נתניהו תקף בחריפות את מני נפתלי: "נטען שהטריד מינית, התקשורת מגנה עליו"

 
עודכן 21:04 30/08/2017

ראש הממשלה נאם במהלך אירוע הרמת הכוסית של הליכוד, ויצא בחריפות נגד אב הבית לשעבר על רקע פרשת המעונות. "מאז שנכנס לתפקידו הוצאות האוכל זינקו", אמר. במקביל תקף את התקשורת: "מעדיפים להציג את ישראל כמדינה נחשלת, הם לא רק בזים לנו, אלא לדמוקרטיה"

 
 
 
 
 

שלושה שבועות אחרי כנס התמיכה הקודם בראש הממשלה, בנימין נתניהו, ח"כ דוד ביטן כינס היום (רביעי) שוב את חברי מרכז הליכוד להרמת כוסית מוקדמת לכבוד השנה החדשה, למפגן הצדעה נוסף.

 

במהלך נאומו תקף רה"מ את יחסה של התקשורת לפרשת המעונות ובאופן ספציפי לאב הבית לשעבר, מני נפתלי. לדבריו, "אחד העיתונאים סיפר אחוז התרגשות שהוא (נפתלי) הקים לאחרונה עמותה למלחמה בשחיתות. הוא לא שאל אותו על האישה שטענה כי הטריד אותה מינית. הוא לא שאל אותו על תביעה למשרד הביטחון על כך שהוא לא יכול לעבוד ואז עבד 400 שעות בחודש. נס רפואי. אין ספק שזה האיש המתאים ביותר לעמוד בראש העמותה שתלחם בשחיתות.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

טראמפ במסר חריף לקוריאה הצפונית: "משוחחים כבר שנים, דיונים הם אינם התשובה"

גוטרש בעזה: המצב ברצועה - "אחד המשברים ההומניטריים הדרמטיים שראיתי"

ניצל בעבר מניסיון חיסול - ומת מפצעיו לאחר שנורה בשבוע שעבר ברכבו

 

"עוד שאלה שלא שאלו אותו - איך באורח פלא כשהוא נכנס לתפקידו במעון רה"מ הוצאות האוכל זינקו וכמעט הכפילו עצמם, וכשעזב, ההוצאות האלה צנחו. מי אכל את הכמויות העצומות של האוכל הזה?", שאל נתניהו. "אני אעשה לכם ספוילר - זה לא אנחנו ולא קאיה. יש לה אמנם תיאבון בריא, אבל לא עד כדי כך".

"יש מי שאמרו שראו אותו מביא חומרי ניקוי לגיסו, ויש שאמרו שהוא העביר את כל האוכל לאנשים שהוא חפץ ביקרם. שמעתם על זה בתקשורת? ראיתם איזו חשיפה בטלוויזיה? כלום, גורניש. אגלה לכם עוד סוד: כל העיתונאים יודעים את זה, אבל הם לא רוצים שאתם תדעו את זה כי הם רוצים להשתמש באותם טיפוסים ססגוניים כדי להפיל את כולנו. זה לא יעזור להם. לא לתקשורת, לקרן החדשה, למושחתים שמתחזים לנלחמים בשחיתות, לא יעזור למי שרוצה להחליף אותנו בלי בחירות", טען.

 

 
"התקשורת בזה לבחירת העם". ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס תמיכה בו
"התקשורת בזה לבחירת העם". ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס תמיכה בו צילום : חדשות 10
 

כצפוי, פירט רה"מ את הישגי הממשלה בראשותו. לדבריו, "המדיניות הביטחונית התקיפה שלנו הביאה לישראל את השקט ארוך ביותר. המדיניות הכלכלית העקבית שלנו הצמיחה את המשק. גדרות הביטחון שבנינו בגבול סיני ומול הגולן בלמו כליל את שטפון המסתננים הבלתי חוקיים וטרור דאע"ש". עוד אמר כי "הבאנו תרבות לפריפריה וצדק לילדי תימן".

לטענתו, "רובם המכריע של אזרחי ישראל מעריכים את הישגנו. למרות שרובה המכריע של התקשורת לא תמיד ששה לסקר את פעולותינו. למען האמת היא כמעט לא מסקרת דבר ממה שאנחנו עושים. הם מעדיפים להציג את ישראל כמדינה מבודדת". למשמע דברים אלו צעק הקהל קריאות "בוז" חזקות.

"אני רוצה לתת לכם דוגמא של "פייק ניוז" מ-24 השעות האחרונות - ממש חם מהתנור", הוסיף. "אתמול, פורסם בעמוד הראשון של ידיעות שהפגישה שלי עם פוטין נכשלה. יש רק בעיה אחת, דובר הקרמלין פרסם הכחשה ברורה לפרסום השקרי. רבותי אני רוצה להרגיע אתכם - אל תרוצו לקנות את העיתון של מחר בתקווה שיהיה שם תיקון, אני מעריך שלא יהיה ואם כן הוא יהיה קטן. תעשיית ה"פייק ניוז" בשיאה".

