TOP 10: שירי האהבה הישראלים הכי יפים

 
עודכן 20:45 09/07/2017

רגע לפני שעולה העונה השנייה של "זוג מנצח VIP" נזכרנו בכמה שירים סופר רומנטיים שיהפכו כל רגע לקסום במיוחד. אז למה אתם מחכים? תנו ב-PLAY!

 
 
 
 
 
אהבה, פתאום היא מתפרצת
אהבה, פתאום היא מתפרצת צילום : GettyImages/אימג'בנק
 

 

הנושא המדובר ביותר בשירים הפופולריים הוא אהבה. המילה עצמה מופיע בשירים המוכרים לאורך כל שנות המאה העשרים, ולא בכדי: זהו נושא שמדבר לכולם. לרגל עליית העונה השנייה של "זוג מנצח VIP" בערוץ 10, החלטנו להכניס אתכם לאווירה עם עשרה שירי אהבה אהובים במיוחד.

 

 

1. אריק איינשטיין - רק איתך

 

אחרי "ברובם אנ'לא מוצא אותה אחת" מ"מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר", אריק איינשטיין התמסד בשנית לסימה אליהו, וכתב לה את השיר "רק איתך", אותו הלחין יצחק קלפטר לתקליט "יושב על הגדר" מ-1982. באותה שנה היה הזוג מעורב בתאונת דרכים קשה, ושניהם נפצעו, פחות משנה לאחר שאריק הפסיק לחלוטין להופיע. אבל מה שלא יהיה, כמו שכתב ושר אריק איינשטיין - בקור ובחום, עם הטוב והרע, תמיד תישאר פה אותה אהבה. רק איתך.

 

 

 

2. מאיר אריאל - לא יכול להוריד ממך את העיניים

 

לתרצה אריאל היה בעל קיבוצניק שכותב שירים, עם גבעול בפה וגיטרה קרועת מיתר. במשך השנים היחסים שלהם, כמו כל זוג נשוי, ידעו ימים של "היכנסי כבר לאוטו וניסע" וימים שבהם מאיר לא היה יכול להוריד ממנה את העיניים. ובזוגיות כמו זו, קשה שלא להיות כמו החתן המרחף מהציור של מארק שאגאל.

 

 

 

3. בני אמדורסקי ואסף אמדורסקי - נחיה את היום


לעומת מאיר, שלא יכול להוריד מאשתו את העיניים, בני אמדורסקי עושה אהבה בעיניים וחי את היום שוב ושוב מהתחלה. המילים שכתב, אותם הלחין בנו אסף, מתארות זוגיות פשוטה, יומיומית, של זריחה וכוס קפה עם לחם טרי ומרקחת. מיום ליום, חיים את היום. ביחד.

 

 

 

 

4. אביב גפן - אולי

 

באמצע שנות התשעים קולו של אביב גפן בקע מכל ווקמן אפשרי של נער ונערה מתבגרים בחדרם המסוגר, ובשיריו ביטא את מה שחש כל מי שאי פעם היה בגיל הזה. ההתאהבות הראשונית, כמו פנס בודד ברחוב האהבה, מתגברת והולכת עד שזה פשוט מרגיש יותר מידי. והכי מוזר... שהיא יודעת.

 

 

 

5. ג'יין בורדו - איך אפשר שלא

 

כשדורון טלמון תוהה איך אפשר שלא להתאהב, כדאי להאמין לה. אהבה שמתנגנת כקאנטרי ופולק הפכה את השיר של להקת האינדי ג'יין בורדו ללהיט מיידי, ושיתוף הפעולה עם אלון עדר הוכיח את עצמו. בחורה שלא יכולה להוריד את העיניים מבן זוגה הטרי מערבת סביבה גם ציפורים ובמבי אבל אזהרה בסוף משפט - כבר היה לי כואב, תשתדל לא לשבור לי את הלב. איך אפשר?

 

 

 

6. אלון עדר - קצת אהבה לא תזיק

 

ואותו אלון עדר מהשיר הקודם גידל רעמת פרא לטובת קליפ שביימה בת זוגו שני גבאי, שגם משתתפת בקליפ, עם שיר שהפך ללהיט גלגלצ באוגוסט 2014. בימים של "צוק איתן" חיפשנו את המבט המאשר ואת ההבנה שקצת אהבה לא תזיק. למרות זאת, השיר מתאר דווקא את המכשולים שבזוגיות ולאו דווקא את הזיקוקים שבאהבה. אלון עדר יודע גם לזעוק "אל תעזבי אותי" ולבנות זוגיות מנצחת עם "את עוד תהיי איתי", אבל הטוב והרע בבת אחת נפגשים במבט האחד, היודע, בין אלון לשני. ובכל זאת, קצת אהבה אף פעם לא הזיקה.

 

 

7. אדם בן אמיתי - אני אוהב אותך וכו'

 

מוטיב העיניים חוזר גם בשיר הזה כאשר אדם בן אמיתי "רואה לך במבט", אבל מה שהוא מגלה רק מוביל אותו למסקנה שהוא אוהב אותה בשל החבוי והנסתר. עם שירים כמו "היא דומה למפל" ו"אל תראי אותי ככה", המשיך אדם בן אמיתי לתאר זוגיות מנקודת מבטו. אבל בשיר הזה הוא חוזר אל הפשטות, אל צמד המילים המוכר כל-כך הזה, ואם זאת דורש הבהרה מפעם לפעם. ולכן הוא מוסיף גם "וכולי".

 

 

8. בועז שרעבי - כשאת נוגעת בי

 

כמו "ברית עולם" שכתב, התייחס אהוד מנור לרעד שבמגע האוהב גם בשיר "כשאת נוגעת בי", שהלחין ושר בועז שרעבי. "אני מרגיש איך כל שדי הלב/ מתרחקים ומסתלקים/ כשגופי בידך נרעד/ כשפי אל פיך נצמד/  אני מרגיש שזה/ יכול להימשך לעד..."

 

 

 

9. זוהר ארגוב - את לי לילה

 

ושיר נוסף של בועז שרעבי, כאן בביצוע זוהר ארגוב, מתאר דווקא אהבה נכזבת שכל הזמן מהדהדת ברקע. למרות שהלכה עם מישהו אחר - הלילה לא לילה וקשה להתרגל.

 

 

 

10. ברי סחרוף - מפנה מקום

 

מגורים משותפים של בני זוג מצריכים גם פינוי מקום, בכל מקום. ומה שמאפיין אהבה אמיתית זה הצימצום הפרטי לטובת האחר. ברי סחרוף מפנה מקום בחדר, אבל גם בלב. והיא? היא בשלה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.