תיעוד מבפנים: כך פעילי להב"ה מעודדים לשנאה ואלימות כלפי הומואים וערבים

 
עודכן 21:48 01/08/2017

מצלמות חדשות 10 הצליחו לחדור בשבועות האחרונים לתוך הארגון הקיצוני, שנוסד כדי "למנוע התבוללות", ופעיליו נראו כשהם מקללים את חברי הקהילה הגאה ותוקפים מילולית ערבים. "המדינה צריכה לטפל בהומוסקסואלים", אמרו פעילי הארגון, שקיבלו אישור להפגין בעוד יומיים במהלך מצעד הגאווה בבירה

 
 
 
 
 

יומיים בלבד לפני שאלפי בני אדם יצעדו במצעד הגאווה בירושלים, מתפרסם הערב (שלישי) תיעוד מיוחד של חדשות 10 בו נראים פעילי הארגון הקיצוני להב"ה קוראים קריאות נאצה נגד הומוסקסואלים וערבים.

 

הארגון הוא אחד הקיצוניים והשנויים במחלוקת בישראל בשנים האחרונות, אך תחקירן מיוחד של חדשות 10 הצליח להסתנן לשורותיו ותיעד בשבועות האחרונות את פעילותו מקרוב. "הומואים החוצה, הערבים הם אויבי העם" הם רק כמה מהסיסמאות הקיצוניות שנשמעו בסיורי הנוכחות של להב"ה, אותו מנהיג בנצי גופשטיין.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

פרסום ראשון: "אשת הקשר" של מיקי גנור במל"ל נחשפת

פדופיל בבית הספר: קב"ט החינוך בעיריית ראשון לציון נעצר בחשד שצילם ילדות

פרסום ראשון: שרה נתניהו תיחקר מחר בפרשת המעונות

 

אנשי הארגון יוצאים לשטח בעיקר בימי חמישי בערב, והם מגיעים לכיכר ציון בעיר, לשם מגיע גם גופשטיין לעיתים קרובות יחד עם אשתו. סיבת הקמתו המקורית של הארגון הייתה כדי למנוע מה שהם מכנים "התבוללות", בעיקר של נשים יהודים עם גברים ערבים, ופעיליו מקפידים להביא עמם לשטח נשים שלטענתן חולצו ממערכות יחסים כאלו. "לא כדאי להגיע למצב כמו שלי, של ילד בלי אבא, של מכות, של רצח ושל איומים ברצח, של לקשור אותך לעמוד ליותר מ-24 שעות", סיפרה אחת מהנשים האלו לעיני המצלמה הנסתרת.

 

 
פעילי ארגונו מעודדים שנאה ואלימות. בנצי גופשטיין (ארכיון)
פעילי ארגונו מעודדים שנאה ואלימות. בנצי גופשטיין (ארכיון) צילום : חדשות 10
 

בשנים האחרונות ניסו פעילי הארגון להסית נגד מצעדי הגאווה, בעיקר באלו שנערכו בירושלים, ולהפגין נוכחות במסלול המצעד. בשל המצעד, המשטרה נכנסה לכוננות מבצעית ומודיעינית. הפעילים, אגב, לא התביישו להסתיר את דעתם בנוגע לקהילה הגאה: "במקום שהמדינה תבוא ותטפל בהם, שתביא להם פסיכולוגים כי זו בעיה, לא מטפלים בזה ונותנים להם ללכת לעשות הפגנות".

 

לפני כשבועיים הגישו ארגוני שמאל עתירה לבית המשפט העליון בדרישה להוציא את ארגון מחוץ לחוק, בטענה שפעילותו היא בלתי חוקית ונגועה בגזענות ובאלימות. בינתיים, פעילי להב"ה ממשיכים להגביר את הנוכחות בשטח בניסיון להפיץ את משנתם: "כוס אמ-אמא של כל השמאלנים האלה, חארות, זבל. אתה אוהב ערבים?", נשמע אחד הפעילים זועק לעבר התחקירן. "אין דבר כזה ערבי טוב, בלב שלו הוא רוצה להרוג אותך", אמר אחר.

 

תגובת להב"ה: "לפעילות מצטרפים אנשים רבים, וודאי שאנחנו לא אחראים על סגנון דיבור של כל אחד ואחד. יחד עם זאת, אנחנו עומדים מאחורי העקרונות של הארגון, וודאי ווודאי שאמירות בסגנון "לא ניתן את הלחי השנייה" ו"צריך לפעול מול האויב בכל הכוח", לא רק שאין בעיה חוקית איתן, אלא שהן על פי צווי תורת ישראל והמצווה ש'הבא להורגך השכם להורגו'. אנחנו בהחלט חושבים שמחבל הוא בן מוות".

 

 
"אין דבר כזה ערבי טוב". פעילי להב"ה עם גופשטיין (ארכיון)
"אין דבר כזה ערבי טוב". פעילי להב"ה עם גופשטיין (ארכיון) צילום : רויטרס
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.