נפתלי עושה אהבה: ספר הילדים של אלונה פרנקל מעורר סערה

 
עודכן 20:59 05/08/2017

סופרת הילדים אלונה פרנקל, שגידלה מאות אלפי ילדים, הוציאה ספר שמעורר סערה בקרב הורים וגננות והגיע לדיון בכנסת. אבל האם ואיך צריך לדבר עם פעוטות על מין?

 
 
 
 
 

ילדי גן רותי שבפתח תקווה התלבטו השבוע בשאלה קיומית אחת: איך באים ילדים לעולם. "הבטן מבשלת את התינוק ואז הוא יוצא", היתה רק תשובה יצירתית אחת.

 

אבל שבועיים קודם לכן היה מי שהתלבט אם ואיך ראוי בכלל לדבר איתם על עניינים כאלה.

 

זה קרה בכנסת ישראל, לא פחות, בדיון מיוחד על ספר ילדים שעורר סערה מקומית. אלונה פרנקל הסופרת של רב המכר "סיר הסירים" שגמלה דורות של ילדים בישראל ובעולם מחיתולים, הקדישה את ספר הילדים האחרון שלה, "איך נפתלי בא לעולם", לשאלת בואנו לעולם.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

לכבוד שבוע הספר: המלצות על ספרי ילדים

לרגל פסח: ספרי ילדים עם ערך מוסף

האם יש שוויון מגדרי בספרי הילדים?

 

הסיפור שמתחיל בניפוץ מיתוסים, ממשיך לכמה תיאורים אמיתיים במיוחד, על בני זוג אוהבים שמתלטפים ומתנשקים ועל איברים אינטימיים. "לא הייתי מקריא את זה בשום גיל", טוען אחד ההורים ששמעו את הסיפור, "זו פורנוגרפיה בוטה".

 

 
כריכת "ספר מלא אהבה: איך נפתלי בא לעולם"
כריכת "ספר מלא אהבה: איך נפתלי בא לעולם" צילום : ללא
 

שאלות על חינוך מיני העסיקו סופרי ילדים מאז ומעולם. סופר ילדים דני, למשל, בחר בדרך אקספסיבית הרבה יותר מאלונה כדי לתאר לפעוטות איך בדיוק נוצר התינוק. שאלת התזמון ואופן הניהול של מה שמכונה בתרבות האמריקנית שיחת הדבורים והציפורים מעסיקה הורים בלי קשר למוצאם.


אבל השאלה לא נגמרת באיך ומתי מספרים: מגיל מוקדם מאד נחשפים הפעוטות למיניות, לפעמים גם של ההורים עצמם.

 

מתאים לגיל הרך או לא? דבר אחד בטוח. מאז הדיון המיוחד בכנסת, נעשה כמעט בלתי אפשרי להשיג את הספר בחנויות, לידיעת המוציאים לאור שחששו להדפיס אותו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.