 

"תראו איך הם מסקרים בהתלהבות את הפגנות השמאל, שבהן נאמרו דברים מזעזעים לאדם חרדי. אותן הפגנות, שמטרתן להפעיל לחץ פסול על גורמי אכיפת החוק כדי שיגישו נגדי כתב אישום בכל מחיר", אמר רה"מ.

עוד הוסיף נתניהו כי ראה "באיזו התנשאות ניסו להציג את הכנסים שלנו. הם לא רק בזים לנו, הם בזים לבחירת העם, לדמוקרטיה שבשמה הם מדברים. הם עושים הכול כדי לפגוע בי וברעייתי כי הם חושבים שאם יפילו אותי ואותה יפילו אותנו. את הליכוד. את המחנה הלאומי כולו".

 

 

בווידאו: הפגנה מחוץ לאולם ה"אווניו" כחלק ממאבק הנכים


 

יושב ראש המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב לנאומו של נתניהו ואמר - "לא מצוקת הנכים, לא פתיחת שנת הלימודים, לא משבר הדיור ולא מצוקת הפקקים. תקשורת, תקשורת, תקשורת. ממלכתיות, אחדות וענייניות יחליפו את זה".

 

גם חברת הכנסת זהבה גלאון הגיבה ואמר כי "נתניהו מתייג את 'התקשורת המגויסת' כאויב, יורד לחיים אישיים של עיתונאים - אבל המטרה היא להעביר מסר מאיים לרשויות אכיפת החוק, כדי למנוע הגשת כתב אישום". לדבריה, "לא התקשורת היא זו שקיבלה עשרות אלפי שקלים בחודש לפינוקים, ולא מני נפתלי פיתה את ראש הממשלה לרכוש צוללות בעסקה שמכניסה מיליונים למקורב, ובטוח לא השמאל הוקלט כשהוא מנסה לשחד מו"ל של עיתון כדי שישפיע על הסיקור התקשורתי נגדו".

 

אלפי ליכודניקים הגיעו לאירוע באולם "אווניו" בקריית שדה התעופה. העילה הרשמית היא הרמת כוס לראש השנה, אך מדובר באירוע תמיכה פרסונלי בנתניהו על רקע החקירות שהוא מצוי בהן. בכניסה לאולם הוצבו אנשי ליכוד מיוחדים, שינסו לזהות מי באמת מהליכוד ומי מנסה להסתנן, מ"הליכודניקים החדשים". מחוץ לאולם הפגינו כמה עשרות בני אדם כחלק ממחאת הנכים, ובנוסף הפגינו גם אנשי מגרון, שכבר 5 שנים מחכים שנתניהו יקיים את הבטחתו לבנות להם יישוב חלופי.

 

זו הרמת הכוסית הראשונה במערכת הפוליטית, יש לכך שתי סיבות אפשרויות - האחת היא שגדעון סער, אולי האיום היחיד מבית על נתניהו עושה בעוד שבוע הרמת כוסית גם הוא. הוא קבע קודם לכן, אנשי נתניהו ראו זאת והחליטו להקדים. הסיבה השנייה היא שנתניהו טס בעוד 10 ימים לארה"ב ולא ידוע אם יספיקו להקים אירוע עד שיחזור. לדברי רה"מ, הקדימו את הרמת הכוסית "אצא בעוד כמה ימים לדרום אמריקה ומרכז אמריקה לביקור היסטורי".

 

 
"תעשיית ה'פייק ניוז' בשיאה". כנס התמיכה השני בראש הממשלה בנימין נתניהו
"תעשיית ה'פייק ניוז' בשיאה". כנס התמיכה השני בראש הממשלה בנימין נתניהו צילום : חדשות 10
 

נאום נתניהו יתקיים בצל החקירות

אירוע ההצדעה לרה"מ מתקיים בצל החקירות, כאשר אתמול פורסם בחדשות 2 כי יחקרו בבריטניה את לן בלווטניק, שהוא גם בעל השליטה בחדשות 10, והוגדר לפני שנתיים כאדם העשיר בבריטניה עם 17 מיליארד פאונד. הזיקה שלו לתיק היא חלקית ככל הידוע. אם נתניהו אכן ביקש ממנו לקנות את ידיעות אחרונות, זה לא בא כניסיון לעזור לנוני מוזס ולכן זה לא מחזק את התיק, זה בא כדי לעזור לנתניהו.

 

רה"מ זיהה ככל הנראה אופציה - אם נוני מוזס שמאוד לא מחבב אותו חלש עכשיו, אולי הוא יסכים למכור. על כן חשב למכור את ידיעות למישהו שהוא מרגיש איתו יותר בנוח. העדות הזאת נראית כלא קריטית לתיק בכלל. כך או כך, כתב האישום בתיק הזה עדיין רחוק מאוד.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.