שלושה הרוגים ומאות פצועים במהומות סביב הר הבית באזור ירושלים

 
עודכן 16:25 21/07/2017

כשברקע הודעת המשטרה על שקט יחסי ביום המתוח, הפלסטינים הודיעו כי שני תושבי מזרח ירושלים ותושב אבו דיס, נהרגו במהלך עימותים עם כוחות הביטחון. גופתו של אחד הצעירים הוברחה משטח בית החולים. עוד דווח, כי 377 נפצעו בהתנגשויות בסך הכל. מצרים: "להפסיק את האלימות"

 
 
 
 
 

המהומות בהר הבית: שלושה נהרגו היום (שישי) בעימותים עם כוחות הביטחון סביב סוגיית הצבת גלאי המתכות בכניסה להר, כך הודיעו פלסטינים. בנוסף דווח, כי 377 בני אדם נפצעו בעימותים.

 

ההרוג הראשון הוא מחמוד שרף בן ה-17, משכונת ראס אל עמוד, שנהרג ככל הנראה כתוצאה מאמצעים לפיזור הפגנות שנורו לעברו במהלך העימותים. לטענת הפלסטינים, שרף נורה למוות בידי שומר הבניינים היהודיים שבראס אל עמוד.

 

>> המתיחות בהר הבית - כתבות נוספות:

גורמים במערכת הביטחון: "חברי הכנסת הערבים מסיתים לאלימות"

הקבינט הכריע: גלאי המתכות יישארו; גיל הכניסה לעיר העתיקה יוגבל

הסייען, תיק האמל"ח והפגישה במסגד: תיעוד הפיגוע בהר הבית


 
מחמוד שרף. גופתו הוברחה מחוץ לביה"ח
מחמוד שרף. גופתו הוברחה מחוץ לביה"ח צילום : ללא קרדיט
 

מותו של שרף נקבע בבית החולים מקצאד שבמזרח ירושלים, והפלסטינים הצליחו להבריח אותה מחוץ לבית החולים, למרות שכוחות משטרה ניסו להגיע פנימה ולמנוע מהם לעשות זאת. ההרוג השני, כך נטען, הוא אבראהים עלי נאג׳ אבו ג׳ומעה, משכונת א-טור שבמזרח העיר. הוא נורה למוות, כך נמסר, לאחר שזוהה מחזיק בידו בקבוק תבערה.

 

עוד דיווחו הפלסטינים, כי צעיר נהרג בידי הכוחות באבו דיס. במשטרה אישרו את מותו של אבו ג׳ומעה, וטענו כי הוא נורה לאחר שהשתתף בהפרות סדר אלימות, שבמהלכן נורו זיקוקין בכינון ישיר לעבר הכוח. "הנסיבות נבדקות", נכתב. גם מותו של שרף אושר על ידי ישראל, אך לא התקבלה התייחסות לגבי הדיווח על מותו ההרוג השלישי.

 

 
אבראהים עלי נאג׳ אבו ג׳ומעה, הרוג נוסף בעימותים
אבראהים עלי נאג׳ אבו ג׳ומעה, הרוג נוסף בעימותים צילום : ללא קרדיט
 

ובתוך כך נמשכו העימותים אחר הצהריים במוקדים השונים, בתוך ירושלים ובשטחים, לאחר החלטת הקבינט והמשטרה שלא להסיר את גלאי המתכות. 6,000 שוטרים הוצבו בעיר העתיקה וברחבי ירושלים, והשקט היחסי, בעיקר בתוך חומות העיר העתיקה, נשמר. עימותים נקודתיים נרשמו, והם פוזרו בין השאר על ידי ירי של אמצעים לפיזור הפגנות.

 

מלבד הפעילות ברחבי יהודה ושומרון, פעלו כוחות המשטרה ומג"ב גם בכל אזור יהודה ושומרון. הפרות סדר רבות נרשמו, וצמיגים בוערים, אבנים ובקבוקי תבערה רבים נזרקו על הכוחות. 17 בני אדם נעצרו בסך הכל בכל הגזרות. בנוסף נעצרו עוד שני תושבי ת"א בשנות ה-40 לחייהם, בין תקיפת שוטרים ושיבוש ריאיות. במצרים תקפו את ישראל על מה שכינו כ"אלימות שהיא מפעילה כנגד הפלסטינים בירושלים", לשון משרד החוץ. עוד נכתב, כי "ישראל חייבת לכבד את קדושת המקומות בירושלים ולאפשר חופש דתי".

 

 

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.