תיעוד: חייל שיצא לביתו לחופשת סוף השבוע הותקף בשכונת מאה שערים

 
עודכן 17:39 09/06/2017

חרדים התגודדו סביב חייל במדים, תקפו אותו ויידו עליו אבנים. כוח משטרה שהוזעק למקום מצא את החייל בתוך חנות, כאשר צועקים עליו מחוץ לפתחה וקוראים לעברו קריאות. החייל חולץ מהמקום ללא פגע. עד שראה את התקרית, בשיחה למוקד 100: "תגיעו דחוף! יש פה חייל במצוקה, זורקים עליו אבנים"

 
 
 
 
 

היום בצהריים (שישי) התקבלו מספר שיחות במוקד 100 של המשטרה לפיהן חרדים מתגודדים, תוקפים ומיידים אבנים לעבר חייל שהלך במדים בשכונת מאה שערים בירושלים.

 

כוח משטרה שהוזעק למקום איתר את החייל בתוך חנות כשחרדים מתגודדים מחוץ לפתח החנות תוך צעקות וקריאת קריאות לעברו. השוטרים חילצו את החייל ללא פגע. צוות מגן דוד אדום שהגיע במקביל למקום, נתקל בחרדים שניסו למנוע את נסיעת האמבולנס וסייע בחילוצו. נפתחה חקירה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

מיי: "נבנה את הממשלה החדשה - ונוביל את בריטניה בתקופה קריטית"

טראמפ מגיב לראשונה לעדות ראש ה-FBI שפוטר: "קומי הוא מדליף"

מצעד הגאווה יצא לדרך: כ-200 אלף משתתפים בצעדה בטיילת תל אביב-יפו

 

בווידאו: תיעוד נוסף של ליווי החייל ע"י המשטרה (צילום: קבוצת המחאה של החרדים הקיצוניים)


 

מתחקיר ראשוני עולה כי החייל, שיצא לחופשת שבת בביתו, הלך לחנות בשכונה עם קרובת משפחתו. מייד כשהבחינו בו החרדים, החלו לתקוף אותו. עד ראייה בשיחתו למוקד 100 תיאר את הרגעים הדרמטיים: "להגיע דחוף מאוד! יש פה חייל במצוקה. כולם רודפים אחריו ורוצים להרביץ לו. זורקים עליו אבנים".

 

כזכור, ביום שישי שעבר נעצרו 16 חרדים במהלך פעילות יזומה של המשטרה במאה שערים, במהלכה התחפש שוטר ללובש מדים והסתובב בשכונה. בעת שהלך ברחוב הוא הותקף ע"י תושבים מקומיים, בין השאר באמצעות מכות וחפצים שהושלכו לעברו.

 

כוח של משטרה ומשמר הגבול זיהה את התוקפים, הגיע למקום ועצר את החשודים בזמן שתקפו את "החייל". גם נגד השוטרים שהגיעו לבצע את המעצרים הופעלה התנגדות, לאחר שחרדים תושבי השכונה החלו ליידות אבנים ולקרוא נגדם קריאות גנאי. הם פוזרו בסופו של דבר על ידי הכוחות במקום.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.