תיק דרעי - השר לחדשות 10: "בטוח בעצמי ב-100%, תודה לקב"ה"

 
עודכן 20:13 04/06/2017

שר הפנים צפוי להגיע מחר שוב למשרדי יחידת להב 433 ביחד עם רעייתו יפה, שם ייחקרו השניים על החשדות להלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. בראיון לחדשות 10 הוא הקפיד על דבריו: "אני מודה לבורא עולם על הכול"

 
 
 
 
 

שר הפנים אריה דרעי הגיב לחשדות נגדו בראיון לחדשות 10. מחר (שני) הוא צפוי להיחקר בשנית במשרדי יחידת להב 433 בגין חשדות להלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס.

 

דרעי  הקפיד שלא להיתפס בלשונו וחזר על התשובה: "תודה לקדוש ברוך הוא". זו הייתה תשובתו גם כשנשאל האם יש סיכוי שיצא לא נקי או שהפרשה תפגע במאבק המזרחי. בהמשך נשאל כיצד מצא עצמו שוב תחת חשדות לשחיתות, הוא חזר על המנטרה והוסיף: "אני בטוח בעצמי ב-100%, ברוך השם".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

המשטרה חושדת: דרעי קיבל כספים מבעלי אינטרסים כלכליים בישראל

במשטרה מעריכים: השר דרעי צפוי להיחקר שוב בשבועות הקרובים

לפני החקירה: המשטרה עיכבה 14 ממקורביו של השר דרעי

 

בשבוע שעבר נחקרו השר ורעייתו יפה במשך 11 שעות במשטרה. לחדשות 10 נודע כי החוקרים סבורים שיש בידיהם תשתית לכתב אישום על כך שדרעי קיבל כספים מבעלי אינטרסים כלכליים בישראל. עם זאת, חשדות לגבי שוחד נזנחו בינתיים, משום שהחוקרים יתקשו לבסס אותן ולכן הם מתרכזים בינתיים בעבירות אחרות.

 

 
שר הפנים אריה דרעי וכתב חדשות 10 אבישי בן חיים
שר הפנים אריה דרעי וכתב חדשות 10 אבישי בן חיים צילום : חדשות 10
 

בתום החקירה הקודמת מסר דרעי: "שיתפתי פעולה באופן מלא ועניתי על כל שאלות החוקרים. כמו שאמרתי, יש לי אמון במערכת אכיפת החוק ואני קורא לציבור להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה. אמשיך בעזרת השם במלוא הכוח והתנופה בעשיה הציבורית".

 

עוד לפני כניסתו לחקירה, עיכבה המשטרה 14 ממקורביו של שר הפנים במה שנראה כמהלך שתוכנן היטב במשך כמה חודשים. בין המעוכבים גם בכיר עיריית ירושלים, חבר המועצה משה ליאון, ומנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל אריאל משעל, בנו של איש התקשורת ניסים משעל. השניים שוחררו לביתם בתום חקירתם.

 

כמה ימים לאחר החקירה הותר לפרסום כי שניים מהמעוכבים הם מיכאל מירילשוילי, מבעלי ערוץ 20 הנחשב למקורב למפלגת ש"ס ולשר דרעי, ובנו יצחק. במשטרה בודקים את האפשרות כי השניים העבירו מאות אלפי שקלים כתרומות לעמותה "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת אשתו של שר הפנים יפה דרעי.

 

 
אריה דרעי ורעייתו יפה יוצאים למשרדי להב 433 לקראת חקירתם (ארכיון)
אריה דרעי ורעייתו יפה יוצאים למשרדי להב 433 לקראת חקירתם (ארכיון) צילום : ללא קרדיט
 

כך עבדה לכאורה השיטה

חוקרי המשטרה ורשות המיסים חושדים שדרעי הזרים כספים לעצמו ולכיסי משפחתו מאנשי עסקים, בהם השניים שעוכבו הבוקר, בשני מסלולים מקבילים. במסלול הראשון נחשד כי דרעי קיבל כסף מאחיו שלמה, את הכספים קיבל האח בעסקאות נדל"ן, והעביר אותם לשר הפנים כמתנה או הלוואה.

 

מסלול הכספים השני עובר על פי החשד דרך עמותת "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת אשתו יפה. אנשי העסקים העבירו את הכספים לעמותה, לכאורה למטרות חיוביות, אך בפועל הכסף יועד למשפחתו של דרעי. בין השאר בכך שהעמותה מעסיקה שלוש מבנותיו של השר, ועוד מהמעגל המשפחתי הרחב. נבדק גם האם הכסף הועבר דרך רשת מסופעת של עמותות, ששימשו כצינור להעברת כספים לעמותה של רעיית השר.

מעבר לכך, נבדק חשד כי דרעי השתמש בכספי העמותה לשימושים פרטיים. מנכ"ל משרד הנגב והגליל משעל נחקר בין השאר על ניגוד העניינים לכאורה שהיה מצוי בו כשעמותת "מפעלות שמחה" ביקשה תקציבים מהמשרד שתחת ניהולו. היום התברר כי החקירה שנראתה מגומגמת עד כה, היא דווקא סדורה ומגובשת ובמסגרתה נערכו גם האזנות סתר.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.