע לי כי כל זכויות היוצרים וזכויות הקניין הרוחני האחרות בתכנית ובכל החומרים המצולמים הינן ויהיו שייכות לכם ו/או לערוץ 10. אין ולא יהיו לי כל טענות לזכויות כאמור. מבלי לגרוע מהאמור, הנני מעביר/ה בהעברת מוחלטת בלתי חוזרת ובלתי מסויגת למפיקה את כל זכויות היוצרים וכל הזכויות אחרות בכל יצירה שתיווצר על ידי בקשר לתכנית ובכל התוצרים של השתתפותי בה.

7.    אני מסכים/מה כי תוכלו לצלם, להקליט ולתעד אותי לצורך התכנית, לרבות במהלך האודישן. כמו כן, הנני מסכים/מה באופן בלתי חוזר כי אתם וערוץ 10 וכל מי מטעמכם ו/או בהרשאה מכם יעשו שימוש בכל הצילומים ו/או ההקלטות ו/או הביצועים ו/או כל תיעוד אחר שבהם אופיע באודישן ו/או בקשר לתכנית, לרבות מאחורי הקלעים, וכן בתמונתי, בקולי, בשמי ובפרטים ביוגראפיים אודותיי, וזאת במסגרת התוכנית בכל גרסאותיה ובכל יצירות נגזרות ממנה, לרבות אפליקציות ובמוצרי לוואי ובחומר פרסומי אודותיהן, הכל כפי שתיערך ו/או ייערכו על-פי שיקול דעתכם המוחלט, לרבות באמצעות, שידור, הקרנה, הצגה, ביצוע פומבי, העברה והעמדה לרשות הציבור, העתקה, פרסום, השכרה, הפצה וכל דרך ניצולם אחר, בכל אמצעי מדיה ובאמצעות כל טכנולוגיה הידועים כיום ו/או שיומצאו בעתיד, ללא הגבלה בזמן, מועד או מקום גיאוגרפי, והכול בשלמותם ו/או בחלקם, באופן ובהיקף כפי שייקבעו על-פי שיקול דעתכם הבלעדי. כל זאת, גם אם בסופו של דבר לא אשתתף בצילומי התוכנית עצמה.

8.   אני מתחייב/ת כי הפרטים שאמסור לכם לבקשתכם ו/או מיוזמתי יהיו אמת ואני מסכים/מה כי תהיו רשאים לעשות שימוש בהם.

9.   הנני מתחייב/ת לשמור בסודיות מוחלטת ולא לגלות לכל צד ג' , ולמשך זמן בלתי מוגבל כל מידע בקשר להפקה, לתכנית, למפיקה וכל משתתף בתכנית, לרבות מידע אודות התכנית עצמה, נהלי ומהלך ההפקה, מידע על תכניות שטרם שודרו, לרבות מידע פיננסי, מידע אישי אודות המשתתפים וכל מידע אחר שהינו מטיבו סודי ו/או פרטי,   ובכלל זה לא אמסור ולא אפרסם כל מסמך, תמונה, סרט, הקלטה, קובץ הקשורים להם, בין באופן פיזי ובין בכל אמצעי מדיה, לרבות אמצעיים דיגיטליים ו/או אלקטרוניים. כמו כן, הנני מתחייב/ת לא להזמין אורחים ו/או מבקרים לתכנית, לא להעניק כל ראיון לאמצעי המדיה ולא לענות לשאלותיהם ללא אישור בכתב ומראש מאת המפיקה. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, הנני מתחייב/ת לא לצלם ו/או להקליט ו/או ליצור כל תיעוד אחר  של ההפקה ושל המשתתפים במשך כל תקופת ההפקה ושהותי בה . מבלי לגרוע מהאמור לעיל, חל איסור לפרסם כל דבר שקשור לתכנית ו/או למשתתפים האחרים במסגרת אתרי אינטרנט ומדיה חברתית, לרבות "וואטס אפ", "אינסטגרם", "פייסבוק", "טוויטר" וכו' ללא אישור בכתב ומראש מאת המפיקה.

