אלוף גולן בריאיון בלעדי: "לא מצטער על 'נאום יום השואה', יש אירועים מדאיגים"

 
עודכן 20:36 09/07/2017

בשיחה עם חדשות 10 התייחס סגן הרמטכ"ל היוצא לראשונה לאמירה ולפיה הוא "מזהה תהליכים כמו בגרמניה", וטען כי "אין דבר הרסני יותר לחברה מאלימות פראית". על המעורבות הרוסית בסוריה: "הם מבינים את הקווים האדומים שלנו, גם כשאנחנו מחליטים לפעול"

 
 
 
 
 

אלוף גולן מדבר: סגן הרמטכ"ל היוצא יאיר גולן התייחס הערב (ראשון) לראשונה בריאיון בלעדי לחדשות 10, לנאום ה"זיהוי התהליכים" שנשא בערב יום השואה האחרון. "אני לא מתחרט על האמירה", הוא טוען, "חשבתי שאני מדבר על דברים שחשוב שייאמרו, ואני עדיין מאמין בהם".


גולן, כזכור, קיבל מטר של ביקורת מצד לא מעט גורמים בציבוריות הישראלית, בהם אפילו שר החינוך נפתלי בנט. אך הוא לא מתרגש. "ירו עלי דברים קשים יותר בשירות הצבאי", אמר, "כנראה זה נופל על מרחב שהוא מאוד רגיש בציבוריות הישראלית. לא אמרתי שזה פרצופנו ולא השוויתי, אלא שאלו אירועים מדאיגים שכדאי להסתכל עליהם בצורה מפוקחת. אין דבר הרסני יותר לחברה מאלימות פראית".


>> האלוף יאיר גולן - כתבות נוספות:

גולן בהרצאה בעבר: "אזרחים פלסטיניים נהרגו בגלל שימוש עברייני בנשק"

האלוף יאיר גולן: "לא הייתה לי שום כוונה להשוות - צה"ל צבא מוסרי"

בנט: "סגן הרמטכ"ל שגה ועליו לתקן מיד, מכחישי השואה ישתמשו בכך"


"פרסמתי הבהרה אחרי הנאום כדי שאם היה איזשהו ניצול שואה שנפגע מדברי - אני מתנצל", הוא הוסיף. הנאום ביום השואה הוא שחשף את גולן למרבית הציבור הישראלי, אך מלבד האמירה ההיא הוא בעל רקורד לחימה עשיר מאוד. תפקידו הקודם היה אלוף פיקוד הצפון, והוא אף בנה את התיאום מול מקבילו הרוסי על רמת הגולן, תיאום שמקבל משנה תוקף היום, עם החתימה על הסכם הפסקת האש.

 

 
"עומד מאחורי הדברים". האלוף יאיר גולן ביום השואה, בשנה שעברה
"עומד מאחורי הדברים". האלוף יאיר גולן ביום השואה, בשנה שעברה צילום : אסף שילה/ישראל סאן
 

"קבענו מספר קווים אדומים עם הרוסים, למה אנחנו לא מתכוונים שיקרה", סיפר, "הם מבינים את הקווים הללו, ואת השיקולים שלנו, ומבינים ששום דבר לא נעשה נגדם. אבל כשיש אירוע, או כשמתקיימת התרחשות שהיא בניגוד לאינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל, ואנחנו מגיעים למסקנה שאנחנו צריכים לפעול, אז אנחנו פועלים והם מבינים את זה מצוין".


האלוף התייחס גם לסיוע לכוחות המורדים המתונים בסוריה, וטען כי מדובר באספקת מזון וציוד רפואי בלבד, ולא אמצעי לחימה. "אנחנו לא מעורבים בלחימה. אנחנו מקפידים על הכלל הזה היטב", אמר, "ערבים ויהודים שמשתפים פעולה הם דבר נדיר. אנשים לא מבינים מה הולך מעבר לגבול, יש קו גבול שחוצץ לא בין עולמות, אלא בין פלנטות".


גולן התייחס גם לאיום דאע"ש שנוגע לא נוגע בישראל, וסופג לא מעט הפסדים בתקופה האחרונה במזרח התיכון. "לירידה שלהם תהיה השפעה יחסית דלה באזור שלנו", טען, "טרור הוא תופעה שאנחנו חיים איתה הרבה זמן, לא כמו אירופה וארה"ב. ההגמוניה האיראנית במרחב היא דבר מסוכן הרבה יותר".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.