הרצאה ב 2 דקות: הבית הדיגיטלי

 
עודכן 12:28 16/08/2017

מה שנחשב עד לא מזמן כמדע בדיוני, הולך להפוך למציאות אצל כל אחד מאיתנו בבית. נדב אברני, מרצה ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה הטכנולוגית, הביא איתו בשורה חדשה

 
 
 
 
 

בסרטי מדע בדיוני רואים את  מערכת הפיקוד של ספינת החלל מדברת עם המפקד, מעדכנת אותו והוא נותן פקודות.


מה שנחשב עד לא מזמן כמדע בדיוני , הולך להפוך למציאות אצל כל אחד מאיתנו בבית. אנחנו עומדים בפני מהפכה טכנולוגית בכל הקשור לצורת ניהול הבתים שלנו.

 

הבית החכם הוא הרבה יותר מסגירת חלונות בעזרת הסמרטפון. בית חכם הוא רשת מורכבת שכוללת מכשירי חשמל חכמים. אלה אותם מכשירים שיש לכולנו בבית רק שהם יכילו בקרים מתוחכמים, חיישנים ומימשק תקשורת ויוכלו לתקשר איתנו ואפילו אחד עם השני . המכשירים בבית החכם ילמדו את ההרגלים שלנו וימלאו את הרצונות שלנו ולמעשה הבית ינוהל בצורה יעילה וחסכונית על ידי המערכת הממוחשבת ,שתהפוך להיות סוג של מנהל משק בית צמוד. היא תתריע לנו על תקלות שונות, תדאג לאבטחה, לחיסכון בחשמל ובמים ואף תתריע על מחסור במצרכים ותדאג לתשלום חשבונות.


תארו לכם מזגן ששולח לכם הודעה לסמרטפון ושואל אם תרצו שימזג את הבית רק כי הוא זיהה שאתם בדרך חזרה הביתה , או מזגן שמזהה תקלה , יוצר קשר עם שירות הלקוחות ומתאם לכם ביקור טכנאי, וכל זאת עוד לפני בכלל שגיליתם שיש תקלה.


הטכנולוגיה הזו  מתפתחת בתעשיית ההי טק וזה עניין של שנים ספורות עד שהמהפכה הטכנולוגית של הבית החכם תגיע לכל בית ולכל תחומי התעשייה, העסקים והארגונים.
מערכות הבית החכם דורשות השכלה טכנולוגית מתקדמת. חשמלאי רגיל כבר לא יהיה מתאים לטיפול במערכות חשמליות מתקדמות  ולכן בשנים הקרובות  צפוי ביקוש אדיר להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה שלהם יש את הידע והניסיון הנחוצים לטכנולוגיית הבית החכם.
הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה הם מקצועות העתיד והם נלמדים בכל המכללות הטכנולוגיות ללימודי הנדסאים הפזורות ברחבי הארץ.


במכללות הטכנולוגיות להנדסאים כבר מתכוננים למהפכה הטכנולוגית הקרבה ובאה, גיא. ומה איתכם, מוכנים ? כי בקרוב מאוד יוצאים לדרך טכנולוגית חדשה.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.