הציל את אחותו מהכת "לב טהור": "זאת מערכת מאוד משומנת, מקווה שהמדינה תפעל"

 
עודכן 18:26 09/07/2017

עודד טוויק, שחילץ את אחותו ושבעת ילדיה מהכת הפועלת בדרום אמריקה, מספר על המהלך המאתגר ועל השינוי שעברה אחותו מאז שיצאה לחופשי. הוא מעריך כי למרות טביעתו למוות של המנהיג, זה לא סופה של "לב טהור": "יש לו שני ילדים שיצליחו לשקם את המקום". על השאיפה לעתיד: "מקווה שהמדינה תעשה מהלך למען המשפחות"

 
 
 
 
 

אחותו של עודד טוויק הייתה חלק מהכת "לב טהור" שהנהיג הרב שלמה הלברנץ, לפני שככל הנראה טבע למוות במקסיקו. טוויק חילץ אותה, יחד עם שבעת ילידה, והיום (ראשון) הוא מספר בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" על הימים שלפני החילוץ, על המהלך עצמו ותהליכים שהחלו אחריו.


"זה יכול להיות מהלך של להיות או לחדול, באמת לעשות מהלך קיצוני, כי אם לא - עד היום היא הייתה נשאבת לתוך זה; לא היו הרבה ברירות אז לקחתי את כל הסיכון", מספר טוויק על השלב בו החליט ליזום פעולת חילוץ. "עשיתי מהלך שהבאתי אותה למצב שהיא חייבת לשתף פעולה, אחרת יהיה פוגרום. זה עבד, הצלחתי להוציא אותה ולהחזיר אותה לשפויות".


>> עוד כתבות בחדשות 10:

יקרב את חיזבאללה? בישראל עוקבים בדאגה אחרי ההסכם בסוריה

בעקבות תחקיר "עושות חשבון": הלונה גל נסגר זמנית

הערב במהדורה - ריאיון עם סגן הרמטכ"ל היוצא: "ישראל לא חייבת להכריע כל עימות"

 

 
עודד טוויק: "הצלחתי להוציא את אחותי ולהחזיר אותה לשפויות"
עודד טוויק: "הצלחתי להוציא את אחותי ולהחזיר אותה לשפויות" צילום : חדשות 10
 

לדבריו, אחותו לא התנגדה למהלך שביצע: "היא כבר הבינה שהיא לא רצויה בתוך המקום. הם לא רצו את אחותי, הם רצו את הילדים. הם ניסו אפילו לגרש אותה, 'תעופי מפה'". "היום זה מדהים, השינוי והשיקום מתקופה לתקופה רואים את השינוי ממה שהיא הייתה בתוך כת, קבוצה שאנשים משועבדים למנהיג", הוא מספר בסיפוק.

 

באשר לעתיד, טוויק אינו מבשר טובות בהכרח - גם לאחר טביעתו של הלברנץ: "אם אכן הוא טבע אני מעריך שלא יקרה כלום. זאת מערכת מאוד משומנת. יש לו שני ילדים, שהם יצליחו לשקם את המקום", אמר בביטחון. "אני מקווה שהמדינה תעשה מהלך ותזהה את הגוף, למען המשפחות. יש הורים מאוד כאובים, בני 60-70 שלא זכו לדבר עם הילדים שלהם 5-10 שנים. לעשות להם משהו טוב על הלב". יש לציין כי ראשי הכת נעצרו בשנה שעברה בפשיטה שנערכה בגואטמלה.

 

 
הפשיטה על חצר כת "לב טהור" בגואטמלה, ספטמבר 2016
הפשיטה על חצר כת "לב טהור" בגואטמלה, ספטמבר 2016 צילום : ללא
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.