הרצאה ב 2 דקות: סוף לימודים במחשבה תחילה

 
עודכן 09:17 02/08/2017

ההשכלה הטכנולוגית -לימודי ההנדסאים, היא בהחלט מסלול לימודים שחשוב לבחון" רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות. עכשיו תשאלו מה אתם יכולים לעשות בשבילכם

 
 
 
 
 

סיימתם עם השירות הצבאי או הלאומי, טיילתם, ראיתם עולם, נחתם, חסכתם, והגעתם לנקודה שצריך להחליט: מה עושים הלאה?


חלקנו בוחרים לעבוד, וחלקנו עומדים בצומת החלטות לא פשוטה - מה ללמוד, ואם בכלל לגשת ללימודים מתקדמים.
ברקע העולם משתנה והמהפכה הטכנולוגית פתחה את הדרישה בשוק העבודה ליותר עובדים בעלי מיומנויות ויכולות טכנולוגיות.


רגע לפני שאתם מחליטים איך יראו השנים הקרובות שלכם, חשוב שתשימו לב לכמה דברים שיכולים מאוד לעזור לכם להתכנס להחלטה.


קודם כל, חשוב להפנים: אין אמת אחת שמתאימה לכולם ולכולן. לכל אחד ואחת מאתנו יש כישורים, שאיפות ומטרות השונות זו מזה. ישנם כאלה שבהכרח לימודים אקדמאים עיוניים מתאימים להם, ויש כאלה שיותר מתאימים להם הפרקטיקה, החיבור לשטח, לידיים. בישראל, נוצרה מעין יוקרה לתואר אקדמי. כאילו זה MUST. אמנם, המחקר והכלים שמקבלים בלימודים האקדמאיים רבים וחשובים, אבל להגיד שכולם צריכים לעשות את זה - ממש לא. אם הרעיון של לסמן 'וי' על תואר הוא זה שמשך אתכם ללימודים, אז שווה שתחקרו אופציות נוספות שאולי יענו לכם על הצרכים והחלומות.


דבר שני, לפני שאתם מקבלים החלטה תוודאו שיש לכם את כל המידע המלא. פרסומות וימים פתוחים לרוב לא ייתנו לכם את המידע המלא והחשוב באמת כמו - כמה מהסטודנטים באותו המוסד אכן מגיעים לקו הסיום וצולחים את הבחינות? האם תכניות הלימודים עצמן אכן מעניינות ומעשירות כמו שפורסם? האם הלימודים מקנים אפשרויות תעסוקה הולמות? את הדברים האלה תגלו רק משיחות עם בוגרים ועם סטודנטים בהווה. צאו, תחקרו, ותוודאו שיש לכם תשובות על השאלות הקשות.


נסו להכיר לעומק את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם. ההשכלה הטכנולוגית -לימודי ההנדסאים, היא בהחלט מסלול לימודים שחשוב לבחון. היא מקנה מיומנויות וכישורים ההכרחיים לשוק העבודה, ובישראל כמו באירופה - תמיד יש צורך בהנדסאים ובבעלי השכלה טכנולוגית. כמי שמייצג כ 30 אלף סטודנטים הנדסאים בהשכלה הטכנולוגית.

אני קורא לכם לבחון טוב טוב את מגוון האפשרויות שלפניכם, ולקבל את ההחלטה שתהיה הכי טובה עבורכם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.