הזעם על הקפאת מתווה הכותל: ראשי התנועה הרפורמית ביטלו פגישה עם נתניהו

 
עודכן 12:01 26/06/2017

לאחר שאנשי הסוכנות היהודית ביטלו את פגישתם עם ראש הממשלה כמחאה על הקפאת המתווה לרפורמות ברחבת הכותל ואישור "חוק הגיור", נקטו ראשי התנועה הרפורמית בארץ ובעולם צעד דומה. "לא נוכל להמשיך בשגרת הפגישות כאילו כלום לא קרה"

 
 
 
 
 

שעות לאחר שאנשי הסוכנות היהודית הודיעו על ביטול הפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר הקפאת "מתווה הכותל" ואישור "חוק הגיור", הודיעו היום (שני) ראשי התנועה הרפורמית בארץ ובעולם כי ביטלו את הפגישה עם ראש הממשלה, שהייתה אמורה להיערך בחמישי הקרוב.

 

"לא נוכל להמשיך בשגרת הפגישות כאילו כלום לא קרה", אמר ריק ג'ייקובס, נשיא התנועה הרפורמית בצפון אמריקה וחבר בחבר הנאמנים של הסוכנות. "ביטול מתווה הכותל והעברת חוק הגיור הם שיאו של משבר חריף בין ממשלת ישראל ויהדות התפוצות. אנחנו מרגישים שעכשיו אין על מה לדבר עם ראש הממשלה".

 

>> עוד כתבות בנושא:

פניה ליועמ"ש: "הקפאת מתווה הכותל - מחטף, לשרים לא ניתנה יכולת להתכונן"

בשל מתווה הכותל: הסוכנות היהודית ביטלה ארוחה עם נתניהו בכנסת

מנהיגי היהדות הרפורמית בארה"ב זועמים על ביטול מתווה הכותל: "זה עלבון"

 

יושב ראש "יש עתיד", יאיר לפיד, נפגש אחר הצהריים עם ראשי הארגונים הרפורמים והקונסרבטיבים, פגישה במהלכה תקף לפיד בחריפות את מתווה ההקפאה: ״אנחנו מגרשים יהודים מהכותל. מה קרה ליהודי לא מגרש יהודי? אתם קולטים את מי גירשנו אתמול? סנאטורים וחברי קונגרס ואיפא"ק".

 

 
"משבר בין ממשלת ישראל ליהדות התפוצות". הרב ריק ג'ייקובס
"משבר בין ממשלת ישראל ליהדות התפוצות". הרב ריק ג'ייקובס צילום : חדשות 10
 

כזכור, אתמול בישיבת הממשלה הוחלט כי "מתווה הכותל" הנוכחי יוקפא. המשמעות - רחבת הכותל תישאר ללא שינוי, למרות פעילות התנועות הרפורמיות, "נשות הכותל" ותנועות אחרות, בנושא. נתניהו הנחה את השר צחי הנגבי ומזכיר הממשלה צחי ברוורמן, לפעול לגיבוש מתווה חדש. במקביל, "חוק הגיור הממלכתי", המחמיר את הקריטריונים לגיור, עבר בוועדת השרים. מפלגת "ישראל ביתנו" הגישה ערר על החוק.

 

מוקדם יותר היום הודיעה הסוכנות היהודית על ביטול ארוחת ערב מתוכננת בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הנאמנים. "חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית משנה לחלוטין ביומיים הקרובים את לוח הזמנים של הכנס שהוא עורך בירושלים, על מנת לדון בהשלכותיהן של החלטות אלו", נמסר.

 

כמו כן, חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) פנה הבוקר במכתב ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובו דרש ממנו לבחון את הליך הקפאת מתווה הכותל. לטענתו של שטרן, מדובר ב"מחטף", שכן הסוגיה כלל לא הייתה על סדר היום, ועל כן לשרים לא הייתה את היכולת להתכונן.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.