לימוד כתבי השייח' שתמך בהשמדת יהודים באוניברסיטת ת"א: דרישה לדיון דחוף בכנסת

 
עודכן 14:37 07/06/2017

בעקבות חשיפת חדשות 10: שלושה ח"כים דורשים לקיים דיון בוועדת החינוך לגבי הקורס בפקולטה למשפטים באוניברסיטת ת"א, בו נלמדת משנתו של יוסוף אל קרדאווי, שקרא להשמדת יהודים והומוסקסואלים – ותמך בהיטלר. ח"כ עודד פורר: "אני קורא להנהלת האוניברסיטה להדיח את המרצה"

 
 
 
 
 

לאחר שנחשף אמש (שלישי) במהדורה המרכזית כי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב נלמדים כתביו של שייח' שקרא להשמדת יהודים שתומך בהיטלר - שלושה ח"כים קראו לקיים דיון דחוף בכנסת.

 

חברי הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו), מיקי זוהר (הליכוד) ומאיר כהן (יש עתיד) דרשו לדון בעיסוק בכתביו של יוסוף אל קרדאווי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שנלמדים כדברי מומחה למשפט אסלאמי, מבלי לעסוק באופן ביקורתי בדעותיו ביחס ליהודים או לשואה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

נתניהו נפגש עם היילי: "האו"ם התנהג בביריונות כלפינו - כי הוא יכול"

יממה לבחירות: הלייבור פרסם תמונה של תרזה מיי עם עגיל ובו מגן דוד

המשבר ב"הדסה": המלחמה שמתנהלת מעל גבם של ילדים חולים

 

 
שייח יוסוף אל קרדאווי, מנהיג רוחני של תנועת חמאס
שייח יוסוף אל קרדאווי, מנהיג רוחני של תנועת חמאס צילום : רויטרס
 

ח"כ פורר, חבר בועדת החינוך, אמר: "העובדה שבכלל מישהו מעלה במוחו את הרעיון ללמד את כתביו של תומך טרור ואנטישמי באוניברסיטה כלשהי, ובעיקר באוניברסיטה ישראלית מצביעה על כך כי הוא אינו כשיר להיות מרצה. אוניברסיטה שמאפשרת למרצים עם שיקול דעת כל כך לקוי ללמד מצביעה על אובדן דרך וכיוון שמחייבים התערבות".

 

"אני קורא להנהלת האוניברסיטה להדיח את המרצה באופן מידי בגלל אי כשירות וחוסר התאמה", הוסיף פורר. "ככל שהאוניברסיטה תתן גיבוי לאותה מרצה יישמט השטיח הערכי מתחת ליכולתה של האוניברסיטה להכשיר סטודנטים בישראל.

 

הלימודים באוניברסיטת ת"א: עמדותיו של אל רקדאווי לא נדונו

סטודנטים מהפקולטה למשפטים נדרשים לנתח פסיקות הלכתיות של שייח יוסוף אל קרדאווי, מנהיג רוחני של תנועת חמאס ומי שקורא להשמדת יהודים להרג הומוסקסואלים. אל קרדאווי מחזיק בעמדות התומכות בשואה, בנאצים ובאדולף היטלר: "העונש האחרון היה עונשו של היטלר. הוא הצליח להעמיד אותם במקום", אמר בעבר.

כתביו של אל קרדאווי נלמדים במסגרת קורס החובה "מבוא למשפטי עברי ואסלאמי" של ד"ר לינא שלאימה, ללא כל רקע לדעותיו של השייח'. סטודנטים שחיפשו מידע באופן עצמאית גילו שהוא גם שהוא מבוקש על ידי האינטרפול ומפרש את השואה כעונש ליהודים.

"אין מקום באוניברסיטה ישראלית ללמד מכתביו של מי שמצדיק את השואה", אומר סטודנט באוניברסיטה. כאשר ביקשו הסטודנטים להסיר את אל קרדאווי מחומר הלימוד, או לפחות ללמוד אותו בצורה ביקורתית, הם נענו בסירוב.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.