"הוא הרג את אמו בכיכר": פנים אל פנים מול מחבלי דאע"ש

 
עודכן 21:25 23/07/2017

בשיחות עם לוחמים שנטשו את שורותיה של המדינה האיסלאמית, הם מספרים על ההכשרה הדתית שדורשת ציות עיוור ועל המעשים הבלתי נתפסים שבהם חזו: "הרבה אנשים הרגו את אחיהם". עוד הם מספרים גם על ההטפה ללחימה עד מוות בכופרים השיעים, העלווים והיהודים: "הנמצאים בעדיפות ראשונה" • פרק ראשון בסדרה

 
 
 
 
 

 

 

 

לוחמים שנטשו את שורותיו של ארגון הטרור דאע"ש מספרים בשיחות פנים אל פנים על תהליך הגיוס וההכשרה לשורותיו, הכוללים שטיפת מוח דתית, שבועת אמונים לארגון למנהיגיו ודרישה לציות עיוור.

 

מוחמד, קצין מודיעין לשעבר בארגון, סיפר שהשלב הראשון בהכשרה בארגון הוא קורס אסלאם. גם אלו שכבר בקיאים בדת עוברים "הכשרה מחדש", עם דגש על התפיסה שציות לאללה מתבטא בציות לארגון ולמפקדיו. לרמת הציות אין גבול - כאשר אמו של אחד הלוחמים הציע שהם יברחו, הוא השיב שהיא כופרת: "הוא ביקש מהמפקד שלו שיתיר לו להתקרב לאללה על ידי הריגתה. הוא הרג אותה בכיכר לעיני האנשים".

 

הלוחמים סיפרו שתורתה של דאע"ש מתמקדת בהבטחה לגן עדן מצד אחד, ולחימה בכופרים מצד שני: "כל מי שנלחם במדינה האיסלאמית ונלחם בדת האיסלאם הוא האויב שלנו". בתוך אלו כלולים השיעים, הקואליציה בעיראק, המשטר עלווי, וגם היהודים: "הנמצאים בעדיפות ראשונה".

 

 
"הרבה אנשים הרגו את אחיהם". צבי יחזקאלי מראיין מחבל דאע"ש
"הרבה אנשים הרגו את אחיהם". צבי יחזקאלי מראיין מחבל דאע"ש צילום : חדשות 10
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.