10. הנני מתחייב/ת להופיע לצילומים, חזרות ומפגשים שייקבעו ע"י המפיקה, לרבות צילומי "פרומו" וקידום לתכנית ולשידורי ערוץ 10, בזמן ובמקום שייקבעו ולמלא אחר כללי התכנית, התקנון, והנחיות והוראות המפיקה וכי לא אעזוב את סט הצילומים עד לקבלת אישור מהמפיקה.

11.  הנני מתחייב/ת למלא אחר כל כללי הנחיות והוראות המפיקה וכי לא אעזוב את סט הצילומים עד לקבלת אישור מהמפיקה. כמו כן, הנני מתחייב/ת להימנע במשך כל זמן הצילומים משום פגיעה בשמו הטוב ו/או פרטיותו של אדם אחר ו/או שיש בו משום הסתה לגזענות ו/או לשנאה ו/או למעשים בלתי חוקיים ו/או אלימים.

12.ידוע לי כי הנכם רשאים לבטל את השתתפותי בתכנית בכל עת ומכל סיבה.

13.ידוע לי שככל שאהיה זכאי/ת לפרס בגין התוכנית, תנאי לקבלת הפרס הנו שידור בפועל של הפרק בתכנית אליו הצטלמתי. כמו כן ידוע לי כי הפרס עשוי להיות כספי ו/או בשווה ערך לכסף לפי שיקול דעת ההפקה ו/או ערוץ 10.

14.כמו כן, ידוע לי כל סכומי הפרסים בתכנית הינם ברוטו וכפופים לניכוי מיסים ו/או תשלומי חובה על פי דין. למען הסר ספק, ידוע לי כי כל תשלומים אלו יחולו על המשתתפים שזכו בלבד.

15.הריני משחרר/ת את המפיקה, ערוץ 10, מנהליהם, עובדיהם, שולחיהם, מי שפועל מטעמם והמפרסמים, נותני החסות, סוכניהם ו/או נציגיהם וכל צוות ההפקה מכל אחריות ו/או תביעה בגין כל נזק לגוף, בריאות או רכוש מסוג כלשהו שיגרם לי ו/או לצד ג' כלשהו מסיבה כלשהי הכרוכה בהשתתפותי בתכנית ו/או בצילומים, במישרין ו/או בעקיפין.

16.הנני מצהיר/ה כי אני בגיר/ה, כי אין כל מניעה למתן הסכמה זו על-ידי וכי היא ניתנת מרצוני החופשי, על אחריותי הבלעדית והמלאה, וללא תמורה או דרישה כספית או אחרת וכי לא ידוע לי על כל מניעה להשתתפות בתכנית.

17. מוסכם, כי במקרה של סתירה בין כתב הסכמה זה, תקנון התכנית או כל מסמך המחייב אותי בקשר להפקה, או שאלה פרשנית בנוגע אליהם, תחול ההוראה המיטיבה עמכם.

18.סמכות השיפוט הבלעדית בכל סכסוך הנובע ו/או קשור בכל דרך לכתב זה נתונה לבית המשפט המוסמך בעיר תל-אביב-יפו. הובהר לי והנני מסכים/ה כי בכל מקרה של מחלוקת הסעד היחיד אותו אהיה רשאי לתבוע הנו סעד כספי וכי בכל מקרה לא אהיה זכאי לכל סעד מניעתי מכל סוג שהוא.

19.מובהר, כי כתב הסכמה זה והתחייבויותיי ניתנים לטובתכם וכל מי שיבוא במקומכם ו/או בהרשאתכם ו/או בנוסף אליכם, לרבות ערוץ 10 ו/או כל גוף תקשורת אחר. כמו כן ידוע לי, כי הפרת התחייבות מהתחייבויותיי על-פי תנאי הסכם זה עשויים לגרום להפקה נזקים כבדים. על כן, מקובל עלי שהסכמה זו לא תהיה ניתנת לביטול על ידי, ובמקרה שאפר אותו אהיה חייב לפצות אתכם על כל הנזקים שייגרמו לכם כאמור.

 

 

 

חתימת המשתתף: תאריך: 

 

חתימת ההפקה: תאריך: 

 

 

 

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.