נשות דאע"ש: "אחרי שלושה חודשי שטיפת מוח הן ירצו לבצע פיגוע"

 
עודכן 21:37 26/07/2017

צבי יחזקאלי יצא לגבול סוריה-טורקיה, במסווה של עיתונאי מוסלמי, לפגוש את מחבלי דאע"ש. בין אנשי ארגון המדינה האסלאמית נמצאות גם נשים שנחטפו, נאנסו ואפילו נסחרו בין חברי הארגון. "מביאים להן הודעה מפוברקת שהבעל הפך לשהיד, ואז מחתנים אותן עם מישהו אחר" • הפרק הרביעי בסדרה "וידויים מדאע"ש"

 
 
 
 
 

צבי יחזקאלי הגיע לגבול סוריה-טורקיה על מנת לראיין את המחבלים שפעלו בעבר בארגון המדינה האסלאמית. בארגון נמצאות גם נשים, שעברו שטיפת מוח, חוו אונס וגם נסחרו בין החברים בדאע"ש.


מחבל לשעבר, התראיין ליחזקאלי וצוות חדשות 10, וסיפר כי "אחרי שלושה חודשים שהן בבית ההארחה, הן כבר מוכנות לבצע פיגועי התאבדות".


לפרקים הקודמים בסדרת הכתבות:

האסירים במתקני העינויים של דאע"ש: "לא משנה מה תאמר - תמות"

"הוא הרג את אמו בכיכר": פנים אל פנים מול מחבלי דאע"ש

"ראיתי בעיניים שלי הוצאה להורג": וידוייהם של אנשי דאע"ש

 

 
אישה בארגון דאע"ש
אישה בארגון דאע"ש צילום : חדשות 10
 

עוד סיפר המחבל לשעבר כי כאשר מצטרף אדם חדש לארגון המדינה האסלאמית, מתבצעת לעיתים הפרדה בין הזוגות. "הגיע אדם צרפתי עם אישה שלבשה גופייה, ברגע שהיא חצתה את הגבול הלבישו אותה 'כהלכה' עם חיג'אב, ואז הוא איבד אותה. לאחר מכן, אחד האמירים של דאע"ש שם עליה עין והתחתן איתה".

 

כיצד האישה הסכימה? מסתבר כי היא אינה חושדת בדבר כיוון שמביאים לה הודעה מפוברקת שבעלה הפך לשהיד.

 

מסתבר כי האמירים של דאע"ש הרבו בחתונות פיקטיביות - כדי להעניק לריבוי הנשים תוקף הלכתי. לוחמים ערבים היגרו ממדינותיהם כדי להשתלט על רכוש ולהרבות בנשים. כך ניצלו פעילים בדאע"ש את ההזדמנות לחיות בחוק אסלאמי קדום על פי ראות עיניהם, כמו שאין באף מקום בעולם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.