שבע שנות מאסר למורה שהורשע בביצוע עבירות מין בתלמידיו

 
עודכן 09:46 19/07/2017

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עונש מאסר על אהרון ליסון, בן 34, שהורשע בביצוע עבירות מין בשלושה אחים בביתר עילית. המעשים בוצעו בביתו, בעת טבילה במקווה ובבית כנסת

 
 
 
 
 
מורה הורשע בביצוע עבירות מין. מעצר (אילוסטרציה)
מורה הורשע בביצוע עבירות מין. מעצר (אילוסטרציה) צילום : רויטרס
 

בית המשפט המחוזי שבירושלים גזר היום (רביעי) שבע שנות מאסר בפועל על אהרון ליסון, שהורשע בביצוע עבירות מין בשלושה אחים, שהיו תלמידיו.


ליסון, תושב ביתר עילית בן 34, הורשע בביצוע מעשים מגונים בשלושה אחים, בני 13 עד 15, בזמן שלימד אותם בבית ספר בעיר. על פי כתב האישום הוא ביצע את המעשים בין השנים 2009-2014 לאחר שהזמין אותם לביתו ולטבילה במקווה.


>> לכתבות נוספות בחדשות 10

העליון קבע: גרושות ישלמו דמי מזונות במשמורת משותפת

בן 51 חשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינים בימית 2000

בנו של נשיא סוריה אסד: "אבי אינו דיקטטור, האזרחים לצידו"

 

עוד עולה מכתב האישום כי בין השנים 2009-2011 ביקש הנאשם מאחד המתלוננים, כיום בן 21, להגיע לביתו במטרה לעזור לו בנושאים שונים, שם הושיב אותו על ברכיו והטריד אותו. במקרה אחר ההטרדה בוצעה בחדר האחורי של בית כנסת.

 

 
שבע שנות מאסר. מעצר (אילוסטרציה)
שבע שנות מאסר. מעצר (אילוסטרציה) צילום : getty
 

בתוך כך, מכתב האישום עולה כי במקרה אחר, הזמין הנאשם מתלונן אחר לביתו במטרה לעזור לו בניקיונות לכבוד חג הפסח. לאחר הגעתו של המתלונן, חיבק אותו הנאשם מאחור. ביחס למתלונן השלישי, עולה מכתב האישום כי האחרון הוזמן לביתו של אהרון ליסון במקרים שונים בין השנים 2012-2014, אז ליסון הטריד אותו מינית.

 

עו"ד יפעת פנחסי-נבו, מפרקליטות מחוז ירושלים, מסרה בתגובה: "גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם כאשר פגע בתלמידיו במשך שנים, בבית הספר, במקווה, בבית הכנסת ובמקומות אחרים. במקום לשמש דוגמא ומופת לתלמידים, לתמוך בהם ולגונן עליהם, ניצל הנאשם את מעמדו ותפקידו ואת תמימותם של התלמידים וביצע בהם מעשים מגונים מאז שהיו בגיל 13 במשך שנים. אנו מחזקים את ידי המתלוננים אשר באומץ רב חשפו את המעשים הקשים שביצע בהם הנאשם, התלוננו במשטרה והעידו בגבורה נגד המורה שפגע בהם".

 

יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו), טענה כי גזר הדין אינו חמור מספיק. "שוב ילדי ישראל אינם זוכים להגנה הנדרשת, במיוחד לא בבתי המשפט", תקפה ביטון, "כמו במקרים רבים אחרים, גם כאן העונש שניתן לנאשם הוא מגוחך ואינו משקף את חומרת המעשים החולניים שביצע. הנאשם היה מורה, שהילדים הללו בטחו והאמינו בו. הגיעה העת שבתי המשפט ימצו את הדין ויטילו עונשים מקסימליים על כל מי שפוגע בילדים ובחסרי ישע".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.