לאחר השחרור: אולמרט העביר בקשת חנינה לנשיא לביטול מגבלותיו

 
עודכן 11:32 02/07/2017

כמה שעות לאחר שיצא מכלא מעשיהו, העביר כצפוי ראש הממשלה לשעבר לריבלין בקשה לחון אותו. מטרת החנינה היא לבטל את תנאי השחרור שלו, שכוללים בין השאר התייצבות במשטרה פעם בשבועיים ואיסור נסיעה לחו"ל. כפי שפורסם בשבוע שעבר, הנשיא נוטה להיענות בחיוב

 
 
 
 
 

שחרור אולמרט: מספר שעות לאחר שיצא מהכלא, הגיש הבוקר (ראשון) ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בקשת חנינה לנשיא המדינה, ראובן ריבלין. מטרת הבקשה, הצפויה יש לומר, לבטל את שורת המגבלות שהוטלו עליו עם שחרורו.

 

ריבלין צפוי לאשר את הבקשה, שכן בשבוע שעבר פורסם כי כבר לפני כמה חודשים כתב שאם יקוצר עונשו של אולמרט, הוא ישקול בחיוב. אולמרט נחשב כ"אסיר ברישיון", וחנינה שכזו תהפוך אותו באופן סופי לאזרח מן השורה, ועל כן היא בעלת משמעות מבחינתו.


>> שחרור אולמרט - כתבות נוספות:

בפרקליטות זועמים על שי ניצן: "תקע לנו סכין בגב"

"הפשיטה ב'ידיעות ספרים' מזעזעת את אמות הסיפים"
הפוליטיקאים מברכים: "כל אחד אחר כבר היה משוחרר"


 
הנשיא יבטל את ההגבלות? אולמרט נכנס לביתו הבוקר
הנשיא יבטל את ההגבלות? אולמרט נכנס לביתו הבוקר צילום : חדשות 10
 

תנאי השחרור של ראש הממשלה לשעבר, עליהם חתם עם יציאתו, כוללים התנדבות פעמיים בשבוע בעמותה, התייצבות פעם בשבועיים במשטרה כדי לחתום, וכן איסור לצאת מהארץ ולגייס כספים. מיד לאחר יציאתו הוא נסע לביתו שבתל אביב, שם התקבל בחיק משפחתו.

 

מלבד בקשת החנינה, אולמרט ייאלץ להתמודד עם פרשה נוספת שמעיבה על שחרורו - המסמכים המודלפים מבית הכלא. השבוע צריכה המשטרה להחליט אם לפתוח בחקירה פלילית, אולם בהתחשב בהחלטת ועדת השחרורים, נראה שלא תהיה לפרשה השלכות מרחיקות לכת.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.