עוצרים את הגזענות: נפתח מוקד סיוע ותיעוד למאבק בגזענות

 
עודכן 04:14 16/08/2017

"המרכז לנפגעי גזענות" נפתח רשמית אתמול, יציע ליווי מול הרשויות השונות, סיוע משפטי וסיוע נפשי לנפגעי גזענות. יופעל "קו חם" בחמש שפות: עברית, ערבית, רוסית אמהרית ואנגלית. כמו כן המרכז יאסוף מידע ויפיק דוחות מעקב שיעזרו להבנה מעמיקה יותר של התופעה

 
 
 
 
 
המרכז יפעל להעצמת נפגעי גזענות
המרכז יפעל להעצמת נפגעי גזענות צילום : Getty Images / אימאג'בנק
 

המטה למאבק בגזענות והמרכז הרפורמי לדת ומדינה השיקו מוקד סיוע ותיעוד ראשוני בישראל: "המרכז לנפגעי גזענות". המרכז ישמש כמוקד מידע, סיוע ותיעוד שיילחם בגזענות בישראל.

 

אנשי המרכז יפעלו להעצמת נפגעי גזענות, תוך ליווי מול הרשויות, סיוע משפטי וסיוע נפשי. כדי להקל על הגישה לאוכלוסיות הנפגעות ביותר, הקו החם של המרכז יפעל בחמש שפות: עברית, ערבית, רוסית אמהרית ואנגלית. המאבק בגזענות מחייב הכרות מעמיקה עם אופייה והיקפה, ולכן המרכז יאסוף מידע על פשעי הגזענות ויפיק דוחות מעקב שנתיים שיציעו הבנה מעמיקה יותר של תופעת הגזענות בישראל.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

טראמפ על האירועים בווירג'יניה: "האשמה באלימות - על שני הצדדים"

קים וטראמפ בקרב מצמוצים: המשבר בחצי האי הקוריאני טרם הסתיים

מפולות הבוץ בסיירה לאון: מניין ההרוגים עלה ל-400; כ-600 עדיין נעדרים

 

המרכז הוא פרי שיתוף פעולה של ארגונים ופעילים רבים. ארגון "תמורה" מסייע בהכשרה וייעוץ משפטי לעורכי הדין המלווים, ארגון "עו"סים שלום" מפקח על הליווי הנפשי, "פסיכואקטיב" מסייע בהפנייה למטפלים. הארגונים "טבקה צדק ושיוויון ליוצאי אתיופיה" וארגון "מורשתנו" הפועל למען דוברי רוסית תומכים גם הם.

 

 
"הגזענות הפכה לתופעה". הפגנת יוצאי אתיופיה (ארכיון)
"הגזענות הפכה לתופעה". הפגנת יוצאי אתיופיה (ארכיון) צילום : חיים הר-זהב
 

"המאבק בגזענות הוא חלק מהותי ממחויבותה הדתית של התנועה הרפורמית לתיקון עולם, ולביסוסה של חברה צודקת, שוויונית, ומוסרית בישראל", מסבירה הרבה נועה סתת, מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, "היהדות מחייבת אותנו למאמץ מיוחד להגנה על הזכויות והשוויון המלא של מיעוטים בתוכנו".

 

"לצערנו הגזענות בישראל, הן הממסדית והן הגזענות שבין האנשים, הופכת לתופעה שמחייבת אותנו להקים מרכז מיוחד להילחם בה", אומר עו"ד נדאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות ומנהל שותף במרכז לנפגעי גזענות, "הקמת המרכז מהווה קפיצת מדרגה במאבק בגזענות ותאפשר טיפול בנפגעים בנוסף להרתעה כדי למגר את התופעה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.