מציב פסל הזהב של נאור לחדשות 10: "הצבנו אותו בלילה בהשראת פסל נתניהו"

 
עודכן 11:05 31/08/2017

אריאל גרונר, פעיל ארגון "דרך חיים", אמר כי ארגונו הציב את הפסל המוזהב של נשיאת בית המשפט העליון כמחאה על "הדיקטטורה של בג"ץ". לדברי הארגון, "נאור ובג"ץ מנותקים מהעם ומתנהלים בדיקטטורה". גרונר: "בית המשפט הפך למקום השולט במדינה, זו דיקטטורה שלטונית"

 
 
 
 
 

כשעתיים לאחר שהתגלה והוסר פסל הזהב בדמותה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור, חשפו הבוקר (חמישי) פעילי תנועת "דרך חיים" ועמותת "העיר העברית" כי הם אלו שהציבו את הפסל מול בניין בית המשפט בירושלים.

 

"הגענו בלילה והצבנו את הפסל, עליו עבדו במהלך השבועות האחרונים, בהשראת פסלו של ראש הממשלה בנימין נתניהו", אמר אריאל גרונר, פעיל הארגון שהציב את הפסל מול בית המשפט העליון. "הנוער שלנו הוא זה שהציב אותו. בית המשפט הפך למקום השולט במדינה. השתמשנו קצת במברגים ובסולמות, הצבנו אותו ליד בית המשפט וקיבלנו תגובות חיוביות. המשטרה עיכבה אותנו אבל אני שמח שהשר ארדן אמר שהחקירה לא ראויה".


>> כתבות נוספות בחדשות 10:

מאבק הנכים: מפגינים חסמו לזמן קצר את הכניסה לנתב"ג; "אנחנו רעבים"

על רקע העימותים במיאנמר: דיווח - עשרות אלפים נמלטו לבנגלדש

ח"כ בגין על היעדרותו מכנס התמיכה ברה"מ: "נאמנות למנהיג זו שטות גמורה"

 

"עשינו את זה בצורה מכובדת, הפסל היה מוקף בגדר מכובדת", אמר גרונר בראיון לחדשות 10. "המחאה באה על רקע פסיקת בג"ץ בנושא המסתננים, זהו קצה הקרחון של תקופה ארוכה של פסיקות שבית המשפט סיכל את האפשרות של נבחרי הציבור לבוא ולקבל החלטות, ובעצם לשלוט ולמשול".

 

 
הפסל המוזהב בדמותה של מרים נאור
הפסל המוזהב בדמותה של מרים נאור צילום : ללא קרדיט
 

"באנו להציב מראה של מי ששולט כאן במקום נבחרי הציבור שנשלחו על ידי הציבור לנהל את המדינה, הם אלה ששולטים בפועל. הרבה אנשים היו מרוצים מהפסל והזדהו, קיבלנו תגובות יפות גם בתקשורת. בית המשפט העליון מנחיל אווירה שאסור לדבר ולמחוא ולהביע דעה נגד התנהלויות מסוימות", הוסיף גרונר.

 

לדברי "דרך חיים", הפועלת למימוש החזון של מדינה יהודית, הצבת הפסל הייתה שיתוף פעולה עם יו"ר עמותת "העיר העברית" למען תושבי השכונות בדרום תל אביב. "בג"ץ והנשיאה נאור מנותקים מהעם. על אף שמדינת ישראל היא כביכול מדינה דמוקרטית, נמצא היום השלטון בפועל בידי ביהמ"ש העליון וזאת מבלי שאי פעם נשאלה דעתו של העם בעניין. בג"ץ נטל לעצמו סמכויות לא לו במה שמכונה, ובצדק, "מהפכה" (חוקתית). בג"צ מתערב פעם אחר פעם בהחלטות נבחרי הציבור, השבוע זה חוק המסתננים, בפעם הבאה זה יהיה חוק ההסדרה וחוקים נוספים".

 

"כמו בכל דיקטטורה, חשבנו שגם בישראל ראוי שיעמוד פסל של השליט ברחובה של עיר. הגיע הזמן שנבחרי הציבור יתעוררו. אנו קוראים לראש הממשלה, לשרים ולחברי הכנסת, שהשבוע התבטאו כנגד פסילת החוק, במקום לפזר הבטחות ופתרונות מקומיים לבעיות העולות משלטון בג"צ, לחתור אחת ולתמיד לטיפול שורש אשר יסדיר את יחסי בג"צ והכנסת", אמרו בארגון.

 

 

 
"בג"ץ ונאור מנותקים מהעם". מציב הפסל אריאל גרונר
"בג"ץ ונאור מנותקים מהעם". מציב הפסל אריאל גרונר צילום : חדשות 10
 

"פעם אחרונה שבדקתי מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, הבעיה היא שבפועל אנחנו חיים תחת עריצות שלטונית של שופטי בג"ץ, ובראשן מי שעשתה עינוי דין חמור - השופטת מרים מאור, אמרה מאי גולן, יו"ר "העיר עברית". "החלטנו שמן הראוי להעמיד את פסל הזהב של מי שהחליטה שרק היא תנהל את המדינה הזאת בפועל. הגיע הזמן לשחרר אותנו משלטון בג"ץ שמשליט אג'נדה שמאל קיצונית על אומה שלמה. הגיע הזמן להוציא את המסתננים מתוכנו ולא לתת לפסל הזהב להמשיך ולשלוט בנו. הגיע הזמן שנבחרי הציבור שנבחרו על ידי העם, ולא בשיטת הסניוריטי, יהיו אלה שינהיגו את אזרחי ישראל ויישמו מנהיגות וריבונות אמיתית, ולא יתכננו כל פעולה הכי קטנה לפי הקריטריונים של האם זה יעבור או לא יעבור את מבחן בג"ץ של נאור וחבריה, הוסיפה.

 

הפסל הוצב במקום על רקע ההפגנה שנערכה מול ביתה של נאור ביום שבת האחרון, בדרישה כי זו תקבל החלטה בנוגע למבקשי מקלט. המשטרה עיכבה לזמן קצר כמה אנשים שנכחו במקום, ובהמשך שחררה אותם והודיעה כי לא מדובר במעשה פלילי. ביום שני פרסם בית המשפט העליון את החלטתו בנוגע לסוגיית מבקשי המקלט, וקבע פה אחד כי למרות שאין מניעה עקרונית להעביר את מבקשי המקלט מישראל למדינה אחרת, אסור לכלום אותם מעל ל-60 יום במקרה של סירוב. "לא נמצא טעם לקבוע כי ישנה מניעה שמקורה בדין הישראלי או בדין הבינלאומי להרחיק ממדינת ישראל למדינה שלישית מסתננים השוהים במרכז השהייה ואשר לא הגישו בקשת מקלט או שבקשתם למקלט נדחתה", כתבה נאור.

 

 
 "אנחנו חיים תחת עריצות שלטונית של שופטי בג"ץ". הפסל לאחר פירוקו
"אנחנו חיים תחת עריצות שלטונית של שופטי בג"ץ". הפסל לאחר פירוקו צילום : אברהם שפירא
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.