פרק ב': כך תפיקו אירוע לילדים כמשפחה מורכבת

 
עודכן 08:16 02/07/2017
מיכל צרפתי

במשפחות פרק ב', אירוע הבר / בת מצווה (כמו הרבה דברים אחרים) טעון יותר ומורכב יותר. אז איך אפשר לעבור את הערב הזה בשלום ואולי אפילו ליהנות?

 
 
 
 
 
צילום : פטוליה
 

מזל טוב, שמחה גדולה. הילד או הילדה שלכם הגיעו לגיל מצוות.  לא יאמן איך עפו להן 12 / 13 שנים והנה אתם כאן עומדים בפתחו של אירוע מאוד משמעותי בחיי הילדים שלכם. במשפחות פרק ב', אירוע הבר / בת  מצווה (כמו הרבה דברים אחרים) טעון יותר ומורכב יותר. אז איך אפשר לעבור את  הערב הזה בשלום ואולי אפילו ליהנות?

 

5 הצעות לצליחת ה - event המדובר במשפחות מורכבות:

 

 

1. תזכירו לעצמכם, של מי האירוע? - במשפחות מורכבות יש את הילדים שלו, הילדים שלך ולעיתים הילדים שלכם. כשהבן שלו לדוגמא חוגג בר מצווה, בשעה טובה, האירוע הוא של הילד ושל הוריו. כן הוריו. זוג האנשים האלה שפעם מזמן בחרו אחד את השני ויצרו ביחד מתוך אהבה את חתן האירוע. נכון שזה לא צלח, נכון שהם כבר לא ביחד. זה לא רלוונטי לחגיגה ולא רלוונטי לילד.. מגיע לו  לקבל את כל החבילה, כולל תמונות יפות למזכרת, גם אם מדובר בהעמדת פנים מושלמת לערב אחד.

2. תבינו את מקומכם- הפוקוס הפעם הוא לא עליך. המקום שלך הוא להיות עם ובשביל בן הזוג שלך שחוגג את אחד הרגעים המאושרים שלו ביחד עם בנו / בתו. את אוהבת אותו, אתם חיים ביחד והוא החיבור שלך לאירוע. נכון את לא האמא של הילד/ה, אבל את שותפה בגידול ובמסע החיים שבחרתם לעבור ביחד מהרגע שיצרתם משפחה חדשה. טיפ קטן לבן / בת הזוג - התפקיד שלך , לצד ההתרגשות, הלחץ  והשמחה האדירה, הוא לא לשכוח את בת/ בן הזוג שלך ולתת לו תחושה של ביחד ושייכות מידיי פעם, על ידי  מבט, מגע או אמירה - זה משפר את התחושה פלאים!

3. המנעו ככל הניתן משני אירועים נפרדים - אני יודעת שיש מצבים בהם  האקסים ממש לא סובלים / מתקשרים זה עם זו מסיבות מוצדקות של חוסר תשלום מזונות או  אי קיום הסדרי ראיה וכו'. אם אתם לא נימנים על הקבוצה הזאת, אנא עשו כל מאמץ ליצור לילד/ה שלכם, אירוע אחד משותף. אתם יכולים לבחור להתגרש אחד מהשניה,  אבל האחריות המשותפת כלפי הילדים שלכם, היא לתמיד. הם לא בחרו בגירושין שלכם ואין צורך להנציח אותם שוב, בשני אירועים נפרדים. נסו לעשות מאמץ לערב אחד, עבורם. מגיע להם!

4. תאמו ציפיות בינכם - תדברו לפני האירוע, תתקשרו את הרצונות, הפחדים והצרכים שלכם. הצד השני לא תמיד מודע לכל המערבולת הריגשית שלכם. הוא מתמודד עם אחת כזאת משלו..

ברגע שמציפים את התחושות ומגדירים לעצמכם ולצד השני מה כל אחד צריך על מנת להינות ולהרגיש שייך, הדרך לאירוע מוצלח עבור שניכם, פשוטה יותר.

5. מדובר באירוע חד פעמי - בניגוד לחתונה, שמי כמוכם יודע, יכולה לחזור על עצמה פעם , פעמיים או יותר.. בר / בת מצווה חוגגים פעם אחת בחיים. מדובר על חוויה מקסימה עבור הילד/ה שלכם או של בן זוגכם. התפקיד שלכם כאחד המבוגרים המשמעותיים בחיים של הילד/ה, לעשות את המקסימום עבורו/ה, על מנת שהאירוע הזה יזכר כחוויה מעולה.

 

 
צילום : פטוליה
 

* הכותבת היא מיכל צרפתי, מאמנת אישית לנשים ומתמחה בנשים שנמצאות בתהליך גירושין או אחריו

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.