"ראיתי בעיניים שלי הוצאה להורג": וידוייהם של אנשי דאע"ש

 
עודכן 22:04 24/07/2017

בפרק השני בסדרת הכתבות שבה צבי יחזקאלי התחזה לעיתונאי מוסלמי וראיין חברים לשעבר בארגון, אנשי דאע"ש מספרים על החיים והסדר החברתי במדינה האסלאמית • וגם: תמונות ראשונות מבירת הארגון, א-רקה שבסוריה, שצולמו בהיחבא בזמן שהעולם מתכנן את המתקפה שתביא לשחרור העיר

 
 
 
 
 

לא רק הוצאות להורג, אלא מדינה מסודרת הפועלת לפי החוק האסלאמי, שבה כל טפח בחיי האנשים מעוגן בחוק. הפרק השני בסדרת הכתבות "וידויים מדאע"ש" שבמסגרתה התחזה כתב חדשות 10, צבי יחזקאלי, לעיתונאי מוסלמי.

 

אחד המרואיינים סיפר על ה"חיסבה", משטרת ההלכה שמפקחת על התנהגות שאינה מתאימה להלכה המוסלמית, על פי הפרשנות הקיצונית של הארגון. "היא מטפלת בהתנהגות כמו עישון, כיסוי ולבוש לא דתי של נשים", אמר. לצידה פועל גם "מנגנון הביטחון", שעוקב אחרי אנשי המדינה האסלאמית ומחפש מרגלים.

 

>> לפרקים הקודמים בסדרה "וידויים מדאע"ש":

"הוא הרג את אמו בכיכר": פנים אל פנים מול מחבלי דאע"ש

וידויים מדאע"ש: פנים אל פנים מול מחבלי ארגון המדינה האסלאמית

 

"אם הוא חושד בך שאתה משתף פעולה עם מישהו מבחוץ הוא תופס אותך", הסביר. כשנשאל לגבי ההוצאות להורג המפורסמות של הארגון אמר שהכיר אנשים שנהרגו כך וגם ראה במו עיניו הוצאה להורג של חברי הארגון שהואשמו בסחר בסמים. "זה על בעיות של כפירה או פשעים, של סמים או חשיש, אלה פשעים של השחתת מידות ולכן הם מוצאים להורג", אמר והוסיף כי זהו העונש גם על שיתוף פעולה עם האויב.

 

 
"אלה פשעים של השחתת מידות". צבי יחזקאלי מראיין מחבל דאע"ש
"אלה פשעים של השחתת מידות". צבי יחזקאלי מראיין מחבל דאע"ש צילום : חדשות 10
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.