תיעוד מעדשת הצלם: כך נראים העימותים בין חרדים לחילונים בשבתות במאה שערים

 
עודכן 18:37 28/08/2017

מולי גולדברג, סטודנט ירושלמי מבצלאל, מתעד מדי שבת במשך חודשים את ההפגנות בשכונה – שנעשו אלימות יחסית. בשיחה עם חדשות 10 הוא מספר כיצד הותקף ע"י מפגינים חרדים באלימות. "צעקו לי שאני צריך למות", סיפר

 
 
 
 
 

סוגיית השבת בירושלים מהווה מזה שנים נושא להפגנות של חרדים וחילונים בעיר, בין היתר במאה שערים החרדית. הצלם מולי גולדברג, סטודנט ירושלמי מבצלאל, תיעד את ההפגנות בשכונה שבמרכז העיר במשך כחמישה חודשים, ונקלע בשבת האחרונה להפגנה אלימה יחסית בהשוואה להפגנות הקודמות.

 

בריאיון שהעניק היום (שני) ל"חמש עם רפי רשף", מספר גולדברג על המתרחש בין עשרות המפגינים משני הצדדים: "זו אלימות שמכילים אותה, בדרך כלל לא יוצאים פצועים משם. אבל קורים מצבים של סכנה לכלי רכב, ילדים שקופצים לכביש".

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

העליון: אסור לכלוא מבקשי מקלט המסרבים לגירוש למדינה שלישית מעל ל-60 יום

מנהיג חמאס בעזה: מוכן למו"מ מיידי על חילופי שבויים

הנרצחת, התינוקת וזוג השכנים המסתורי: פארגו - הסיפור האמיתי

 

 
עימותים בין שוטרים לחרדים בהפגנה במאה שערים
עימותים בין שוטרים לחרדים בהפגנה במאה שערים צילום : מולי גולדברג
 

המפגינים החרדים לא היו מרוצים מנוכחותו של גולדברג, והוא מודע לכך: יש לי מצלמה - ומבחינתם זה חילול שבת. הם מכירים אותי וקוראים לי קריאות גנאי; "מולי גולדברג תמות", כל מִני קללות ואיומים".

 

"זרקו עלי דברים, קצת נזק למצלמות", מספר גולדברג על אירועים קודמים. "פעם אחת ממש נקלעתי להפגנה ומצאתי את עצמו לבד. כשקלטתי שהמצב מסוכן מדי הלכתי לאחור עם הפנים אליהם, מישהו עשה סיבוב סביבי - פעם וברח".

 

 
הצלם שתיעד את מולי גולדברג, המהומות
הצלם שתיעד את מולי גולדברג, המהומות צילום : חדשות 10
 

בתיעוד האחרון של גולדברג, נשמעים המפגינים החרדים קוראים לעבר שוטרים: "אמן ערבי ידקור אותך, שאראה את המוח שלך נוזל; אתם חסידים של היטלר". ואילו המפגנים החילונים צעקו בתגובה: "ירושלים של כולנו - לא רק שלכם, תתרגלו לעובדה הזאת. אנחנו מבקשים - לחיות את השבת שלנו כמו שאנחנו רוצים".

 

 
העימותים במאה שערים, כפי שתיעד מולי גולדברג
העימותים במאה שערים, כפי שתיעד מולי גולדברג צילום : מולי גולדברג
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.