"להעמיד לדין את ארדן ואלשיך": טענות לאלימות שוטרים במבצע במאה שערים

 
עודכן 20:08 02/06/2017

סגן ראש עיריית ירושלים, הרב אפשטיין, טען לאלימות מיותרת של המשטרה במבצע שנערך הבוקר במסגרתו נעצרו 16 חרדים. ביהמ"ש ביקר את המשטרה על החשש לחילול שבת מצד העצורים, וסרב לדון בעניינם של 14 מהם • מלחמת גרסאות לגבי תיעוד של שוטרים עוצרים נער באלימות

 
 
 
 
 

טענות לאלימות משטרתית קשה במהלך מבצע במאה שערים: 16 חרדים נעצרו היום (שישי) במבצע למעצר תוקפי חיילים, במהלכו התפתחו עימותים אלימים בין הצדדים. סיעת "בני תורה" בעיריית ירושלים גינתה בחריפות את פעולות המשטרה.


סגן ראש עיריית ירושלים ויו"ר מפלגת "בני תורה", הרב חיים אפשטיין, קרא להעמיד לדין פלילי את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ואת מפכ"ל המשטרה אלשיך. "פגיעה אנושה בחפים מפשע והתעללות בלתי נסבלת בעוללים ובישישים שלא חטאו ולא פשעו", הוסיף.


"גלעד ארדן הכריז היום מלחמה במגזר החרדי בישראל", כתב בטוויטר איש התקשורת החרדי דב אייכלר, "הח"כים החרדים בקואליציה בוגדים בעמם כל רגע מעכשיו". המשטרה נאבקת בתופעת האלימות נגד חיילים בחברה החרדית, בין השאר במבצעים כמו שנערכו היום, אך טענות לאלימות נגד מפגינים נשמעו גם במקרים אחרים.

 

 
מהומות ומעצרים במאה שערים (היום)
מהומות ומעצרים במאה שערים (היום) צילום : קבוצת מחאות החרדים הקיצוניים
 

בתוך כך, סרב בית המשפט המחוזי בירושלים לדון בעניינם של 14 מתוך 16 העצורים, שהשתחררו בשל כך. ביהמ"ש ביקר את המשטרה על כך שערכה את המבצע דווקא ביום שישי, כאשר קיים חשש לחילול שבת מצד העצורים. גורמים בכירים במשטרה מסרו לחדשות 10 כי הם זועמים על ביהמ"ש. "לא ייתכן שניידת של משטרה לא תוכל להיכנס לשכונה בישראל ללא מיגון", אמרו.


קרב גרסאות התפתח בין המשטרה לטוענים לאימות מוגזמת ומיותרת מצידה. "שלושה בלשים אגרסיבים ואלימים על ילד", כתב איש התקשורת החרדי אלי מימרן בטוויטר, "זהו. עצרו את ההסתה הקיצונית. חיילים יכולים לחזור ולהסתובב חופשי במאה שערים". המשטרה טענה כי הקטין תקף באגרוף את השוטרים ופירסמה סרטון שמוכיח לטענתם את תקיפת השוטר.

 

במבצע הרביעי מסוגו בשכונת מאה שערים שנערך הבוקר, התחפש שוטר לחייל ונכנס למרכז השכונה. חרדים קיצוניים החלו לתקוף אותו וחפצים הושלכו לעברו. אז פרצו שוטרים, במדים ובלבוש אזרחי והחלו לבצע מעצרים, מה שהוביל למהומות ועימותים. בסופו של דבר פיזרו שוטרי יס"מ את המתפרעים.

 

בווידאו: סרטון שפרסמה המשטרה בו נראה לטענתם הקטין מכה שוטר


 

בווידאו: פאנל "שישי" בדיון על אלימות המשטרה


 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.