"נאצים!": תיעוד – המשטרה עוצרת מתפרעים חרדים במאה שערים

 
עודכן 08:47 16/08/2017

כוחות של משמר הגבול הגיעו לשכונה החרדית שבירושלים כדי לעצור את תושב השכונה, שהתפרע במהלך ביקורו של שר הביטחון בשבוע שעבר. במהלך המעצר התגודדו עשרות חרדים שיידו אבנים לעבר השוטרים וקראו להם בקריאות גנאי. השוטרים שהיו במקום עצרו חשוד נוסף שניסה למנוע את המעצר

 
 
 
 
 

המשטרה עצרה לפנות בוקר (רביעי) שני פעילים של הפלג הקיצוני של העדה החרדית שהתפרעו בשכונת מאה שערים בירושלים.

 

האירוע התרחש כאשר כוחות המשטרה ומשמר הגבול פשטו על שכונות חרדיות בעיר בחיפוש אחר מסורבי גיוס ומטיפים לסירוב לגיוס. המשטרה הגיע לביתו של תושב השכונה, שנגדו נאספו ראיות לפיהן לקח חלק פעיל בהפרות הסדר שהתקיימו בשכונה בשבוע שעבר בעת ביקורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, וכי הסית להתפרעויות נגד הכוחות.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

צה"ל הרס את בית המחבל שביצע את הפיגוע בחלמיש

טראמפ על האירועים בווירג'יניה: "האשמה באלימות - על שני הצדדים"

התחזית: ללא שינוי משמעותי בעומסי החום - הים מסוכן לרחצה

 

 
חרדי שנשכב על הרצפה בעת פעולות המשטרה בירושלים
חרדי שנשכב על הרצפה בעת פעולות המשטרה בירושלים צילום : משה בלוי
 

הכוחות הגיעו לביתו כשבידיהם צו חיפוש ומעצר שהוצא על ידי בית המשפט, והוא נעצר לאחר שאותר. תוך כדי המעצר, החלו להתגודד במקום עשרות חרדים שקראו קריאות שונות לעבר כוחות המשטרה שהגיעו למקום, יידו לעברם אבנים, השליכו חפצים לעברם ודרדרו פחים בניסיון לחסום צירי תנועה, כך שהם ישבשו את פעולת השוטרים.

 

בתיעוד של ההתפרעויות, נראים כמה מהחרדים בורחים מכוחות המשטרה - כשחלקם אף קוראים להם "נאצים". השוטרים עצרו חשוד נוסף שהפר את הסדר וניסה למנוע את ביצוע המעצר באמצעות השלכת חפצים על הכוחות שהגיעו למקום. החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית.

 

בחודש שעבר קיבל האחראי על גיוס צעירים חרדים לצה"ל מעטפה חשודה, ממנה יצאו חוטים ושנכתבה עליה המילה "נקמה". חבלן שהגיע למקום לא איתר ממצאים שהעידו כי היה מדובר במטען. המשטרה פתחה בחקירת המקרה כדי לאתר את הגורמים ששלחו את המעטפה החשודה.

 

 
כמה מהמתפרעים יידו אבנים על השוטרים. מעצר סרבני גיוס חרדים בירושלים
כמה מהמתפרעים יידו אבנים על השוטרים. מעצר סרבני גיוס חרדים בירושלים צילום : משה בלוי
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.