הרב מצפת עזרא שיינברג הורשע בעבירות מין בשמונה נשים

 
עודכן 16:54 26/07/2017

מי שהיה ראש ישיבת אורות האר"י בצפת הודה במעשיו והורשע במסגרת הסדר טיעון. התביעה דורשת לגזור על הרב 8 שנות מאסר ותשעה חודשים. הרב סולק מקהילתו בעקבות החשדות נגדו

 
 
 
 
 

הרב עזרא שיינברג הורשע בעבירות מין בשמונה נשים. בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (רביעי) את הרב עזרא שיינברג בעבירות מין בשמונה נשים, על פי הודאתו.

 

שיינברג, שהיה ראש ישיבת אורות האר"י בצפת, הורשע במסגרת הסדר טיעון, שאינו כולל הסכמה בנוגע לעונש. התביעה דורשת לגזור על הרב 8 שנות מאסר ותשעה חודשים.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

עזרא שיינברג הוא הרב מצפת החשוד בביצוע עבירות מין

תלונה נוספת הוגשה במשטרה נגד הרב מצפת: "באתי לקבל ברכה ונאנסתי"

 

כתב האישום שהוגש נגד שיינברג לפני כשנתיים כלל 13 סעיפים וכלולות בו עדויותיהן של 12 מתלוננות. עוד היה כלול בכתב האישום סעיף שיבוש הליכי חקירה, בעקבות ניסיונו לכאורה של הרב לברוח מהארץ. הרב סולק מקהילתו בעקבות החשדות נגדו.

 

בראיון לחדשות 10 חשפה אחת המתלוננות את המעשים הקשים שביצע בה לדבריה הרב שיינברג, לאחר שהגיעה לקבל את ברכתו מאחר ולא הצליחה להיכנס להריון. "לא יודע איך הגעתי למצב שהייתי ערומה לגמרי", תיארה ליאת (שם בדוי). "משהו במים שיתק אותי לגמרי, חשבתי שהוא פשוט כישף אותי. הוא מרח עליי מים ובשלב מסוים פשוט קפצתי מהמקום. הוא אמר לי שאם אני לא אמשיך אז אח שלי והוריי ימותו והילדים שיהיו לי יצאו חולים וימותו. הוא הפחיד אותי בצורה לא רגילה".

 

ליאת הגישה את תלונתה במשטרת צפת לאחר שעברה לדבריה הופחדה על ידי מספר גורמים. "כולם אמרו לי שאני חולת נפש, שאני מדמיינת ושאני לא אפצה פה בעניין הזה יותר כי הרב הזה הוא קדוש מעונה ואני אדם רשע", היא טענה.

 

 
הורשע בעבירות מין בשמונה נשים. הרב עזרא שיינברג
הורשע בעבירות מין בשמונה נשים. הרב עזרא שיינברג צילום : גלעד שושן
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.