מדוע למרות ההשקעה של משרד החינוך - הישראלים לא יודעים אנגלית?

 
עודכן 01:17 21/08/2017

כיצד לימודי האנגלית בבתי הספר, גם ברמה הגבוהה של 5 יחידות לימוד, אינם אפקטיביים ליכולת של בוגר מערכת החינוך לנהל שיחה, לכתוב מאמר אקדמי או לעבור ריאיון עבודה באנגלית • הפרק הראשון בסדרת הכתבות "ארץ קטנה בלי שפה"

 
 
 
 
 

מדוע, למרות השקעה לא מבוטלת מצד מערכת החינוך, גם בוגרים שסיימו את בחינת הבגרות באנגלית ברמה של חמש יחידות בהצטיינות, לא יודעים לשוחח בחופשיות?

 

הוראת האנגלית בישראל נמצאת בתהליך ארוך של שקיעה - כשליש מהמורות והמורים שנכנסים לכיתה כלל לא הוכשרו ללמד את המקצוע, ורמתם הממוצעת של אלה שכן הוכשרו נמוכה מאוד.

 

בפרק האנגלית בפסיכומטרי הרמה הנדרשת לתואר אקדמי בכל תחום שהוא - היא 134 נקודות, ציון נמוך מזה מחייב קורסי השלמה בשפה. הציון של מורה לאנגלית בחטיבת הביניים הוא 107, ומורה ביסודי 101 בלבד. זוהי הרמה הבסיסית ביותר שמצופה ממורים לאנגלית.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

הטרור באירופה: הפיגוע בברצלונה - כישלון של המודיעין הספרדי

שריפות במספר מוקדים בצפון; נבדק חשד להצתה

האם הדחת סטיב באנון תשפיע על האג'נדה של הבית הלבן?


 
בני נוער שנבחנו ב-5 יחידות אנגלית ומנסים לכתוב אימייל
בני נוער שנבחנו ב-5 יחידות אנגלית ומנסים לכתוב אימייל צילום : חדשות 10
 

מה מצופה מתלמידים חכמים, שזה עתה צלחו בחינת בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון גבוה? האם הם מסוגלים לקיים ראיון עבודה או לשגר מייל קצר בשפה הגלובאלית? כינסנו קבוצת תלמידים מצטיינים ורצינו לראות כיצד יתמודדו עם כתיבת מייל בשפה האנגלית.

 

רובם חששו והפגינו שליטה חלקית במטלה המצופה מהן. אחת מהתלמידות סיפרה לחדשות 10 כי רוב חבריה למדו ברמה של 5 יחידות אנגלית: "לפחות 50% מהם לא ירגישו בנוח לדבר איתך באנגלית", סיכמה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.